Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Pár kérdés, a...

Kutyások! Pár kérdés, a tudatosabb kutyatartásról?

Figyelt kérdés

1., Hogy lehetne környezettudatosabbá tenni a kutyatartást?

2., Melyik az a legolcsóbb táp, amit még minőségben elfogadhatónak gondoltok? (lehet márka vagy árkategória is)

3., Milyen kutyád van és mi alapján választottad ki őt? (fajtáját vagy az egyedet)

4., Milyen mozgás mennyiséget és minőséget ítélsz meg a legminimálisabbnak? (pl. egy mopsz számára)

5., Melyek azok a fajták,melyek tenyésztését szabályozni kéne egészségügyi okot miatt és mivel lehetne?

6., Milyen megoldásod van a gazdátlan kutyák tönkelegére?

7., Milyen a legideálisabb táp összetevői szerint? Ne tápot linkelj be, hanem azt írd, mit gondolsz,minek milyen arányban kéne lennie stb sajátot írj

8., Milyen reformokat kéne hozni az FCIben és a kisebb tenyésztői szervezetekben (pl. MEOE) akár fajtaklubokra bontva is?


Szeretném ha egy egészséges, jó hangulatú eszmecsere történne. Nem fröcsögést és lepontozgatást szeretnék, hisz felnőtt emberek vagyunk, attól nem váltjuk meg a világot, ha valakinek a válaszát lepontozzuk nullára.


Az ÉSZ ÉRVEK GYŐZNEK.



2018. dec. 27. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

1. Ha nem kellene nejlonzacskóban felszedni a kutyakakit.


2. Farmina termékcsalàd Ecopet tápja, Happy Dog (sajnos túl van értékelce árilag)


3.németjuhász keverék. Németjuhász a kedvenc fajtám, de fajtatisztát nem akartam, ő pedig mentett kutya.


4. Panelban: napi minimum 3 séta, fél-fél óràsak, néha szabadon jàték más kutyákkal


5. Csivava, yorki, az összes nyomott orrú, lélegezni nem bíró szerencsétlenség


6. Új menhelyek nyitása, amolyan farm szerü


7. Passz nem vagyok tápgyártó. Legyen kb 30- 40 % szárított hús, 30-40% friss hús tartalma "bio" állatból, legyen még benne tojás, lazacolaj, némi gyógynövény plusz gyümölcs.


8. -

2018. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Környezettudatosabb lehetne a kutyatartás, ha komposztálnánk a kutyagumit, illetve a séták során nem sima műanyag zacsiba szednénk össze a végterméket, hanem lebomló anyagúba. Sajnos a sok zacskóval sok a szemét.

Mi Dado táppal etetünk általában, de kapnak házi kosztot is a kutyáink. Meg vagyok elégedve, mert gyönyörű a szőrük és egészségesek. Most hirtelen nem tudok árat mondani, de kb. 1000Ft/kg a Dado.

Két magyar juhászkutyám van. Azért választottam így, mert vannak haszonállataink és napközben a kutyák vigyáznak rájuk. A másik indok, hogy mindenképp olyan fajtát szerettem volna, amelyik a mi éghajlatunkra van kitalálva.

Nem tudom, hogy egy mopsznak mennyit kell mozognia, de az én kutyáim kb. 1-1,5 órát sétálnak. Mikor mennyire van idő, de esőben, hóban, sárban sem maradhat ki a mapi mozgás. Nekünk is jót tesz, a kutyáknak meg szükséges.

Az ivartalanítás nagyon fontos volna ahhoz, hogy ne legyen ennyi gazdátlan kutya. Több országban ezt úgy szabályozzák, hogy a hobbikutyáknak kötelező az ivartalanítás. Csak a hivatásos tenyésztő kutyái lehetnek ivarosak. És még így is van bőven kutya a menhelyeken.

Magyarországon valami eszméletlen mennyiségű szaporító van. Köztük néhány rokonom is. De ugye a szaporítás nem törvénybe ütköző dolog :(

A kérdés többi részét passzolnám, azokhoz nem tudnék érdemben hozzászólni.

2018. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1., Zöld,újrahasznosított kutyagumis zacskók használata, illetve újrahasznosított felszerelések. (Ezzel csak egy kétely merül fel, a minőség. Míg egy yorkinak, vagy egy bichonnak nemkifejezetten számít a minőség, a cane corsomnak alig találtam rendes strapabíró,pórázt és nyakörvet.)

Bár ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, a kertes házi kutyatartók tehetnék komposztba a kutyagumit.


2. Brit prémium tápok már 600 ft-tól vannak.


3. Cane corso. Egy aktív, nagytestű, kemény, makacs, jó ösztönökkel rendelkező, stabil idegrendszerű, higgadt fejű,de a családját bármi áron megvédő kutyát szerettem volna. Az alomban ő volt a legnagyobb s€ggfej,mindenki játékát elvette, mindenkit elvert birkózásban és egy arrogáns dög volt. Nem változott :)


4. Kerti kutya esetén a legminimálisabb az napi egy óra. Mopsz az bent, neki 3-4 séta kell naponta minimum, amin a dolgát elvégzi. Az eü.séták ált. nem hosszúak, 5-15 perc. De napi egy óra neki is kell, ha más nem valahogy úgy hogy reggel és este eü séta délután pedig két részre bontva az egy óra. Egy óra séta a legminimálisabb amire szüksége van a kutyának. Ez nem ideális, ez minimum.

