Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne egye fel a földről a dolgokat/kiköpje, ami a szájában van?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kölyökkutyám. Sikerült megtanulnia, hogy csak akkor ehet, ha azt mondom, hogy "tied". Bármikor elvehetem a tálját, egy hangja nincs. Szépen veszi el a jutalomfalatot...stb. De lent az utcán van egy levél típus (azt hiszem juhar fának, ami ilyen pörögve száll le, régen az orrunkra ragasztottuk..) és azért meg van veszve. Az összeset meg akarja enni, olyankor nem hallgat rám, és csak hatalmas küzdelmek árán tudom kiszedni a szájából. Vicsorít, morog és amikor belenyúlok a szájába minden áron le akarja nyelni. Hiába kínálok érte más finomságot, nem érdekli, pedig nagyon motiválható étellel. Itthon gyakoroltam vele, letettem a földre falatokat és mondtam, hogy "fúj", ha ott hagyta akkor kapott jutalmat. Elég gyorsan megtanulta, de lent nem működik. Hoztam fel abból a levélből és azzal nem működik itthon sem, amit tanultunk. Mintha szerelmes lenne abba a levélbe. Nagyon zavar, mert engedelmességre próbálom tanítani, ami többnyire megy is, kivéve ezt. Nem hagyhatom, hogy rám morogjon. Plusz sír, és trükköket csinál (amiket már megtanultunk) hátha odaadom neki. Amúgy kistestű, 3 kg, szóval el tudom venni tőle általában, csak rohadtul erősen szorítja össze a pofáját és nagyon élesek még a fogai.


Köszi előre is!



2018. dec. 29. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Büntetés, amikor megteszi, üss és kiálts rá és rossz ízű (ecetes, borsos, chilis), általad kihelyezett falatok.
2018. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg akarja enni akkor elrantod pórazzal. Nem húzod, hanem rántod mondod neki hogy nem. Megtanulja. Ugyanez működik ha idegenakarja etetni. Kerj meg valakit hogy adjon neki falatkakat. Ha venne el, elrántod es nem. Par alkalom utan nem akarja elfogadni, nah akkor mehet a jutalmazas!
2018. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Annyit még hozzátennék, hogy sajnos nálunk mindenhol ilyen fák vannak, és mint egy szőnyeg, borítja a talajt. Így bárhova rántottam arrébb a pórázzal, mindenhol ott van ez a cucc. De akkor, amit hoztam fel, itthon szétszórom őket és úgy gyakoroljuk.


A chillitől nem lesz bajuk? Azt még nem mertem neki adni, nehogy hasmenése legyen. Az ecetet és a citromot imádja. Még a keserű gyógyszerét is simán szétrágta....mint egy porszívó :D

2018. dec. 29. 14:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Ráütni nem fogok. Erőset biztos nem, a paskolás meg nála játék. De sosem voltam annak híve, hogy bántsuk az állatokat.
2018. dec. 29. 15:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Valamit, arra tud valaki valami tippet, hogy ha már a szájában van, akkor hogy tanítsam meg, hogy odaadja? Nem/fúj eddig nem használ, finomabb dologért cserében sem adja oda.
2018. dec. 29. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért nézz utána, nem mérgező-e ez a bizonyos levél vagy termés.

A chilivel, vagy más erős cuccal való bekenése ezeknek a leveleknek jó ötlet lehet. A kutyád nagyon okos, értelmes a leírásod szerint, és te is jól csinálod a dolgokat, de van, amikor kevés a pozitív megerősítés, és büntetni kell.

Nem megverni, de úgy kell értésére adni, hogy fejezze be ezt, hogy abból értsen is. Ennek elérése minden kutyánál más és más, ezt neked kell nála kitapasztalnod, hogy nála mi válik be, mi a határ. Azt kell éreznie, hogy ezt nem fejezi be, nagyon nagy baj lesz! A gazdi akár meg is ölhet! (Tudom, ez ijesztően hangzik, és nyilván nem tennél ilyet, elég, ha a kutya ezt elhiszi).

Tehát röviden, a tiltást kell megtanulnotok, úgy hogy az működjön is.

2018. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez nagyon hasznos volt!!


Elvileg nem mérgező, legalább is eddig mindenhol ezt találtam róla, de azért nyilván nem akarom, hogy szó szerint zabálja, főleg hatosával... juharfának a termése, ha jól értelmeztem.


De igazad van abban, hogy meg kell találnom, hogy mi nála, amivel jól tudom fegyelmezni. Ezen leszek, köszönöm!

2018. dec. 29. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Erősen tiltsd ezt! Ne próbálkozz a tiltással, hanem valóban tiltsd! Tudod, ez azt jelenti, hogy érd el, hogy azonnal abba hagyja! Ha nem megy, akkor pedig járjatok kutyasuliba, mert még sok mindent el fogsz rontani.
2018. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

próbáld meg azt hogy otthon haza viszel pár levelet és chilivel kend be őket. Mielőtt megenné tiltsd és ha megeszi rájön hogy ez nem finom.

Ha otthon nem eszi meg akkor már jó jel.

Lentre is vigyél le pár chilis levelet és majd ott is tapasztalja a rosszat és reméljük erről leszokik.

2018. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2018. dec. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!