Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy elszökjön a kutyusunk? Már mindent megpróbáltam.

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kan Stafford és Beagle keverék kutyusunk, akit nagyon szeretünk. Kertesházban élünk bazi nagy kerttel, így viszonylag elég nagy mozgástere van. Kiskorába soha nem vittük el sétálni mivel úgy gondoltuk hogy elég nagy a kert, de aztán mire fél éves lett, elkezdődött hogy kibújt a kerítésen és körbenézett a faluban. Ilyenkor mindig leszídtuk, picit rá csaptunk a fejére. Látszott hogy szégyelli magát, de egyébként különösebben nem hatotta meg, továbbra is elszökött. Mivel megkötni nem szerettük volna, az egész kerítést megemeltük 2 méteresre, illetve bedrótoztuk, hogy a rések között ne préselje át magát, de mindig megtalálta a módját, hogy hogyan menjen ki. Hosszú láncon megkötöttük, de valahogy mindig kibújt a nyakörvből/leszakította magát. Vettünk 20E Ft-ért ebőrrendszert, amivel az egész kertet körbekerítettük, és kicsit megrázta az áram ha átlépte a kerítést, de ez sem használt.


A faluban az emberek ki vannak akadva -persze jogosan-, mivel folyton az utcán van, sőt, még a telkükre is bemegy, ugat, morog az ismeretlenekre. Csak a szája nagy, nem hiszem hogy megharapna bárkit is, de én is megijednék tőle.

Itt a tél, nem akarjuk megkötni, de egyszerűen nem tudom már mit kezdhetnék vele..

Nem csak amiatt szeretném megszüntetni a helyzetet, mert a falu lakói mérgesek; hanem mert félek hogy baja esik, elütik, vagy megverik amiért bement más telkére, stb.


Egyébként nagyon sokat van vele foglalkozva, van egy 8 éves kisöcsém aki folyton játsszik vele, a lakásba is be van enegedve, éjszakánként velem alszik ha otthon vagyok, tehát nem tudom miért megy el folyton, egyszerűen csak szeret csavarogni....


2018. dec. 22. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Mit vársz egy kielégítetlen mozgásigényű, látszólag szuper aktív kutyától, akinek mindkét szülője külön-külön se könnyű eset, nemhogy a kettő keveréke?

Vidd hatalmas sétákra, de úgy jöjjetek haza, hogy a fáradtság miatt a seggén keresztül vegye a levegőt.

Kutyaiskola. A kutyának jó buli, neked jó program, hogy megértsd és megtanuld kezelni a kutyádat.

Napközben se legyen kint, pláne ne láncon. Az unatkozó kutya nagyon kreatív tud lenni, szerencsétlen persze hogy szökik.

Valószínű, hogy az ő pörgős agyának nem elég, hogy öcséd játszik vele. Ennek a kutyának feladat kell, fizikai és szellemi egyaránt.

2018. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Kutyasuliba kellene járnotok. Nem csak a kutya miatt hanem miattatok is, mert sokat elmond rólatok, hogy azt képzelitek egy kert elég a kutyának egy életre, akármekkora is... És külön foglalkozásokra kellene járnotok vele, nem csak játszani vele hanem agyilag is le kell fárasztani. ÖV-re és mantrailing szerintem alap egy ilyen kutyának, márcsak a szülők miatt is.
2018. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hol megy ki a kutya a kerítésen?
2018. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy hol megy ki. A stafi és a beagle is egy rohadt okos, találékony kutya. Egy 3 méter magas falon is simán átmászik. Kolléganőm kutyája pl a fára mászott fel és ugrott át a szomszédhoz, ahol már simán kibújt.

Pont ezért fontos inkább a nevelésén és a lefárasztásán ügyködni, nem pedig a lukakat foltozgatni a kerítésen.

2018. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Ejha, nem sajnáltátok az időt, energiát, pénzt mindenfajta alternatív megoldásra, csak a valódi, es legegyszerűbbel nem foglalkoztatok: foglalkozni is kell a kutyával! Magától sajátmagát nem fogja lefárasztani, mert nem is tudja.

