Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon mi lesz a reakciója? És...

Vajon mi lesz a reakciója? És mit tegyek akkor?

Figyelt kérdés

Középtermetű kutyusom van, aki lassan egy éves. Nem tudom fontos-e megjegyezni, hogy foxi meg vizsla is van benne, meg még biztos van valami. Szóval van vadászösztöne, szerintem nem ez a lényeg.

Első szilvesztere, és kint biztosan nem hagyom. Itt már reggel hallani dörreneseket, szóval felzárom a teraszra (ami viszonylag nagy) meg pórázzal leviszem pisilni, netán beindulna a durrogatás. És akkor 11-től meg beengedem. Mivel nem volt még kutyám, csak kisebb koromban, amikor még anyukám gondozta, akkor. Milyen ilyenkor egy kutya reakciója, ergo, mit kell tennem?



2018. dec. 29. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
+nem félős
2018. dec. 29. 12:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azért lehet, hogy megijed, ha durrogtatnak hangosan. Szerintem is max pórázzal vidd wc-zni, éjszakára meg vidd be, ha hallod, hogy petárdáznak, foglald le, játékkal stb.
2018. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 11-kor engeded be az már régen késő. Már szilveszter előtti napokon is durrogtatnak, de 31.-én sötétedés után egészen hajnalig megy a tüzijáték. Jobb ha előbb engeded be.

Egyébként nem biztos, hogy lesz bármi reakciója. Nekem 2 kutyám van, az egyik ilyenkor nézelődik, hogy mivan, neki szoktam mondani, hogy nyugi semmi, onnantól letojja. A másik viszont nagyon parázós, reszket, minden baja van még viharban is. Neki szabaddá szoktam tenni a bújó területeket, pl az íróasztal alját vagy a fotel mögötti részt, hogy oda bújjon ahol biztonságban érzi magát. Nyugtatgatni nem szoktam mert semmit nem ér.

2018. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a terasz nem fedett felül is, akkor én nem zárnám be, mert egy ijedt kutya roppant találékony, ha eszeveszett menekülésről van szó. Szóval elképzelhető, hogy kiugrik, és megsérül. Inkább vidd be egész napra, előtte való nap pedig menjetek el egy extra hosszú, játszós, tanulós sétára.
2018. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm... minden nap 2 km-t sétálunk, akkor menjünk nagyobbat? :o

Fedett terasz, de kerítéssel van körberakva.

2018. dec. 29. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:

A fajta e tekintetben nem érdekes.

Figyeld, hogy a reggeli durrogtatásra hogyan reagál. Ha félelmet mutat, akkor inkább egész nap és éjjel legyen bent, és időnként pórázzal vidd ki. Teraszon csak akkor hagynám, ha nem szemmel láthatóan hidegen hagyja a durrogás, mert egy pánikba esett kutya simán meg fog lépni a körbekerített teraszról is.

Előre megjósolni nem lehet, hogyan fog reagálni. Ha nem fél, akkor jó, de akkor legyen bent legalább estétől.

Ha fél, akkor egész nap és éjjel.

Az én kutyám nem fél, maximum felnéz fektében, hogy mi ez a zaj. Ettől függetlenül kora estétől már nem hagyom kint lenni.

2018. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugatott, de nem érdekelte a dolog, a teraszról nem mert lemenni.
2019. jan. 2. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!