Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom Westi kutyust akar,...

A párom Westi kutyust akar, de kikötésekkel. Kaphatunk ilyen kutyát valahol? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval olyan Westit akar ami legalább 4-6 hónapos és maximum 10-12 hónapos, törzskönyves, egészséges, NINCS TRIMMELVE és szuka fontos, hogy szeresse a gyerekeket és lehessen vele ladbázni. Egyedüli kutya lenne, lakásban és kertben egyaránt lenne. Ja és az is jó lenne ha hozzá lenne már valamennyire szokva a fürdetéshez meg a fésüléshez. Honnan szerezzek neki ilyen kutyát? A tenyésztők korábban eladják a kicsiket 8-9 hetesen, de ő olyan kicsit nem akar. Azt gondolja mindig van olyan kutya amit költözés miatt el akarnak adni és egy ő pont egy ilyenre akar lecsapni. Lebeszéljem erről? És beszéljem rá egy kis kutyára 8-9 hetesre? Vagy azért nem reménytelen ez a próbálkozás. Nem tudom mit csináljak... Én is szeretnék már kutyát de szerintem még rá is érne meg lehet jobban megszeretne minket ha pici korától velünk lenne? Vagy ez nem ezen múlik? Azt szeretné a párom ha a kutya a gyerekkel együtt nő fel és ebben igaza is van szerintem de ettől még vehetne fiatalabb kutyát, nem? Igaz azzal több baj van, de majd csak megoldjuk. Amúgy azt mondta az mindegy, hogy hol van elmegy érte bárhová az országban csak legyen.
2010. jún. 28. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem egy kutyát így nem lehet "megtervezni", de esetleg érdeklődhettek náluk.

2010. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi megnéztem az oldalt, de nem igazán ilyen kutyát keresünk. A párom azt szeretné ha tényleg fajtatiszta lenne ha már pénzt ad érte, ezért fontos, hogy törzskönyves legyen.
2010. jún. 28. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a párodnak irreális elvárásai vannak.

Ha megvesztek tenyésztőtől egy kölyköt 8-9 hetesen (ez kb. 100 ezer forint, ez alatt csak beteges, szaporított kutyát kaptok és nem érdemes kockáztatni, mert a westie nagyon érzékeny fajta!) azt olyanra "formáljátok", amilyenre akarjátok.

Örökbe fogadni is lehet wetie-t, elő szokott fordulni, viszont annak kb. 0.001 % az esélye, hogy mindenben olyan legyen, amilyet szeretnétek.

Ilyen korú kutyát pedig, főleg azokkal a feltételekkel, amit a párod szeretne, szökőévben egyszer, ha nagy nehezen venni tudtok, de igazából még a szökőévet is soknak tartom...

Bennem azonnal fölmerült a kérdés, ha ennyire nyűg lenne neki egy kölyök felnevelése, de ilyen igényei vannak, mennyire lesz vajon felelősségteljes gazda? Ha már nem rendelkezik mindezen feltételekkel a kutya, már nem is kéne? Bocs, hogy ilyen csúnyán írom le a véleményemet, de egy élőlény nem ilyen egyszerű, hogy "fekete vagy fehér". Egy kutya rengeteg felelősség, az, hogy ilyenné váljon, mint amit a párod szeretne, rengeteg lelkiismeretes munkát kíván meg. Ha kölyköt vesztek, rajtatok múlik, hogy ilyen lesz-e. Felnőttel is van rá esélyetek, hogy ezeket megtanítsátok, szocializáljátok, legfeljebb kicsit nehezebb és több munka. Azt mondom neked, próbáld meg megértetni a pároddal, hogy "szálljon le a magas lóról", mert ilyet nem kaptok. Idősebb kutya VÁSÁRLÁSÁVAL (nem örökbefogadásával!) pedig csak óvatosan! Lehet azért adják el mert beteg, problémás stb. csak elhallgatják és családi okokra hivatkoznak. Menhelyi kutya esetében viszont megmondják az igazságot és ha vannak is gondok, arról értesítve lesznek a gazdák. Szóval a lényeg, hogy szerintem beszélgess el a pároddal és vond csak nyugodtan kérdőre, ha neki egy ilyen fiatal, de tökéletesen "kész" kutya kell, aki még ráadásul trimmelve se legyen (...!), vajon mennyi energiát kíván majd a kutyába belefektetni? Mennyire lesz felelős állattartó? Már csak azért is, mert egy "kész" kutyát is el lehet rontani, olyan nincs, hogy egyszer megtanítom a kutyát, szocializálom és akkor az egy életre úgy is marad! Ezt az állapotot fent is kell tartani, ami legalább annyi törődést és felelősséget kíván meg, mint felépíteni a jó alapokat!