Meglátásom szerint minden kutyának kell valami, amit csinálhat ezek mellett is. Nyomkövetés,mantraling,erősportok stb. Nyilván ez fajtajelleg, kor és egészségi állapot függő, de egy felnőtt,egészséges csivava is épp úgy készülhetne BH-ra,mint egy német juhász.


5. Mopsz, francia bulldog, angol bulldog, német juhász, labrador retriever,csivava, yorkshire terrier.

A nyomott orrú kutyák problémájára sok országban találtak már megoldást, amerikai bulldoggal és egyéb masztiff vagy bull típusú kutyákkal keverik. A lényeg egy egészséges, atletikus,jó mozgású, közepes testű, ösztönerős, még mindig kissé nyomott fejű de már használható kutya.

A német juhász és a labrador kérdésére a munkavonal a megoldás.


6. Tenyésztés feltételeinek és körülményeinek szigorú szabályozása, államilag támogatott ivartalanítás, államilag támogatott menhelyek, szaporítás és állatkínzás szigorú büntetése, állattartás reformálása, a keretbe nem illők súlyos büntetése


7. 40-50% húsliszt, 20% nyersfehérje, a maradék a hozzáadott vitaminoké és nyersnövényeké (nem gabona)



8. Korrupció megszüntetése és büntetése, munkavonal, munkavizsgák előnyben részesítése, vágott fül és farok szabályainak lazítása, arányos díjazás, túlsúlyos, beteg vagy túl sovány kutyák ívből reptetése a kiállításról, átláthatóbb, ellenőrizhetőbb rendszer. Sokkal szigorúbb tenyésztési feltételek és körülmények megszabása, szigorú büntetés.

Bíró a tőle származó kutyát ne bírálhassa stb.

Pásztorkutyák standardjének módosítása

2018. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Lebomló zacskóba szedni a kutyagumit. Kutyatápos zacskók is újrahasznosítottak legyenek és az összes visszazárható legyen.


2. Ami minőségben még elfogadható az a Brit Premium, esetleg Premiere, Fitmin.

De szerintem ami még nyugodt szívvel adható, az a Brit.


3. Közép schnauzer

Egy lightosabb munkakutyát szerettem volna, aki intelligens, nem nagytestű, és nem olyan durván munkaigényes, mint mondjuk egy németjuci vagy mali.

A temperamentumosságuk és küllemük meg csak hab a tortán. Imádom, ettől jobban nem is választhatzam volna fajtát.

Az alomból nekem egy sportosabb kiállású, határozott egyed kellett, aki nem ijedős, lövéstesztet is kiállja, tökéletes idegrendszerrel. Így a munkavonalas alomból is a munkára legjobban alkalmas kis kölyök került hozzám. Tökéletes számomra, bár néha meggyűlik a bajom a hülye ötleteivel :D .


4. Legminimálisabb egy panelkutyának:

Napi minimum 4 séta. Ebből 3 csak rövid eü és egy hosszú, 1-2 órás, futással, játékkal, igazi lefárasztós séta.

Legminimálisabb egy kerti kutyának:

Napi min. 1 hosszú séta, ami szocializációval, futással és minden lehetséges lefárasztásos tevékenységgel egybekötött.

Emellett még otthon agyi fárasztás, igényeknek megfelelően.


5. Mopszok és egyéb durván nyomott orrú kutyák tenyésztését betiltatnám. Ezeknek a kutyáknak szenvedés az élet. Mennek 1 kmet és már fulladnak meg. A szemük ki tud pattani a helyéről, ha valami ütés éri a fejet, vagy nyakörvben meghúzzák őket, egyebek. Sokak szerint aranyosak, csak azt nem veszik észre, hogy teljesen életképtelenek.

Ha lenne egy nem ennyire nyomott orrú, egészséges állomány, amiből újra lehetne építeni a fajtát, akkor az oké lenne, de nincs ilyen állomány. Ezek a kutyák genetikai selejtek, szerintetek miért nem tudnak csak császármetszéssel elleni? Ez a természetes szelektáció lenne, csak az ember megint Istent akar játszani.


6. Minden nem tenyésztésre vagy munkára szánt hobbi kutya kötelező ivartalanítása, különben bírság. Szaporítás szigorú büntetése (a "Mollyka tök jó anyuka lenne, csak egy almot hozunk le" típusú szaporítást is büntetni) .

Stadionok építése helyett menhelyek lérehozása, a már meglévők támogatása.

Kódorgó kutyák gazdáinak büntetése. Chip ellenőrzésének szigorítása.


7. Minél több hús, olyan 70% körüli. Semmi gabona. Zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények, illetve porc, csonterősítők megfelelő mennyiségben. Szőrzetet javító készítmények (lazacolaj).


8. Én is a korrupció megállítását emelném ki. Nagyon durva méreteket ölt már.

A dagadt labradorok és a kórosan sovány whippetek, agarak és minden "végletes" kutyák KIZÁRÁSA a kiállításokról.

Csak, hogy lássátok ma már kik nyernek díjat: [link]


[link]


[link]

2018. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!