Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bőrbetegseg lehet ez?

Milyen bőrbetegseg lehet ez?

Figyelt kérdés

Voltunk vele orvosnal, egy foltban kihullott a kutyusom szpre eloszor azt hittem csak jatek kozben egy masik kutya kicsit kitepte neki de folyamatosan ragja. A hatso illetve a mellso laban is kihullott a szor meg egy kicsit a nyakan is. Az orvos adott gonba elleni kremet es 2 fele sampont. Ez volt 2 hete eredmeny semmi azt mondta ha nem valtozik illetve nem all meg a szorhullas vigyuk vissza. Jovoheten visszuk is de mostmar a szorhullason kivul pattanasszeru pottyok jelentek meg a kutyan mintha baranyhimlos lenne. A pottyok korul a szor hullik elegge es erosen lepedekes koszmoszeru korpa van a szoren boren lerakodva eleg ijeszto. Nem ferges egyebkent se kullancs se bolha se semmi noncs benne. A hatan a kihullott szor csak terjeszkedik terkepszeruen. Allergia lehet ez? Semmi olyat nem eszik legalabbis hazikosztbol amit kutya ne ehetne. Nem is volt problema sose. Allergia lehet? Ekcema?

Az hogy nekem telen kijon a hideg allergiam es a kezemen ekcema szeru vorosseg es szarazdag van az a kutyara hatassal lehet? Van koze a kettonek egymashoz?

Elore is koszonom a valaszokat elsgge ketsegbe vagyok esve😔



2018. dec. 29. 21:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent a kutya hangulata szerintem tokeletes jatszik sokat csoval eszik iszik ugat alszik❤️
2018. dec. 29. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Bőrkaparékot kéne vennie az orvosnak, hogy biztosat tudjon mondani. Szeme körül, pofáján nincs kikopva a szőr? Mi ilyen tünetekkel demodexesek voltunk. A biztonság kedvéért váltanék hipoallergén tápra, és mellőzném a házikosztot.
2018. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Lehet allergia is (ha rágja a mancsát, gyanús, hogy az). Vagy hormonális gond is. Vidd vissza a dokihoz.

A csirkeallergia elég gyakori. Esetleg kipróbálhatod, hogy semmi csirkéset nem adsz neki.

2018. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azert visszuk vissza mert akkor vesznek mintat. A szeme korul nincs semmi. Felveves a kutxus igazabol aniota hozzank kerult ugyan azokat a tapokat eszi felvaltva a mancsat ritkan ragja inkabb a labszarat es a farkat neha a hatat.
2018. dec. 29. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno a felnott macskamnak hullott foltokban a bundaja ugy hogy azon a reszen teljesen kopasz volt. Le is vakarta meg lehullott aztan ujra nott. A doki szerint igy vedlett es nem fokozatosan ahogy altalaban. De allhat allergia a hatterben vagy betegseg plane ha mas tunetei is vannak. Mindenkepp jarj vele dokihoz nem tudni mi baja
2018. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!