Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitcsináljak, ha nem alszik a...

Mitcsináljak, ha nem alszik a kölyök kutyám?

Figyelt kérdés
10 hetes yorkshire terrierem van, 2 hete van nálam. Nappal se alszik sokat de éjjel 1 óránként kel. Van külön helye, mindig kijön belőle. Már nagyon ki készültem, nem tudok tőle aludni. Orvos látta és minden rendben nála. Mitcsináljak vele?
2018. dec. 29. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Fu, hát erre talán akkor kellett volna gondolni, mielőtt kutyát fogadtál magadhoz. Egy kölyökkel bizony sok a gond. Az enyém 1 hétig végig üvöltötte az éjszakákat. De ez van, ezen túl kell esni, nem kis idő, mire megszokja az új környezetet. Senki nem készített fel ezekre a dolgokra?

Talán új helyet kéne neki keresni, sokkal többet játszani vele, tanítani, stb, nem fárad el eléggé ezek szerint. A yorkik eléggé ideggörcsök lesznek, ha nem megfelelő kezek közé kerülnek.

2018. dec. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mármint új helyet a lakásban - így értettem.
2018. dec. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ne kelj fel hozzá, majd megszokja.

Ezzel azt erősíted benne, hogy ha éjjel pörög az jó, hiszen akkor utána vele foglalkozol. Ha nem reagálsz, akkor megszokja majd.

Az elején fárasztó, de lesz majd jobb. :)

2018. dec. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nincs lefárasztva rendesen. A kölyökkutyák hamar elfáradna és utána úgy alszanak órákig, mint a bunda.

Ha nálad nem alszik sokat, akkoe nyilván azért, mert túl teng benne az energia, nincs miben elfáradjon. Te sem heveredsz csak úgy le aludni, ha nem vagy fáradt, mert egész nap nem csináltál semmit.

Mozgasd többet. Nem egy német dogról beszélünk, hogy lakásban ne lehessen átmozgatni. Játssz vele többet és dolgoztasd az agyát is. Az alap parancsokat már rég el lehet kezdeni tanítani neki.

Este, ha felkel akkor se foglalkozz vele. Nyilván te sem tudsz aludni úgy, de ha fent is vagy, akkor se vele szórakozz.

Ha olyat csinál, akkor meg tiltsd.

Nálunk a kölyöknek az volt a szokása, hogy minden egyes lefekvéskor addig zaklatta az idősebbik kutyánkat, amíg az nem volt hajlandó játszani vele. És ez hangos volt, baromira. Szóval mindig letiltottam, ha lámpaoltás után ment volna birkózni. Egy idő után hozzászokott és ha nem is volt álmos, akkor is csak az egyik kis játékát rágcsálta csöndben a helyén.

De ez ilyen egyébként. A kölykökkel nehéz, főleg, hogy terriered van. Attól, mert kicsi, meg cukika még terrier és ezt hajlamosak az emberek elfelejteni.

2018. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne sok gond egy kölyökkutyával ? 10 hetesen még nagyon pici.8 hetesen elhoztad,persze hogy hiányzik neki az anyja,testvérei,hogyan gondoltad hogy egyedül külön helyre rakod,aztán ott is marad majd szépen csendben ? Neki még szeretet kell,meg törődés,meg adod te neki ezeket ? Emlékszem hogy az enyémnek vettem 1 kis kosarat,én matracon feküdtem mellette,ha nyöszörgött,sírt,simogattam,de volt hogy magamhoz is vettem,hogy érezze a meleget,még véletlenül se hagytam egyedül külön,hogy majd lesz vele valami,meg majd megszokja.Érdekes mód eltelt azóta lassan 10 év,és normális a kutya,illetve az elején gyorsabban megszokta a környezetét.Ez nem egy németjuhász,igényli az ember közelségét,nemhiába szobacirkáló.
2018. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Nagyon rossz példát hoztál fel, mert a német juhász nagyon hűséges fajta, ha van rá lehetősége, mindig az ember mellett van.

2018. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És egyébként kedves 5-ös, igenis son gond van egy kölyökkel. Sok ember azt hiszi, hogy kölyökkutyát tartani fenékig tejfel, mert ezt látják mindenhol (Facebookon, Instagrammon, Pinteresten és más közösségi oldalakon), mert a gazdik azt posztolják, hogy a kiskutyájukkal megint összebújva TVznek, megint gyönyörű helyen kirándulnak, úh trükköt tanulnak, nevetve játszanak, meg, hogy milyen kis aranyos. Azt senki nem rakja ki, hogy ugyanez a kiskutya a héten a 3. töltőkábelt rágja szét, a 6. zoknit lyukasztja ki, a 4. vérző sebet okozza játék közben (véletlenül). Hogy a kiskutya egész este virraszt és sír, naponta minimum egyszer bepisil/kakil, hogy annyi energiája van, hogy az valami hihetetlen. És nincs azzal baj, hogy nem raknak ki ilyeneket, csak emiatt sok laikus vagy kezdő kutyás azt hiszi, hogy könnyű felnevelni egy kölyökkutyát és ez csak jókedvvel és nevetéssel jár. Aztán koppannak egy nagyot amikor az első problémák előjönnek, akár ilyenek, mint a kérdezőnél. Mert sokan ebbe az internetes álomvilágba ringatják magukat és azt sem tudják mi fán terem egy kutya. Egy kutya az nem gyerek. Lehet szeretni, lehet imádni, családtagnak tekinteni (ahogy én is teszem), de a kutya igényeit ki kell elégíteni és nem lehet ráfogni minden kölyökkori viselkedés problémát arra, hogy hiányzik az anyja vagy "ó még csak egy kis kölyök" és ezzel letudni. A kölyköket is nevelni kell, nincs annál rosszabb amikor mindent ráhagynak, aztán lesznek a kifejlett kutyák akik megharapják a gazdájukat ha az el akar venni valamit tőlük és egyebek.

Amúgy meg elmondom, hogy a németjuhászok nagyon is igénylik a gazda közelségét és mérföldekkel több foglalkozásra van szükségük, mint az általad említett "szobacirkálóknak".

2018. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez normális. A terrierek amúgy is nagyon pörgős jószágok.

Megoldás: több fárasztás, játék, több séta, futkosás a szabad levegőn, más kutyákkal összehozni játszani (erre pl. nagyon jó egy kutyaovi, amúgy is szocializálni kell).

A fáradt kutya a jó kutya ;)

2018. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A terrierek ilyenek. Erre fel kellett volna készülni! Hogy fárasztod fizikailag és agyilag? Mit dolgozol vele? Terrierek alapvetően munkakutyák!
2018. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!