Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a póráz...

Mi a véleményetek a póráz nélkül sétáló "nem bánt" kutyák gazdáiról?

Figyelt kérdés

Engem iszonyatosan dühítenek, hogy jön utánunk a kutyája, nem lehet lerázni, nem hallgat a gazdájára.Mindig megállok egy pillanatra, nincs azzal baj, ha találkozik a kutyám másik kutyával, csak gyűlölöm mikor a gazdája kilométerekre van, és a kutyája meg jön utánunk úgy is,hogy az enyém már morog rá, mert elkezdi zavarni.

Mindig ezzel a nem bánt dumával jönnek, ami szuper jó, de lehet,hogy az enyém meg bánt.(igazság szerint ő sem bánt, de öregszik, és egyre nehezebben tolerálja az ismerkedő, és talán még erőszakos kutyákat, ezért gyakran morog ami félő,hogy egyszer negatív ingert fog kiváltani a "nem bánt" kategóriás kutyából)


Amikor gyerek voltam sokszor támadták meg a kaukázusi kutyánkat séta közben, szerencsére kivétel nélkül ő volt az erősebb, apukám pedig tudta kezelni.

De nekem azóta mindig ez a félelmem,hogy egyszer megtámadja az enyémet egy másik, és biztos,hogy az enyém húzná a rövidebbet már csak a mérete miatt is.


2018. dec. 25. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Hogy primitívek a gazdáik.


Tök egyszerűen ha nem tudják behívni a kutyáikat, akkor nem kell sehol, plána nem utcán elengedni (a mi környékünkön ilyenek is vannak...). Arról meg nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy minden kutya barátságos a másikkal, és ha esetleg összeverekednek, annak nem lesz szép vége.

De hozzánk rendszeresen akkor is a odaengedték őket, amikor látják, hogy én futok a kutyámmal (bár az enyém is póráz nélkül volt, de nem ment egy méternél messzebb tőlem), szóval edzek, el vagyok foglalva mással, nem bandázni hoztam le a kutyámat.

2018. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Miattuk költök sokat paprikasprayre.
2018. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Buták és felelőtlenek.


Bármi lehet. Tényleg, hogy a másik kutya agresszív.

Vagy találkoznak egy agresszív emberel. (A szomszédomnak nemrég rúgták fel a kutyáját, ok nélkül.

Kiszalad az útra, egy autó elé.

Felszed a földről valami mérget. (ilyen is volt a környékünkön, hogy mérget szórtak szét mindenhol , a kutyák ellen, mert a lakók megelégelték hogy a kutyák teleszarják a játszótereket, és ezt jó megoldásnak gondolták... :/


Na mindegy, a lényeg hogy legtöbb esetben tényleg nem ott van a probléma, hogy a kutya okozna kárt, hanem ott, hogy képtelen megvédeni a kutyáját, szó szerint az életével játszik.


De akár az ő kutyája is okozhat kárt, ez a "nem bánt " helyzet vajon minden szitura ki lett próbálva?

Nem bántja a kisgyereket se, mondjuk aki kaját tart a kezében? Vagy olyankor se bánt, ha az embernek egy macska van a kezében? Vagy egy kezelés alatt álló ideggyenge kutyát sétáltat valaki?

Ezer dolog lehet.


Csak azért írok ennyit, mert én is nagyon szívesen sétáltatnám póráz nélkül a kutyámat, mert egy nyugis lakóövezet, meg a környékbeli kutyákat is ismerem, de egyszerűen annyi minden történhet, amibe akkor ott kell beleavatkozni, hogy ezt képtelenség megvalósítani.

2018. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Engem kétszer támadtam meg így kutyák. " jaj sajnálom,ilyen még nem történt, máskor nem csinált ilyet".

Sosem lehet tudni, hogy milyen szagot érez a kutya az emberen, vagy mikor fog megriadni valamitől. Felelőtlenség póráz nélkül sétáltatni.

2018. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenek és sokan bunkók is.

Nem veszik figyelembe, hogy nem csak ők és a kutyájuk létezik és nem csak ők ès a kutyájuk dönthet. Mert lehet, hogy a kutyàjuk nem bànt, de köszi én nem akarok minden kutyával ismerkedni. Ez igaz a kutyusomra is. Ez extrán vonatkozik az olyan kutyákra, akiket soha nem is láttam eddig a környéken.

