Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell albérletbe két...

Miért kell albérletbe két kutyát vállalni?

Figyelt kérdés

Ma véletlenül két segítségkérést is láttam, de amúgy is gyakori.

Két, nagy vagy közepes testű kutya, kirakja őket a tulaj, kutyával nem talàlnak új albérletet.

Nincs más megoldás: gazdi kell a kutyáknak. Ami hasonlóan lehetetlen, mint kutyás albérletet találni.

Aki bármikor kerülhet ilyen helyzetbe, az miért nem előtte gondolkodik?

Kutyát tartani nem kötelező, de ha már vállalója, akkor kutya kötelessége élete végéig gondoskodni róla.

Miért jó albérletbe úgy kutyát vinni, hogy pár évre se tudja vállalni, hogy otthont tud biztosítani? És ők az állatbarátok.



#kutya #felelőtlenség #eldobott kutya #hosszú távon tervezés #15-20 év
2018. dec. 22. 13:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet mindent előre látni, lehet hogy úgy nézett ki, hogy évekre lesz albérlete, ahol a kutya se gond.
2018. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem csak a kutyàra vonatkozik hanem bármilyen kisállatra. Ergó még halad vagy hörcsögöd sem lehet olyan helyen, ahová kutyát sem vihetsz. Szóval valaki csak azért ne tarthasson állatot mert albiban lakik? Hülyeség. Manapság meg egyre gyakoribb hogy gyerekkel sem mehetsz albiba. Akkor mi legyen? Ne szaporodjon az emberiség?
2018. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként én pl két éve éltem már együtt az exemmel az ő saját lakásában mikor úgy döntöttünk hogy kutyát vállalunk. Na a kutya elhozatala után 4 hónappal szétmentünk. Persze hogy nem láttam ezt előre. Nehezen, de utána megoldottam az albit a kutyámmal.
2018. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom felétek milyen emberek élnek, de az átlag nem számít prófétának. Pár év, de pár hónap alatt is nagyot változhat egy ember élete, teljesen váratlanul. Bárkinek bármikor beüthet a krach olyan szinten, amire nem lehet előre tervezni.

A logikád alapján ne vállaljon senki kutyát, kész, helyzet megoldva. Ugye, milyen jó világ?

2018. dec. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha már beköltözhettek az albérletbe 2 kutyával akkor jó eséllyel nem a tulaj döntött úgy hirtelen, hogy mégsem tarthatnak kutyát (hacsak nem romboltak le valamit nagyon). Ilyenkor az szokott lenni, hogy a társasház házirendje nem engedi a kutyát és ezt a szabályt bármikor megszavazhatják. Ezzel nem lehet előre tervezni sajnos, de szerintem ez nem a gazdik hibája.
2018. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Én meg megkérdezem Tőled, kérdező: miért kell vadidegen emberek felett ítélkezni???


Jó, nyilván sajnálod az állatot, de pl. Te megpróbáltál segíteni albérletet keresni az illetőnek, aki kutyával van? A facebookon pl. van egy kifejezetten ilyen csoport, ahol kutyával keresnek albérletet.


Nagyon "bírom", mikor elhangzanak ilyen mondatot "minek vállalta a gyereket, ha nem bírja felnevelni, stb.

Nos, ahogy írták is, senki sem próféta, nem látjuk a jövőbeli dolgokat. Csak egy példa: páérkapcsolatban éltem, gyerekem született, apuka a gyerek 2 hónapos korábban lelépett. Ha nehezen is, de megbírkóztam a feladattal, egészen 11 éves koráig: akkor egyszerre ütött be 2 dolog, amivel már nem tudtam mit kezdeni: kiderült, hogy tej-és szójallergiája van (speciális étkezés, lényegesen többe kerül) és a gazdasági válság.

Ez a kettő padlóra küldött. Nem, nem adtam be intézetbe a gyereket, de nagyon-nagyon nehéz időket éltünk.

Roppant könnyű ezt elintézni egy "minek szül, ha nem bírja eltartani" mondattal - nem kívánom, hogy hasonló helyzetbe kerülj, és megtapasztald, milyen az...

2018. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Én értem a kérdező logikáját, ha még csak egy kutyája lenne valakinek, rendben. De kettőt vállalni?

Ez épp olyan, mint hogy egy gyerek természetesen mindenkinek jár, még olyannak is, aki csak nyomorog, és a társadalomnak, államnak kötelessége segíteni a szegény, egy gyerekes családokat.

De ha valaki kettőt vállal, arra már nincs mentség. Ahhoz már hülyének kell lenni. Kettőt (akár kutyáról, akár gyerekről van szó)csak az igazán gazdag válllajon.

2018. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

Nagytestű vagy közepes testű kutya... Éljen a felelőtlenség!

Legalább kicsik lennének, azok egy pici lakásban is jól érzik magukat, és alig esznek.

2018. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

#7

Jóságos ég, kérlek mondd hogy csak viccelni próbáltál!

2018. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező! Teljesen igazad van!
2018. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!