Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani, hogy...

Hogy lehet megtanítani, hogy finoman vegye el a kaját?

Figyelt kérdés
Amikor tanítom a kutyám, és ott a másik kutyám, mindig ideges, hogy elöbb megszerzi a jutalom falatot. És leakarja harapni az ujjammal együtt, mohón. Meglehet tanítani neki, hogy finoman lassan vegye ki a kezemből?
2010. jún. 28. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az egyik olyan sarkallatos pont, aminél én elővettem az orrkoppintós módszert. Ha ugrik a kajáért, azzal a lendülette csapom orrba. Elég hamar megtanulja, hogyha nem kokit akar, hanem jutit, akkor lassan kell közelíteni.


Egyébként sosem ütöm meg, de itt tényleg az vált be a legjobban, hogy rögtön kopp.

2010. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megtanítottam a kutyámnak az ült, és a pacsit, és ha ez megvan, akkor jöhet a falat. De ha nagyon ugrál, akkor leültetem, vele szembe é is leülök, és csigalassúsággal közelítek vele a szája felé. Ha ez sem sikerül akkor megadom magam :D.
2010. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok :) Amit szmájli írt, azzal csak annyi a gond, hogy amikor mondjuk a lábnál követést, vagy a lábközöttszlalomot, vagy bármi ilyen mozgalmasabbat gyakorolsz, akkor folyamatosan tolod a falatot, nincs idő erre.
2010. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az én kutyám bedurvul, túlságosan felhecceli magát a kajára, akkor direkt otthagyom az ujjamat is a szájában a jutalomfalattal együtt, hogy érezze, ez nemcsak a finomság volt :).

Ilyenkor néz nagy szemekkel, szinte meg is ijed, hogy úristenmostmitcsináltam, a következőt már szépen veszi el. :)

Nálunk elég ennyi.

Esetleg próbáld ki, hogyha bekapja az ujjadat is, akkor felsikítasz. Így tudatod vele, hogy fájdalmat okozott neked. Ha van egy csöpp kis esze, nagyon hamar rájön, hogyha nem gyorsan veszi el a kaját (vagyis odafigyel, mit kap be), akkor te sem sikítasz.

2010. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!