2010. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Tenyésztőknél elő szokott fordulni, hogy idősebb (1-2) kutyust adnak el (nem olyan eredményeket hozott, ritkán másfél évente tüzel stb.) esetleg a tenyésztőknél utána kellene nézni a dolognak, érdeklődni kellene. Dicséretes, hogy tk-s kutyában gondolkodtok, de ha első kutya lenne a családban én nem nagyon ajánlom ezt a fajtát. Igen nagyon szép, aranyos, de tudtommal igen nehéz öntörvényű fajta. (erről nincs tapasztalatom, nekem beagle-m van, aki talán mégrosszabb) ezekről csak hallottam. az örökbe fogadás pedig szintén bajos ilyen esetben. ha rossz gazdái voltak akkor még több gond lesz vele és nem lesz túl jó az együtt élés. azt tudni kell, hogy ha esetleg tenyésztőnél találtok ilyen idős kutyát, az 150-200ezer vagy még többe fog kerülni. majdnem dupla annyi mint egy kölyök, mivel beleszámítja a kölyök árat, az oltásokat, a szuper-prémium tápokat, a kozmetikát az orvosi költségeket... sok sikert kívánok hozzá!
2010. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőknél is előfordul, hogy rajtuk marad 1-2 kiskutya, vagy esetleg az újdonsült gazda mégis visszaviszi a kutyát. Érdemes végig érdeklődni a tenyésztőket, hogy nincs-e idősebb, előző alomból megmaradt kutya, de 4-6 hónapos kutyát találni... kicsi az esély.

Lehet nézelődni hirdetős oldalakon, előfordul az is, hogy amúgy jó gazdi, gondosan is vásárolt, de mégsem tudja megtartani a kutyát (azt hagyjuk, hogy mi az elfogadható indok...).


A törzskönyv azért ám nem minden. Törzskönyves kutya is származhat szűretlen, vagy akár pl. ételallergiás szülőktől. Maga a törzskönyv kevés, fontosak a körülmények, a tenyésztő hozzáállása, munkája, elért eredményei, a kutyák versenyei, szűrései is.

2010. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a törzskönyv sem garancia arra hogy egészséges kutyát kapok csak arra hogy fajtatisztát? Hát pedig annyira hangoztatták ezt az egész törzskönyv témát, hogy csak törzskönyveset meg csak tenyésztőtől meg hogy csak a tenyésztő ad törzskönyvet a szaporító nem de úgy látszik akkor ezzel az erővel vásárolhatok szaporítótól is... Most nagyon elszomorodtam. Nem is tudom egyáltalán akarok e még kutyát... Nem bízok a tenyésztőkben sem főleg ilyen "divatfajta" kutya esetében. Vettem már Yorkit 6 évvel ez előtt 95 ezer Ft-ért törzskönyvvel, állítólagos nyertes szülőktől (a papírokat láttam a két szememmel meg tele volt a ház szalagokkal meg serlegekkel, de most honnan tudjam hogy honnan van neki) és 6 kg-s kutyám lett, ami nem igazán fér bele a Yorki standard-be, ráadásul olyan idegbeteg volt, hogy el kellett ajándékoznunk egy tanyára patkányt fogni mert mindent megfogott amit tudott, macskák, egereket, a szomszéd 3 macskáját is megölte én meg fizethettem utána a sok pénzt... 1x meg is mérgezte a szomszéd, de szerencsére időben vittem orvoshoz. Úgyhogy még 1x nem akarok így járni.... Na most akkor honnan vegyek kutyát?
2010. jún. 28. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha emiatt lemondtál az előzőről ahelyett, hogy megnevelted volna szakember segítségével, akkor sehonnan.

