Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedik meg, hogy...

Miért nem engedik meg, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és szeretnék már egy kutyát. Régebben is volt már nekünk, sajnos már nem él, de akkor még kicsi voltam és nem tudtam róla gondoskodni. Mindig az az indok, hogy ki fogja felszedni a végtermékét. Kertes házban lakunk, nagy udvar is van, szóval az nem akadály. Ha meg hazaállítanék egy kutyával ki is dobnának vele.
2010. jún. 28. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja felszedni a kutyakakit? Hát az akié a kutya, nem? Szerintem először próbáld valahogy bebizonyítani a szüleidnek hogy érett vagy ahhoz, hogy ellás egy kutyát. Pl: Vállalj + feladatokat azért, hogy lássák már nem vagy gyerek, felelősségteljes vagy és megértél rá hogy gondoskodj egy kis állatról. Kezdetnek mondjuk nevelj egy növényt és hátha abból látják, hogy hmm ez a gyerek tényleg ügyes. Vállalj munkát, diákmunkát, fű nyírást, stb és akkor lesz egy kis pénzed is amiből finanszírozni tudod a kutyát. De csak akkor vállald be ha tényleg biztos vagy benne hogy el tudod látni... Beszélgess el a szüleiddel és mond el nekik, hogy mennyire szeretnél egy kiskutyát és hogy nekik nem kell majd bajlódniuk vele mert te el fogod látni teljes mértékben.
2010. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nálunk az nagyon ritkán jöhet szóba egyáltalán hogy a kutya a kertbe végezze a dolgát! Akár kertes házban lakunk akár nem a kutyát ki kell vinni sétálni! Annak az állatnak ugyanúgy mozgásigénye van, akárhol is laktok. Emellett mégcsak nem is a kertbe fog piszkítani. Igaz, hogy ha kint végzi el a dolgát, akkor is össze kell szedni, de legalább a szüleid nem paráznak a kertért! Próbálkozz ezzel! Aztán ha már meglesz a kutyus úgysem fogja őket zaklatni annyira a dolog, mivel hogy már ezelőtt is volt kutyátok, tehát hamar a szívükhöz fog nőni az új kiskedvenc is..;)
2010. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a bajom csak épp a hörcsöggel. Az unokanővéremnek sem engedik meg hogy rágcsálójuk legyen de ők már 18 évesek. Persze tom h a kutya nem rágcsáló. Nekem 3 kutyám van. Mindegyiket én látom el. Amúgy ha nagy az udvar,nem kell minden pillanatban azt lesni hogy hova végzi el a kutya a dolgát. Nem is muszáj minden nap felszedni. Senki nem hal bele. Az a földnek is jót tesz. Elég ha 1 hónapban 2-3x fel van szedve. Vagy tanítsátok be. Ha 1x elvégzi a dolgát,azt lapáttal tegyétek oda ahova kakilhat a kutyus. ha ezt 5x-6x megcsináljátok akkor biztos megtanuljha hogy csak oda szabad neki.
2010. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

17 éves, pár év múlva kirepülsz, akkor mi lesz a kutyával?

Marad anyuci nyakán...

2010. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13:01-nek

attól hogy valaki 18 lesz nem feltétleünl hagyja el a családját.

én pl most vagyok 15 és most kaptam új kiskutyát mer a másiakt el kelett altatni. 6 éves koromban kaptam az első kutyát. de a lényeg az, hogy másfél év múlva én is 18 leszek, akkor lesz a kutya is 3 éves, de ha el is költöznék, úgy tervezem magammal viszem.

a kérdezőnek:

szerintem nem dobnának ki, én is azt hittem hatalmas balhé lesz az új kiskutyából meg a !macskából amit tényleg kérdezés nélkül hoztam haza és szüleim elég szigorúak. egy napig nem is szóltak hozzám de a macska még mindig itt van és már ők is játszanak vele. meg is beszélheted velük hogy már úgy érzed felelősséget tudsz vállalni és úgy érzed egy saját kutyával megtudnád hogy milyen felelősséggel járnak a dolgok. más most nem jut eszembe. de az is lehet szüleid már nézik neked a kutyust, nekem is volt így :) remélem összejön :)

sok sikert!

2010. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Viszi magával a kutyát ha pedig családi kutya akkor mindegy kivel marad nem? Már nem azért de a felnőttek hányszor kénytelenek magukra hagyni a kutyájukat vagy megválni tőle? Rengetegszer! Semmivel sem jobb kutyatartók mint a fiatalok nagyokos utolsó előtti...
2010. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán azért nem engedik, mert nagy felelősség. És igazuk van.

Én 17 évesen(most vagyok 23) nem tudtam volna rendesen egy kutyát felnevelni. Bár volt kutyánk, de az apám kutyája volt leginkább.


Persze, nem tudom nálatok hogy van, mennyire vagy felelősség teljes, de a kutya nevelés nem egyszerű. Fel kell ám rá készülni, és csak akkor vállald, ha tényleg kész vagy rá.


És szerintem, ha a szüleid azt látják tényleg elég érett lettél egy saját kutyára, akkor megfogják engedni.


Például, nem az a legnagyobb kérdés, hogy ki szedi fel a piszkát.


A kérdés az: hajlandó vagy mindennap, hosszú időt a kutyára áldozni? Az nem elég, hogy kap enni-inni, meg néha játszunk vele. Mindennap ugyanannyi időt kell foglalkozni, sétálni vinni, játszani, tanítani, fegyelmezni.

2010. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!