Sétálni vinni, játszani vele, képezni kell! Illetve ivartalanítás sem rossz lépés.

2018. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mert szabadság vágya van. Hiába a nagy terület, kellenek neki az új szagok. Én mindennap elviszem sétálni jó 1 órát, ha jó idő van akkor 2 órát is elvagyunk kint vele. Ez neki bőven elég, azóta a nyitott kapun sem megy már ki. Nagyon ritkán nyáron este 6-7 óra felé amikor kimegyünk a ház elé az utcára söprögetni vagy a sövényt gondozni, akkor kiengedjük, de sosem tűnik el a szemünk elől. De előtte persze megkapja a nagy sétát hogy lehiggadjon. Sokszor volt olyan hogy séta után jöttünk haza és már ki sem jött velünk az utcára, az óljában pihent inkább.
2018. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Faluban élnek.Ahol nincs gondolom kutyasuli.Se kutyafoglalkozás.De azért élet van, vagyis élnek ott emberek, gyerekek, kutyák is.

Agyamra megy ez a kutyasuli mizéria.

Azt hiszitek, anélkül kutyát tartani nem lehet.

Hát közlöm, hogy lehet.

A gazdinak kell szeretettel és humánusan nevelni!A kutyasulival áthárítod ezt a szép feladatot egy idegennek, pénzért.

Ez ugyanaz, mint aki megveszi a k....drága tápot a kutyájának, és azt hiszi, ő szereti legjobban a kutyáját.Hát nem!Legjobban az szereti a kutyáját, aki nem csak odab....elé a tápot, hanem változatos ételekkel táplálja a kutyát!Ugye ez macerásabb, de hát aki szereti, annak ez miért gond?

HÚS kell a kutyának, nyersen, főve, sütve.Változatos táplálék!Hogy élvezze is az evést.

Mi lenne velünk emberekkel, ha minden evésre kapnánk pár szem tablettát, amiben minden benne van?Megzavarodnánk, annyira kívánnánk valami mást, valami finomat.

De nem ez a kérdés.

Kérdező, tényleg naponta egyszer, azonos időben el kéne vinni sétálni kicsit.

Amúgy meg a kerítést meg lehet olyanra csinálni, hogy ne tudja szétszedni.

Nekem most 5 kutyám van, nagytestűek.Hatalmas udvaron.Alaphelyzet volt a jó kerítés.Mert ha 5 kutya kiszökik, az veszélyes helyzet.Meg féltem őket, el ne vesszenek.

Földbe betonalj, magas erős drót, nem az a vékony, gyenge, hanem külön fonattuk.Kijáratnál zsiliprendszer/másik kapu beljebb/.Valaki lábánál ki ne szaladjanak.

2018. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
Ivartalanítás+villanypásztor. 100%, hogy többé nem megy sehova.
2018. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen nem tudod már, mit kezdhetnél vele? Uramisten, hát elvihetnéd sétálni! Sőt, uram bocsá messzebbre is, utazni, nyáron úszni! A kutya nem kerti virág! Nem lesz hosszú életű ez a kutya, mert belehal a nem megfelelő életmódba!
2018. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 7-es, bár meg se szólaltál volna. Látszik, hogy neked is csak van kutyád, de fogalmad sincs annak a mélységeiről, hogy mi a jó annak a kutyának. Az alap anatómiájával sem lehetsz tisztában, ha olyanokat írsz, hogy változatos táplálkozásra van szüksége... A kutya nem ember, felesleges összehasonlítgatni.

És külön poén, hogy a kutyasulikat szidod miközben Te távolról sem tudod hogyan, milyen alapelven működnek ezek az iskolák, különben nem írnál olyan baromságot, hogy más tanítja a kutyákat...

Egyébként én is falun lakom és van két rohadt jól nevelt kutyám, szóval nem értem a falu és kutyatartás közti összefüggést.

2018. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!