Fontos a törzskönyv, de nem minden, ezt jól mondják. Törzskönyvet bárki kiváltathat, aki két törzskönyves kutyát pároztat. De ezen kívül fontosak a kiállítási eredmények és ami még inkább, az a genetikailag öröklődő betegségekre való szűrések!

A yorkid tenyésztőjét pedig nem kell megfedni! Ugyanis a legjobb párosításokból is kerülhetnek ki gyengébb minőségű kölykök! A lényeg a szerződés típusa. Ha ugyanis kiállítási, tenyésztési célra veszed a kölyköt és később mégis hibás lesz (nem standard) akkor a vételárat, vagy annak a felét visszakapod. Ha azonban hobbi célra veszed a kutyát, akkor csak egészségügyi garanciát kapsz. Yorkinál a 95 ezer forint inkább a hobbi minőséget jelenti, egy jó kennelben egy kiállítási minőségű yorki 150 ezertől kezdődik! Ezt mondom úgy neked, hogy járatos vagyok benne.

Az emberek pedig sokszor hajlamosak rámondani egy kutyára, hogy ideggyenge, holott az esetek nagy részében nem erről van szó, hanem szocializációs és nevelési problémákról. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ideggyenge volt a kutyád. Ne érts félre, azért nem fedlek meg, mert esetleg elrontottál valamit a nevelésében és ezért lett problémás. Ez a legjobb gazdákkal is előfordul. Ami inkább furcsa és sajnálatos, hogy elajándékoztad, most pedig vennél egy hasonló divatfajtát, nonszensz feltételekkel. Megértem, hogy félsz és csalódott vagy az előző kutyus miatt. Azt pedig dicsérem benned, hogy jó helyről szeretnétek kutyust venni. Ez nagyszerű és mindenképp elismerésre méltó. Csak azt gondolom, kicsit meg kellene próbálni objektívebben szemlélni a dolgokat, az elvárásokat pedig reális mértékűvé tenni.

Abban is van igazság, hogy tenyésztőkön rajta maradhat kölyök. Bár az én tapasztalatom az, hogy egy igazán jó tenyésztővel ez nem történhet meg... Nagyon-nagyon ritkán esetleg. És abból a nagyon-nagyon ritkából is még ritkább az olyan, akinél a kölyökkel úgy foglalkoztak, hogy rendesen lett szocializálva stb. Ez tapasztalat.

