Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszteri tűzijáték ellen...

Szilveszteri tűzijáték ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Kinti kutyusom van, van nagy ólja, tele rakva ruhákkal de oda sajnos bezárni nemtudom.

Tavaly megpróbáluk a nyuszink mellé, mindent szét tört. Állt orvos írt fel neki (minden évben ír fel) nyugtatót de egyszerűen nem eszi meg sem a tablettát sem a gél állagút, hiába keverem bele bármilyen ételbe.

Valakinek valami ötlet? Ki hogyan vészeli át ezt a kutyusával?


2018. dec. 24. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem eszi meg, sajnos le kell nyomni a torkán, szó szerint. Csak addig kellemetlen, amíg megcsinálod és az ő érdekében van. Behozni a házba miért nem tudjátok?
2018. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Ki hogyan vészeli át ezt a kutyusával?"


Beengedem.

2018. dec. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Régebben rengeteget petárdáztak,és tudták,hogy az én kutyám retteg tőle,direkt őt ijesztegették. Első évben,kölyökként nem tudtuk,hogy ebből ekkora probléma lesz,kutyát remegve kapartuk elő a garázsból egy kis sötét lyukból. Akkor eldöntöttem,hogy senki nem szórakozik velünk,minden évben bent éjszakázott szilveszterkor. Szerencsére az utóbbi egy-két évben már nem petárdáztak.

Ez lesz a 11. közös szilveszterünk,már nem kell félteni,de amíg terrorizálták,azt is túléltük valahogy :)

2018. dec. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg engedd be... nem kell ám írtózni a saját kutyádtól..
2018. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha már egy nyamvadt gyógyszer beadása gondot okoz...


Egyébként még sötétedés előtt, mielőtt elkezdenének petárdázni, mozgasd le. Alaposan. Fáradjon el. Sétáltasd meg, agyilag is fáraszd le, majd még játssz vele egy kicsit.

Aztán menjen be a házba. Senki nem fog belehalni, ha egy éjszakát bent tölt, de ezzel te meg lehet megóvod szerencsétlent egy csomó felesleges stressztől.

Menjen kicsit hangosabban a TV vagy a rádió mellette.

Ha nagyon nem bírja, akkor adjátok be neki azt az iszenverte gyógyszert, nem kell hozzá nagy IQ .

Csomagold egy falatnyi májkrémbe, de tényleg csak egy nagyon kevésbe, hogy egybe le tudja nyelni. Először olyan falatot adj neki párat, amiben nincs gyógyszer. Majd mehet a gyógyszeres.

De szúrhatod párizsibe, csirkemellbe vagy akát lazacfilébe is, mindegy, lényeg, hogy egye meg.

Ha nem megy, akkor szépen kutya szája kinyit, gyógyszer mélyre lenyom, amennyire csak tudod, szája összefog, felfelé fordít picit és a nyakát finoman simogasd, masszírozd, ezzel nyelésre ingerelve.

A féreghajtót hogy adjátok be egyébként?

Csak, mert ha gyakrabban nem is, de az évenkénti veszettség oltásnál elvileg ismétlitek. (Halkan megjegyzem, hogy gyakrabban kellene)

2018. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Délután van egy nagy séta, hogy jól kifáradjanak, aztán amint meghalljuk az első durrogásokat, bejönnek és ott is maradnak hajnalig, amíg minden elcsendesedik. Levesszük a hőmérsékletet egy picit a házban, hogy ne legyen nagyon melegük és szépen "elbulizgatunk". Nem adok nekik nyugtatót, mert ha bent lehetnek velünk, nincs bajuk. Egy-egy csendesebb időszakban kivisszük őket egy pisire. Ez vált be, mi évek óta így csináljuk.
2018. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!


A rosszindulatú kommentekre pedig:


Házba nem lehet bent, családi gondok végett, ami nem publikus és mert 2 éve derült ki hogy allergiás vagyok a kutya/macska szőrre (nem kell az, hogy akkor hogyan gondozom meg stb., kint a szabad levegőn megúszom tüsszögéssel, de ha egy fedett terben vagyok kutyával akkor a torkom is be dagad).és NEM kell az a komment hogy akkor miért kell kutya, 9 éves már, 7 éves volt mikor kiderült, nyilván nem fogjuk elvinni "csak" ezért.


Szóval hagyjuk ezt a rossz indulatúságot.


Azt hittem karácsonykor kedvesek az emberek, de tévedtem. Tisztelet a kivételnek.

2018. dec. 24. 22:57
 8/18 A kérdező kommentje:

Féreghajtó meg ilyenek állatorvos adja be neki mindig.

És eddig simán betudtuk neki adni, csak

Tavaly már nem tudtunk próbáltuk mindenhogy.

SZÓVAL NEM OKOZ GONDOT BEADNI Neki

De vissza oklendezi a gyógyszert illetve a gél állagút amibe beletesszuk. Ezért kértem tanácsot.

De azt hiszem kár volt, mert mindneki csak ugrik rögtön.


Imádom a kutyám, mindent megteszek érte, szóval nem kell olyan komment hogy szerencsétlen kutya meg stb.

2018. dec. 24. 23:01
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván jönnek a kifogások. Allergiás vagy, ezért 10 másodpercet sem lehetsz vele egy légtérben. A "családi gondok" miatt inkább reszkessen kint egyedül a félelemtől a kutya. Inkább benyugtatózzátok, hogy legalább nektek kényelmesebb legyen a szilveszter, ha már a kutya szenved. Szeretem az ilyen gazdákat, az igazi gerinctelen senkik, akiknek az utolsó gondjuk is nagyobb, hogy a kutyájuk fél.
2018. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Garázs, kazánház?
2018. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!