Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatbarátok! Ti, hogy nem...

Állatbarátok! Ti, hogy nem betegedtek bele ebbe?

Figyelt kérdés
A sok kóbor és bantalmazott állat sorsat nem tudom elviselni. Mindet hazahoznam legszivesebben, de nyilván nem lehet. Van mar 3 mentett kutyusom. 2 mentett cica és egy nyuszi. Tobbet nem tudok ellatni. Pár hete talaltam egy kutyust, annyira hozzamnott egy ejszaka alatt, mert nálam aludt, utána került "haza". Idegenes befogadonal volt de állandóan szokott. Mostanában nem látom a befogadó képei között. Nem merem megkerezni, hogy történt vele valami vagy gazdis lett? Próbálok tudomást se venni róla de másra se tudok godnolni. Annyira édes kutyus volt. Bántották öt is, mindentől rettegett de már pár óra után bújt hozzám. Annyira bánom, hogy nem tartottam meg de nem tehettem:( Ti, hogy viselitek ezt?
2018. dec. 28. 02:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz nagyon, de mióta járok a menhelyre önkénteskedni, valamivel könnyebb, mert úgy érzem teszek valamit. Nekem is már van három kutya, három macska, én sem bírok többet tartani. A bántalmazásokat nem bírom feldolgozni amiket online látok, és tehetetlen vagyok. Pl. mint Fülöp hírhedt esete. Az ilyesmik beleégnek az agyamba és csak azt tudom tenni, hogy már nem gondolok rá, különben megőrülnék. Helyette mentem azokat akiket tudok és én nyugodt lelkiismerettel fekszem le.
2018. dec. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Én nem. Van 1 mentett kutyám meg 2 mentett macskám (volt még 2, de ők már nincsenek meg), szóval megteszem, amit tudok, de én sem tudok felelősséggel többet vállalni, az egész világ baját nem vehetem a nyakamba, nekem is van feladatom elég. Az is igaz, hogy én személyesen nemigen találkozom kóbor állatokkal, nem járok olyan környéken.
2018. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Nem tudom ti merre laktok, hogy folyton kóbor bántalmazott kutyákat találtok?
2018. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3. Nem nehéz ilyennel találkozni. Én pl. fent vagyok több állatvédő csoportban, és gyakran találkozni olyan problémákkal ami szívszorító, de nem tudok tenni semmit. Jó esetben elkobozzák a rosszul tartott állatokat. A macskaszaporulatot sem az utcánkból látom, hanem a menhelyen, meg a csoportokban ahol rendszeresen könyörögnek, hogy fogadja valaki örökbe a meggyötört, kidobott kiscicát.
2018. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
egészséges ember vagyok, így ez nem visel meg a kelleténél jobban
2018. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 5-ös:nem egészséges ember vagy, hanem önző, lelketlen.

Kérdező: engem is megvisel, de én amit csak lehet, megteszek értük.Sokat befogadtam, jó életük van.Sokat jó gazdához juttattam, volt amelyiket menhelyre vittem.Így nekem jobban elviselhető.

2018. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetőségeimhez mérten próbálok segíteni, így valamivel nyugodtabb vagyok, hogy legalább tettem valamit.

Jelenleg is van a saját kutyámon túl egy kóborka nálam. Hónapok óta az utcán volt elvileg, de senki nem segített rajta. Egy fotót nem raktak ki róla Facebookra, hogy valaki fogadja be. Én két napja találkoztan vele kutyasltáltatás közben. Hazajött velünk, megetettem, de kitessékeltem az udvarról utána. Mondanom sem kell, a bűntudat mardosott belülről. Másnap kerestem, de nem találtam. Ma megint összefutottunk, úgy szaladt oda hozzánk, mint régi cimbijeihez. Hazahoztam, a régi kutyám szigetelt házában helyeztem el. Maradhat amíg nem találok neki gazdát, de megtartani nem tudom sajnos. Így, hogy próbálok segíteni (nem csak) rajta, így nem betegszem bele.

Ha nincs nálam ideiglenesen kutya, akkor menhelyen segítek, adományokat viszek.

Hobbi fotós vagyok, járok menhelyi kutyákat fotózni, hogy a honlapra normális, szép képeket tudjanak feltölteni, amik kicsit visszaadják a kutyák valódi bájait.

Így bűntudatom sem szokott lenni.

Azt senkitől nem lehet elvárni, hogy házi menhelyet nyisson és minden kutyát befogadjon, de ha lehetőségeihez mérten megpróbál segíteni, akár adománnyal, akár önkénteskedéssel vagy csak egy-egy Facebook poszt megosztásával, annak nem kell, bűntudata legyen.

Ez az én véleményem legalábbis.

2018. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!