- második válaszoló voltam -

2010. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A yorkival jártunk kutyasuliba is legtöbbször a párom vitte mert engem szó szerint elrántott olyan erő volt benne. Sajnos nem tudták megnevelni ott sem, a vége felé már szóvá is tették, hogy mért visszük kutyák meg emberek közé ha ilyen hülye, úgyhogy onnan is kiutáltak minket. Az állatorvos is azt mondta, hogy valami genetikai baja lehet mert ő még ilyen kutyát nem látott. Egyik percben édes aranyos a másik perceb meg elkezd remegni össze-vissza rángatózik és támadt mindent amit ér. Egy csomó vizsgálatra elvittük de nem derült ki, hogy mi baja van. 4x volt labor vizsgálat is. A lakást szó szerint szétszedte, a konyhabútornak sokszor fejjel neki szaladt egyszer úgy megütötte a fejét, hogy össze kellett varrni a fülét. Szájszíjjal kellett sétáltatni mert mindig attól féltem, hogy meglát egy kutyát és neki támad. Naponta 4-5x sétáltattam ebből három séta egy órásnál is több volt, reggel csak 10 percre vittem ki pisilni, ebéd időben hazaszaladtam a boltból és kivettem megint egy 10 percre, aztán a párom meló után kint volt vele egy órát utána még este én 2x kivettem 1-1 órára. Állandóan foglalkoztunk vele, le volt kötve nem az unalom miatt csinálta ezeket. Nagyon szeretett labdázni. Szerettük őt de ezt már egyszerűen nem bírtuk se anyagilag se sehogy. Teherbe estem a kisfiammal és attól féltünk, hogy majd őt is támadni fogja ezért döntöttük el, hogy mennie kell a háztól. Nem volt szívünk senkire rásózni ilyen természettel, ezért így is volt hirdetve hogy nehezen kezelhető kutya végül egy rokonom ismerőse vitte el a tanyájára, azóta voltunk már meglátogatni, de meg sem ismer minket és ez olyan rosszul esik mert 9 hetes korától mi neveltük és tényleg mindent megadtunk neki. Mikor szólongattam rám sem bagózott, az új gazdája az ölembe akarta tenni de morgott rám úgyhogy azóta inkább nem is megyek mert tényleg nagyon rossz érzés hogy ez lett belőle:S Pedig olyan aranyos kiskutya volt.

Nem tudom mi lesz még a westi témával, más fajta kutyát nem szeretnénk ez tetszene, de lehet évekbe telik mire találunk. Akkor ennyi erővel már vehetnénk kölyköt is.

2010. jún. 28. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Olyan kutyaiskolában, ahol olyat mondanak, hogy minek viszed emberek meg kutyák közé, elég amatőr kiképzők dolgozhatnak... Az állatorvosok meg nem kutyapszichológusok, a dokik is tudnak olyan baromságokat mondani, hogy az ember feljajdul tőle...

Nem biztos, hogy az unalom okozza a dolgokat. Igazából a nevelési dolgok nem (csak) azon múlnak, hogy hányszor vitted ki a kutyát egy nap. A mindent megkapott dolog pedig olyan, hogy nem mindegy, milyen minőségben. Úgy mint egy kisgyerek vagy úgy mint egy KUTYA kapott meg mindent? Na mindegy, az a kutya már nincs veletek, én pedig nem vagyok távterapeuta, hogy megmondjam, ideggyenge volt-e vagy ti rontottátok el.

Annyi biztos, az én véleményem az, hogy ilyen elvárásokhoz nem lehet kutyát találni. Először átértékelném a dolgokat a helyetekben, alaposan elgondolkoznék egy-két dolgon, aztán ha úgy döntök, kell kutya, akkor komoly kutatásba fognék egy jó kennel után. Nem is ajánlom a fajtamentést jelen esetben, szerintem nektek egy kölyök ideálisabb választás lenne. Persze reális feltételekkel.

2010. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké köszi. És akkor honnan vegyünk kutyát? Mit nézzünk meg egy tenyésztőnél? Voltunk már egynél, van egy 4 hónapos színhibás kiskutyája de nem igazán tetszik, olyan mintha nem lenne fajtatiszta. Nem nyertesek a szülők, de a tenyészthető eredmény meg van és a szűrések is. Az anyját láttuk eddig, hát nem voltam elájulva tőle... Az apja nem az övé, állítólag annak is megvannak a papírjai, de mikor felhívta a gazdáját a pasi azt mondta ő nem ér rá ezzel foglalkozni, mutassa meg nekünk a fedezési jegyet és ennyi. Képen láttuk az apját az szebb mint az anya kutya. Az árnál a tető 180 ezer Ft lenne, annál többet nem adunk érte, a párom ad 100at én 80 at. Ezt a kölyköt 60 ezerért el lehetne hozni... ja de ez fiú és mi elvileg lányt akartunk.
2010. jún. 28. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!