Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? Mérgezés?

Mi lehet a baja? Mérgezés?

Figyelt kérdés

A kutyám most hányt 5x 19:00 óta, először azthittem biztos míg egy percre félrenéztem felevett valamit és jobban lesz, de most is hányt ilyen fehér színű folyadékot és nagyon bágyadt, csak alszik meg alszik. Ha kimegyek a szobából azért követ, ha hívom idetud jönni, de leginkább csak fekszik mellettem. Az előbb ivott, de az orra száraz. Szerintetek csak gyomorrontás? A ferjem ezt mondja, de én elvinném az ügyeletes orvoshoz...

Szerintetek???



2018. dec. 29. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el az ügyeletre. Most.
2018. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos!!!
2018. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ne vacakolj, ügyelet! Lehet fertőzés, vagy csórhatott étcsokit- az utóbbi sem játék! Bélcsavarodástól is hányhat, súlyos féregfertőzéstől, sőt attól is ha az agyát érte valami.
2018. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hat köszönöm a válaszokat!


Szerintem nincs baja csak gyomorrontása volt, mert most már ivott, jatszik, most már menne le szívesen, teljesen másképp viselkedik. Egy picit még várok, nem fekszem le ma éjjel, ha valamit észlelek azonnal elviszem orvoshoz, addig míg úgy tűnik semmi baja, nem tenném ki feleslegesen az utazásnak, mert utálja. Köszi a segítséget! :)

2018. dec. 29. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem ehetett nyírfacukros édességet? Mert most van a szezonja a sütiknek és sokan használnak nyírfacukrot mostanában.

Ha hozzájuthatott ilyesmihez, akkor azonnal ügyelet.

2018. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, semmi ilyesmit nem ehetett, én nem sütök ilyesmit és most direkt a fára sem tettünk szaloncukrot azért nehogy lelopja róla. Maximum a parkban kaphatott be valamit, de mindig figyelem, szerintem valami baci lehetett, most már nincsen semmi baja csak fáradt szegény, hanyt sokat és gondolom kimerítette. Túlreagáltam, sokszor mondják hogy túlféltem, de sok rosszat lehet arról hallani hogy mérgezik a kutyákat és nagyon tartok ettől... :S

Halistennek semmi baj nincsen, sikerült beszélni az ügyeletes orvossal is, ő is azt javasolta hogy figyeljem még de valószínű nincs nagy baj, maximum gyomorrontás miatt elviszem holnap a rendes orvosához. :)

2018. dec. 29. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A napokban 3 figyelmeztetést is olvastam, hogy mérgezett, valamint tűvel tűzdelt virslit, szalámit szórtak szét. Állatorvosnak kéne látni szerintem a kutyust.
2018. dec. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is, de nem hiszem hogy mérgezés lenne, jobban utána néztem. Egyszerű gyomorrontása van szerintem, bár az se jó, jobb mintha méreg lenne. Az ügyeletre nem szívesen vinném el, csak akkor ha tényleg nagyon nagy gáz van, de előbb nyomtunk le egy másfél órás birkózást, lehetetlen hogy így mozogjon és jókedvű legyen úgy, hogy komoly beteg. Ne értsétek félre, nem a pénzt sajnálom mert amúgyis elfogunk biztosan menni állatorvoshoz ma, ami majdnem ugyanannyi lesz mint az ügyeleten, inkább mert az ügyeletes állatkórházról nem vagyok jó véleményen, rossz tapasztalat miatt. Egyszerűen felesleges ennek kitennem szegénykémet, ha mehet a rendes doktornőhöz is akit egyébként is szeret. A hasa tapintható, nem érzékeny, alapból a hasán alszik, meg a hátán a mancsait feldobva...:D van étvágya, iszik, és jókedvű. A hányása eleinte ugye a sima étel volt, a fehér folyadék ahogy olvastam gyomorsav lehet, akkor van baj ha halvány rózsaszín. 9-kor lehet hívni az állatorvost, azonnal hívom ahogy lehet. Azért ha bárki követné ezt a kérdést, írok amint kiderült a diagnózis!

Köszi a válaszokat!

2018. dec. 30. 08:47
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A diagnózis gyomorrontás, ahogy sejtettem.

Most már kutyabaja, mintha nem is lett volna beteg. :)

2018. dec. 30. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!