Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg sétálni,...

Hogy tanítsam meg sétálni, hogy laza pórázon jöjjön majd mellettem?

Figyelt kérdés

9 hetes a kiskutyám,a nyakörvet ismeri, ezzel nincs is gond.Kertes házban élünk,benti kutya és mivel nincs még meg az összes oltása arra gondoltam hogy az udvaron gyakoroljuk a pórázon sétát.

Pórázon volt már kétszer, szépen halad mellettem vagy van,hogy lemarad. Előfordult,hogy megmakacsolta magát leült,akkor leguggoltam, magamhoz hívtam és mentünk tovább mintha mi sem történt volna, viszont ha a bejárati ajtó felé érünk akkor mint az őrült elkezd húzni én akkor hátra arcot vágtam és elindultam az ellenkező irányba, először makacskodott,de jött velem..ezt 3x megcsináltuk,de amint meglátja az ajtót ugyanúgy húz.Sajnos muszáj volt már bennünk,de nem akartam neki engedni,hogy az ő akarata érvényesüljön,a hátam mögé vettem a pórázt és ha jobbról vagy balról akart kerülni akkor azzal a lábammal vissza igazítottam mögém, akkor már nem volt sürgős húzni.. Viszont ez a megoldás nem hiszem hogy jó,csak nem tudtam hirtelen mit kitalálni.. Igazából azt szeretném,hogy laza pórázon jöjjön mellettem séta közben is és nem tudom hogy hogyan is tudnám ezt elérni nála.Első kutyám, vidéken élek, sajnos itt a környéken sem kutya ovi,sem suli nincs. Segítsetek kérlek,hogy tanítsam meg neki a pórázon sétálást. Köszönöm, és mindenkinek Békés, boldog karácsonyt kívánok!


2018. dec. 24. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ellenkező irányba haladás jó módszer, csak türelem kell hozzá, én is most tanítom a kutyámat, aki már felnőtt ugyan, de talált kutya, valószínűleg sose nevelték. Én vettem húzásgátló hámot, most azzal próbálkozunk, az a helyzet, hogy sokkal jobban szereti, mint az eddigi hámját, könnyebben bele is bújik, és kicsit csökkent is a húzás, de azért nekünk is idő kell, mire megtanulja.
2018. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Húzásgátlóhám :D Agytröszt :D

A hám azért van, hogy húzzon a kutya, úgy áll rá a testére, olyan reakciókat vált ki.

Húzásgátlóhám=nyakörv

2018. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

9 hetesen sosem fog úgy működni egy kutya, ahogy elképzeled és gyakorlod is vele 1x-2x.

A pórázon viselkedés és a többi szokásos elvárások megtanulása elég hosszú folyamat a kiskutyánál.

Ha van lehetőséged, menj majd vele kutyaoviba. Ha jó helyet találsz, megtanítják NEKED, hogyan is tanul a kiskutya.

2018. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!