2018. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nagytestű kutyám van, de mivel sem magamhoz hívni nem tudom ha érdekesebb a környezet pl tüzelő szuka, játszópajtásnak kinéző másik eb, és mert őt is féltem az agresszívebb társaitól csak olyan helyen engedem el ahol magunk lehetünk az ilyen hely pedig elég ritka.
2018. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Minket ma támadott meg egy kutya. Tenni annyit tudsz, hoy ha kicsi a kutyàt, mint pl az enyém, akkor gyorsan felkapod és torkod szakdtàból üvöltve elindulsz a támadó kutya felé. Ez vagy bejön vagy nem, de ha ilyen szituba kerüksz, futni felesleges, más választásod nincs, csak megpróbálni határozott fellépéssel elijeszteni. Nekem ma sikerült, de azért bekaphtjàk a gazdák, hogy a pit szabadon van és rámegy simán a tacskómra!
2018. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem két behívható kutyám van, akik nem mennek tőlem 1-2 méternél messzebbre. Csak olyan helyre járunk sétálni, ahol el lehet őket engedni- odáig pórázon viszem őket, mert forgalmas részen, játszóterek közében nem engedem őket szabadon.

Sokszor járunk úgy, hogy anélkül engedik oda a kutyájukat az enyémekhez-pórázon, vagy anélkül, hogy előtte megkérdezték volna. Az enyémek nem játszanak idegen kutyákkal, mindig szoktam is mondani, hogy sajnos ők nem túl játékos kutyusok és tovább megyünk.

Én egyébként nem szoktam ebből túl nagy patáliát csapni. Ha nem lép fel agresszíven a kutya, akkor igyekszem a kutyával megismerkedni, mert az esetek 90%-ában csak kíváncsiságról van szó és ebből nem csinálok problémát.

Egyszer volt rá példa, hogy agresszív volt egy kutya, ott a gazdinak el kellett magyaráznom ezt-azt. A kutyám elé kellett ugranom és az nem játék volt. Levert a víz.

Tapasztaltam viszont már olyan jelenséget, hogy ismerősöm kutyája közel ment egy másikhoz, egyértelműen látszott, hogy játszani akar, de tisztes távolságot tartott, a másik gazdi meg elkezdett a kutya felé rugdosni, ordított és minősíthetetlenül szidta az ismerősömet. Nekem ez a ló túloldala.

Ami még durva, amikor pórázon is alig tudja megtartani a gazdi a kutyát. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mi van, ha kicsúszik a póráz a kezéből.

De a kedvencem akkor is a pórázon acsarkodó Fifike. Csak a nyáron két alkalommal akart ilyen kis cuki leszedni a bringámról.

Röviden, nekem nem feltétlenül a póráz hiánya okoz gondot, inkább az, ha a kutya főnök, a gazdi képtelen megnevelni, aztán a más kutyáktól rettegő gazdi és az agresszív gazdi-agresszív kutya páros és a bunkó kutyagumi ottfelejtő gazdik.

2018. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy sokan közülük meggondolatlanok. Ismerek olyan kutyásokat, akiknek simán behívható a kutyájuk, még velem is barátkozik, kenyérre kenhető kis szőrgombócok, de nem mindegyik ilyen. Nekem nemrég lett egy kutyusom, ő mentett kutya, és nem bizalmaskodik könnyen, ami egyfelől nem baj, mert ne is hívhassa el egy idegen, de másfelől érték rossz élmények, és van, hogy morog meg ugat, nagyobb kutyákra, kukazsákkal mászkáló emberekre, még nem behívható, ezért én el sem engedem. Aztán ma este egy póráz nélkül sétáltató megjegyzést tett, hogy ne sétáltassam rövid pórázon, csakhogy az ő kutyája meg olyan lelkesen akart haverkodni, hogy az meg nem tetszett az enyémnek, aztán azt is megmorogta. Ha netán összeverekedtek volna, ha én nem tartom pórázon, és nem figyelek, az meg biztos nem tetszett volna a kedves másik gazdinak.
2018. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!