Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszer volt egy havanese és...

Egyszer volt egy havanese és egy yorki keverék kiskutyám. Súlyos allergiám lett tőle. Ti mit tanácsoltok? Fajtisza Bichon havanessal is így járnék?

Figyelt kérdés
Kutyaszőr allergia?
2018. dec. 26. 21:25
 1/9 A kérdező kommentje:
*fajtiszta
2018. dec. 26. 21:25
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Fajtatiszta kutya van.

Minden kutya fajtiszta, a macska-kutya keverék már nem lenne fajtiszta.

2018. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem a fajtán múlik az allergia, viszont kezelhető, inkább járj utána alaposan az allergiádnak, hogy pontosan mi okozza, biztosan a kutyaszőr-e a ludas vagy valami más. Nekem megállapítottak gyerekkoromban kutyaszőr allergiát, aztán gyanús volt, hogy nem minden kutyásnál jelentkezett probléma, ezért alaposabban utánamentem. De kimutattak más hülyeséget is, amire a valóságban semmi allergiás reakcióm nem volt.

Ha biztos a kutyaszőr allergia, akkor már el tudsz indulni valamilyen irányba a kezelése kapcsán. Én nem csináltam, mert a tünetek elég egyértelműek voltak különböző helyzetekben, de lehet vérvételes tesztet is csinálni.

2018. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen,persze. Nincs különbség a fajták közt,ha egyikre allergiás vagy,a másikra is az leszel.

A "hipoallergén" kutya annak jó,aki amúgy se allergiás nagyon.

2018. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha súlyos allergiád lett, akkor a helyedben nem kísérleteznék. Neked az egészséged látná a kárát, a kutya meg jól megjárná, ha nem bírnád tovább a kellemetlen tüneteket és új gazdit kellene keresni neki.

A hypoallergén fajták kevésbé allergizálnak, de egy súlyos allergiánál lehet, hogy még az is problémás lehet.

2018. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Januárba utánajárok a dolognak. Szerintem biztos allergiás vagyok. A szemeim úgy bedagadtak hogy nem bírtam kinyitni meg orrdugulás, arc-orr viszketés volt. Nagyon bánt a dolog mert szeretem az állatokat. Főleg a kutyákat.
2018. dec. 26. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, az allergia kezelhető dolog, csak ki kell deríteni, mi okozza, és célzottan kezelni.

Nekem a rovarcsípés okozott régebben hasonló tüneteket, sose mutatták ki, mert ezt csak vérvételes vizsgálattal szokták, azt meg nekem nem csináltak, de annyira egyértelmű volt mindig, hogy ez allergia nálam, hogy nem volt értelme még erre időt pazarolni. Durva dagadások, gyulladás, fájdalom a viszketés mellett, na ilyen volt nekem nagyon hosszú évekig minden nyáron a szúnyogszezon, kalcium nem használt, sem a pezsgőtabletta sem a nagyobb koncentrációjú ampulla, Claritine ideig óráig jó volt, de nem hatott hosszú távon, kevés volt a Fenistil is, a tabletta is meg a kenőcs is, a később forgalomba hozott Antivakarin is csak rövid időre hatott, mást meg nem kaptam. Aztán forgalomba került egy gyógynövényes termékcsalád, eredetileg pollenallergiára, én már az esélytelenek nyugalmával tettem egy kísérletet, mit veszíthetek alapon, és áttörés történt, egyre kevésbé voltak durvák az allergiás tüneteim, évekkel később pedig mára normalizálódott, és ha össze is szedek egy csípést, egy Claritine teljesen leviszi, és másnapra nincs probléma.


Nem azt mondom erre, hogy neked is ez lesz a megoldás a kutyára, inkább járj utána a dolognak alaposan és ne kísérletezz, de nekem olyan allergia ez a rovarcsípéses dolog, hogy nem tudom elkerülni az allergént, vagyis a rovarokat, és semmi általam addig ismert dolog nem hatott. Minden esetre én sem hagytam annyiban a dolgot, és ez a lényeg, hogy te se hagyd, lesz megoldás, ha kell, több szakembert kérdezz meg, sőt, erre biztatlak, hogy ne állj meg az első dokinál, mert nem tévedhetetlenek.


Kívánom, hogy találj mielőbbi megfelelő megoldást erre a problémádra, és ha már tudod, hogyan kezeld, akkor kezdhetsz azon gondolkodni, hogy háziállatot be tudsz-e vállalni így is.

2018. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni mi okozza, leginkább egy vérvizsgálatból sokat meg tudnak állapítani. Jobb nem kísérletezni ha súlyosak a reakciók.
2018. dec. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Először vizsgáltasd ki magadat célzottan, mielőtt kutyát vennél magadhoz.

Általában nem a kutyaszőrre allergiás valaki, hanem a kutya bőréről leváló apró darabokra, fehérjékre. Ez pedig minden, hipoallergénnek mondott fajtánál megvan.

Tehát, első a kivizsgálás, hogy konkrétan mire és mennyire vagy allergiás.

2018. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!