Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénz szükséges egy...

Mennyi pénz szükséges egy kutya menhely felépítéséhez/fentaratásához?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elmélet! Csak kiváncsi vagyok mennyibe kerülne 0-ról fölépíteni.

Egy max 100 férőhelyes 1-2 kutya/kenel.

Mennyibe kerülne egy akkora telek amin elfér ennyi kutya ha 3-4 négyzet m/kenellel számolunk?

Mennyi lenne felépíteni a keneleket (alul beton, drot kerítés, fedett tető) ha a berendezését nem számolljuk?

Mennyi lenne az egyéb épületeket felépíteni? (fő épület, élelem raktár, benti kenelek, karantén stb.)

Mennyi lenne az áram/vízfogyasztás 100 kutyára ha nem lenne minden kenelben külön csak központi világítás lenne?

Mennyi élelem/víz kéne 1 hónapra 100 kutyának (kg/liter) ?

Van még több minden ami érdekel, de az már túl sok lenne.



2018. dec. 28. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Telekár attól függ, hogy hol... Vidéken tanyát már 1-2 milla körül kapsz.

Kennelekre simán számolhatsz 3-4 milliót. A telket körbe kell keríteni, pár mobilhon.


Kaja szerintem havonta 1,5-2 millió. Plusz állatorvosi költségek. Féregtelenítés, bolha, kullancs elleni védekezés, oltások, ivartalanítás...

2018. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%

Nézegess rá menhelyek honlapjaira, ahova én járok, ki szokták írni a havi költségeiket. Pl. egy átlagos hónapban csak az állatorvosi költség meghaladja az 1 millió ft-ot. De ki szokták írni a közüzemi számlák és a kaja költségeit is.

A telekár, építési alapanyag csak egyszeri költség, nem értek hozzá, nem vagyok tisztában az árakkal de szerintem a fenntartás húzósabb.

2018. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 28. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Telekár vidéken (2-3 millió ft).

De fontos, hogy kozmuvesitve legyen, mert az megint egy kisebb vagyon. Ugy 3-4 millio ft.

Epuletet ugy szamolj, hogy egy 18 m2es hazhoz a b35 tegla volt a szomszednak 300ezer ft ez kb 1000 db.

1.800ezer-2 millio es ez csak a tegla egy 100 m2es menhelynel. Melle kell kotoanyag, ablakok, teto kisebb vagyon!!

Kb 20-25 milliobol megvan.

2018. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!