Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért lesznek agressz...

A kutyák miért lesznek agresszivak, támadóak és szökősek, kóborlok? ,

Figyelt kérdés
2018. dec. 23. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Helytelen tartás miatt.
2018. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
A nőstényekhez szöknek.
2018. dec. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A nem megfelelő kölyökkori szocializáció, nevelés miatt.
2018. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert kib@sszák őket a hátsó udvarba, nem nevelik, nem viszik sétálni, neha odalökik a maradék kaját. Persze, hogy bekattannak.
2018. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
96%
Mi egy kóbor kutyát fogadtunk be. Imádtuk és neveltük. Amikor láttuk,nem szökött el,de ha nem,akkor a mogyoró bokron is felmászott,hogy elszökjön. Ivartalanított nőstény volt.
2018. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Durván leegyszerűsítve: valami igényük nincs kielégítve és így talál utat magának. Igény alatt értem a biztonságot, egy olyan vezetőt, akiben bízhat, társaságot, törődést, fizikai és szellemi fárasztást, a fájdalommentes életet stb.
2018. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nevelés,szocializáció és foglalkozás hiánya miatt.


2 ivaros kankutyám van, egy német juhász keverék és egy komondor keverék. Érdekesmód sosem szöktek még el, sosem próbálkoztak, s agresszívak is csak a kerítés másik oldalán lévő kölykökkel szemben voltak (akik állandóan heccelik őket, fadarabokkal nyúlkálnak be nekik, ordibálnak, rugdossák a kerítést) pedig a kerítés nem 3 méteres vasbeton szögesdróttal a tetején.


A kutya viselkedése a gazda felelőssége.

2018. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem picit genetika is.


Van pár munka/sport vonalas staff/pitbull tenyésztő, aki felügyelet nélkül nem hajlandó egyedül hagyni a kutyáit, akikkel amúgy napi szinten foglalkozik és versenyekre jár.



Én úgy mondanám, hogy a genetika miatt is lehet egy kutya agresszív vagy szökős, de ezt megfelelő neveléssel és sok foglalkozással el lehet oltani.

Egy jó bordert nem kell sokáig győzködni, hogy próbálja egybe tartani a birkákat, de egy jó jagd terriert se kell hónapokig trenírozni, hogy a róka után vesse magát.

2018. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


"megfelelő neveléssel és sok foglalkozással el lehet oltani."


Tehát... ugyancsak oda kanyarodunk vissza, hogy helytelen tartás.

Mivel az ember mikor magához vesz egy fajtát, ismeri a fajtajelleget, és a genetikát, és ezzel együtt vállalja a nevelést, a tanítást, és a felelősséget a kutyáért.


Mondok egy példát.

Mondjuk valakinek van egy pitbullja, aki megharapott egy másik kutyát. És a gazdája azt mondja, hogy lám lám, mégis csak a genetikán múlik, és nem az ember a hibás.

Mert a másik kutyánk, egy si-cu, ugyanilyen nevelést kapott, és bezzeg ő nem agresszív más kutyákkal, tehát íme a bizonyíték, hogy a kutya a hibás.


Hát pont nem. Mert egy pitbull az nem si-cu, és nem olyan nevelést igényel. És ezt a gazdájának tudnia kellett, és ezzel együtt vállalta. Csak azt nehéz beismerni az ilyen helyzetekben, mikor a kutyák

"agresszivak, támadóak és szökősek, kóborlok"

hogy az emberi hozzáértés , hozzáállás, elkötelezettség, bármi más, hiányzik ahhoz, hogy az adott fajtát, legyen az bármilyen kezelni tudjon.


Nekem az is helytelen tartás, ha valaki nem ismeri be magának, hogy kevés ahhoz, hogy kordában tudjon tartani mondjuk egy rodéziait.


"nem hajlandó egyedül hagyni a kutyáit"

Nagyon helyesen, mert ezek szerint azoknál a fajtáknál, és egyedeknél, ez részét képezi a helyes tartásnak.

Én így látom.

2018. dec. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem a támadás hanem a támadásra való hajlam múlik a genetikán.


Te valamit nem értelmeztél jól

2018. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!