Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 2 óra séta + rendszeres...

Napi 2 óra séta + rendszeres futás mellé mudi? Elég lenne neki ennyi mozgás?

Figyelt kérdés

Panelban lakom. Napi 3x séta lenne + a futás. Van már egy kutyám, de ő kistestű öleb, imádom, de nem sportkutya, nem tudom a futásra magammal vinni. Ő addig mindig otthon marad. A mudi futna velem. A futás mindig a délutáni, hosszabb séta után esedékes, tehát előtte tudnak vécézni, szaglászni, más kutyákkal ismerkedni, játszani. Parkban tudok vele labdázni, kötelet húzni, vagy amit szeretne. Ez így megfelelő lenne egy mudinak?


Még kezdő futó vagyok, de szeretném majd növelni a távot.



2018. dec. 30. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég neki


Jó kutyázást

2018. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
A mudi munkakutya, fizikailag szinte bármennyit lehet fárasztani. De szellemileg is le kell vezetni az energiáit. Mit fogsz vele dolgozni?
2018. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Fizikailag nézve elég lenne ,mondjuk ez nudli egy pásztor kutyának. Szellemileg is ki kell valamit találni mert ezek a kutyák azt a fajta munkát is igénylik. Van a cégnél egy mudi, meg egy pár darab sinka de reggel 7-től délután 4-ig jóformán nem állnak meg. Ha nincs is aktiv terelés ahol konkrétan a kutyák dolgoznának akkor is állandóan mozgásban vannak, követnek minket, ki-beszaladgálnak mindenhova jönnek mennek. És cseppet sem faradnak el ahogy látom. Éjszakára meg vannak kötve annyit és akkor pihennek csak. Minden szoktatás kérdése, meg fogja szokni a panelos életét. Manapság szinte bármely fajtával lehet találkozni lakótelepen vagy társasházi lakásokban egyaránt.
2018. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szellemileg is lenne fárasztva, a mostani kutyámat is szinte minden nap tanítom valamire, vagy feladatokat adok neki. Rengeteg trükköt tud, parancsra megkeres elrejtett dolgokat (pl a zokni párját). Ha néha nem érek rá tanítgatni, akkor adok neki ilyen préselt rágócsontot, azzal leköti magát, rendesen elfárad tőle. De azt is elrejtem neki a házban mielőtt megkapná, neki kell megtalálnia :) nagyon élvezi
2018. dec. 31. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
18%

Valahogy én nem szívesen ajánlok Pásztorkutyát lakásba.

Nekem vizslám van kertes házban lakunk, de mindig bent van velünk, csak sétálni jön ki, de akkor kifutkározza magát. Ha le van farasztva, semmi gond nincs vele, sőt imád itthon a melegben lustálkodni.

2018. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!