Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb ár-értékű arányú táp?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok ami elfogadható: Tehát nem chappy, darling és társaira gondolok amit bármelyik multiban talál az ember.


Bevallom én személy szerint a josera-val szemezek, de nem tudom hogy megfelelő-e, esetleg milyen más táp van ami elfogadható, jó is és hasonló árban van?


2018. dec. 26. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb ár-érték arányú táp a TotW, de ha Josera-hoz hasonlót keresel árban, akkor Brit Care vagy kicsivel olcsóbban a Brit Premium.
2018. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Mármint úgy értem, hogy a Josera-val egy színvonalban a Brit Care van, a Brit Premium egyel "rosszabb" táp, de még az is teljesen vállalható.
2018. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem rossz táp a Josera, nyugodt szívvel adhatod. Én Wolf of Wildernessel etetek, azt hiszem közel vannak árban, elnézést ha tévedek. Márkán belül Green Fields ízesítésű tápot eszik a kutyám, nagyon magas hús és fehérje tartalma van (41% csirkehús, 8% szárított bárányfehérje, 12% szárnyasfehérje). Nekem ennél a tápnál jobbat nem tudnak mutatni, örülök hogy ennyire szereti a kutyám mert nagyon egészséges, jót tesz neki, sosem cserélném le (hacsak nem lenne valami baja a kutyusnak). Viszont ismétlem, nem rossz táp a Josera, nyugodtan etess vele. Nagyon jó hallani, hogy egyre kevesebb ember keresi a chappy és hasonló kritikán aluli minőségű tápokat.
2018. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Azért a WoW táp nem egy árkategória a Joserával, kilónként a 300-400 Ft különbség megvan köztük (legalábbis a legolcsóbban kapható 15 kg-s Joserához mérve, ráadásul ott 12 kg a legnagyobb kiszerelés).


Én Josera Lamb&Rice táppal etetek, mert csirkeallergiásak a kutyáim. Igaz, a bárányosnak a hústartalma nem olyan magas mint a csirkés tápjának (ez csak 25%, a csirkésé meg 40% felett van ha jól emlékszek), de csirkeallergiás kutyának ebben az árkategóriában ez a legjobb minőségű táp, amit találtam. Ha nem lenne allergiás akkor is Joserával etetnék, csak csirkéssel. Szeretik, nincs bűzös szaga mint sok tápnak, a csomagolás cipzáros így visszazárható könnedén. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz az utóbbi időben drágult valamennyit, pár éve 10ezerbe került kb a 15 kg, most már 12ezernél olcsóbban nem lehet kapni, de még így is megéri.

2018. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez erősen függ attól is hogy mit keresel egy tápban.

A Brit Care a mai piacon kapható egyik legjobb ár-érték és beltartalmú táp.

Fentebb valaki egy platformon emlegette a Joserával, nos ez durva, a Josera tápjainak 95%-a tartalmaz kukoricát ameddig a Brit Care nem. És hústartalomban is jobb, ugyan akkor a Josera jóval 1000Ft/kg árban van, tehát a maga kategóriájában a Josera sem rossz, de nem egy platformon emlegethető a Brit Care termékcsaláddal, esetleg a sima Brit Premium jöhet szóba párhuzamként.

A Lukullus, a Markus-Mühle, de maga nemében a Wolf of Wilderness és a Thaste of the Wild is jó táp, de a TOTW pl. nagyjából Brit Care minőségben mozog, 22-28% húsliszt tartalmúak, burgonyával és hüvelyesekkel.

Kiváló termék még pl. a Wolfsblut termékcsalád, mely magas hústartalmú, gabonamentes, és különleges hústárházas, vagyis a szokványos húsfehérjére allergiás kutyák is találnak megfelelőt 1500Ft/kg árban.

A Josera árkategóriájában nézd meg esetleg az Arion, Calibrát, Fitmint, de fressnapf saját márkás Premiere termékei is rendben vannak még olcsóbban is mint a Josera.

2018. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elírtam fent, vagyis a Josera jóval 1000Ft/kg ár alatt mozog. 700-850Ft/kg árban van fajtától és típustól függően.
2018. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Én is egyetértek azzal aki írta, hogy a Brit Care azért veri a Joserat.

Egyértelműen látszik a Brit Care összetevőin, hogy a Josera legtöbb fajtája messze elmarad tőle.

A Brit Care (ha jól tudom minden fajtája) gabonamentes. A Joseránák nekem nem szimpatikus, hogy szinte az összes tápjuk kukoricás vagy valami gabonát tartalmazó. Ráadásul sok tápjukban nem is kevés van.


Összehasonlításképp vegyük a Josera Optiness kutyatápot (800-900 ft körül van kilója) és a Brit PREMIUM Sensitive Lamb tápot (még a Caretől is gyengébb minőségű tápot, aminek kilója 900-1000 ft körül mozog)

Első szemmel látható különbség, hogy a Britben jóval több a hús, ráadásul bárány és nem csirke. Joserában nekem nem szimpi ez a "szárnyasfehérje" dolog. Ez nyilván nem hús, hanem valami, amit ha kiírnának, az undorító lenne. Mondjuk baromfi tollból kinyert fehérje, vagy ilyenek. Akkor bár a Joserának ez egy viszonylag drága tápja, az árpa azért befigyel. Ráadásul azt írja, hogy elvileg burgonyás. Na burgonya az nincs benne, csak burgonyakeményítő (nem ugyanaz a két dolog). Ez olyan, mintha az étteremben te kagylót kérnél, de csak a kagylóhéjat kapnád meg. Fel lennél háborodva, igaz?

Ráadásul ezek a meg nem nevezett fehérjék hemzsegnek a tápban.

Ami igazi hús lehet, az a 4,5% bárányhúsliszt lehet. Ez meg egy kicsikét kevés.

Szóvsl számomra a Josera nem tartozik a jó ár-érték arányú tápok közé. Akkor már inkább Brit Premium, Premiere, Markus-Mühle vagy Lukullus.

De ott a Josera SensiPlus tápja, ami elvileg érzékeny kutyáknak jó. Na az én kutyám bár nem ételérzékeny, "csak" érzékeny gyomrú, tuti, hogy fºsna tőle.


Egy szó, mint száz, a Josera nekem nem szimpi. Másnak lehet bejött/bejön, de azért nem a legjobb ár-érték arányú táp, legyünk őszinték.

2018. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekek, értelmezzétek amit írtam. Én voltam az aki a Brit mellé sorolta a Josera-t, de direkt írtam, hogy a Brit PREMIUMMAL van kb. egy szinten! Nagy különbség van a Care és a Premium között... Árazásban is. A Brit Premium és a Josera gyakorlatilag ugyanannyiba kerül (bolttól függően +/- 100 Ft.), de a Joseranak kicsivel jobb a beltartalma.
2018. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Basszus, most nézem, hogy tényleg Care-t írtam a #2 válaszomban... Szóval helyesebben ezt szerettem volna írni:


"a Josera-val egy színvonalban a Brit Premiummal van, de a Brit Premium egyel "rosszabb" táp"


Én kérek elnézést!

2018. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Viszont a Joseranák rosszabb a beltartalma, mint a Brit Premiumnak. Elég csak ránézni az összetevőikre. De feljebb kifejtettem.
2018. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!