Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám (benti) megijed a...

Ha a kutyám (benti) megijed a petarda durrogastól mivel tereljem el a figyelmét? Vegyek elő egy játékot?

Figyelt kérdés
2018. dec. 30. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Első, neked vagy nincs kutyád, vagy nem fél a petárdától...


Kérdező, nem tudom mennyire fél a kutyád, mondom, ami nálunk bevált. A kutyánk, először félelmében reszketve az asztal alá bújt be, de mostanra inkább csak nyugtalan, és kanapén fülel.

Ne csinálj semmit másként, ha a kutyád fél ilyenkor. Ne kezdd el babusgatni, nyugtatni, semmi ilyet. Mert ezekből ő azt fogja érezni, hogy valóban van oka félni. Tégy úgy, mintha semmi sem történne éppen kint, mintha nem lenne semmiféle durrogás. Csak csináld amit akartál, és áradjon belőled is a nyugalom. Nálunk ez bevált. Ahogy írtam is, a mi kutyánk az első szilveszterén remegett félelmében, és először nem is volt hajlandó kijönni az asztal alól. Aztán ahogy én jöttem-mentem a házban, akkor már kimerészkedett, de folyamatosan a nyomomban volt, és bújt mögém. Tavaly pedig már csak kissé nyugtalanul hallgatta, végül éjszaka, mikor még a durrogások bőven hallatszottak, ő már nyugiban aludt. Idén már megpróbálok vele kimerészkedni a teraszra, hátha még jobban megbékél a durrogásokkal. Van egy másik kutyám is, ő például le sem szarja sem a tűzijátékot, sem a petárdázást.

2018. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Olvastam hogy segìt ha törölközőt vagy sálat átkötsz a derekán ényhén szorosra álllìtólag ez megnyugtatja a kutyákat..én megpròbáltam az enyémmel de játéknak vette és csupálta a kezemböl a rongyot
2018. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
A legjobb amit tehetsz, hogy nem táplálod a félelmét. Magyarul, ha fél, akkor nem foglalkozol vele, ezzel egyúttal példát is mutatsz neki, hogy az csak zaj és nem történik semmi rossz.
2018. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
#1! "Ne feszengj ... mint buz| a sztriptízbárban" Ezt még nem hallottam, de NAGYON jooooooo!
2018. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Most volt a tv-ben a noé állatotthonból egy nő, ő elmondta, hogy nem kell félni ilyenkor enyhe nyugtatót adni a kutyának, akár növényi alapú, természetes szerek is vannak. Hidd el, hogy kevésbé szenved, ha nyugodt, ellazult, vagy éppen elalszik. Csak az a lényeg, hogy ha gyógyszert adtál neki, akkor nem szabad magára hagyni. A másik, hogy legyen zárt helyen, úgy értem, ne a kertben, mert ott sokkal félelmetesebb, hangosabb neki az egész. Ha nem mész el sehová és vele tudsz lenni, már az is nagyon pozitív szerintem.
2018. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha ott vagy vele és feszülten, idegesen próbálsz valamit kezdeni vele, attól még ő félni fog, plusz te is tiszta ideg leszel. Attól hogy ott vagy vele, nem szűnik meg a hangzavar, csak egymást húzzátok fel még jobban. Ő fél, te próbálsz tenni valamit, ami természetesen nem használ, vagy csak egy kis ideig, amitől ideges leszel, amit a kutya érez és még idegesebb lesz tőle, és így tovább...

Valahogy azt nem tudom elképzelni hogy valaki tökéletes nyugalommal csináljon így végig 10-12 órát, úgy hogy nem csak a kisugárzása mutatja azt hogy minden rendben. Nem beszélve arról, hogy nem csak a kutyádnak lesz rémes estéje...


A természetes alapú nyugtatót jó ötletnek tartom, írtam is volna, de akkor még a maradék lelkemet is kikaparták volna a nagy és fenséges állatvédők.


Amúgy szerintem a szilveszter nem sokban különbözik a többi naptól, kutyás szemszögből. Ugyanúgy el kell látnod a napi feladatokat, séta, tanítás, játék, etetés, simogatás stb. Mint mindennap, szilveszterkor is felelősséget vállalsz a kutyádért. Ez többek között azt jelenti hogy megakadályozod hogy megszökjön, magában vagy másban kárt tegyen. Csak éppen ma ezt a felkészültséget "tesztelik" - ha így jobban érthető. Bírom, amikor mondják hogy a szilveszter miatt, a petárda miatt, a tűzijáték miatt, a bulik miatt szöknek el a kutyák... baromira nem! A felelőtlen, felkészületlen gazdájuk miatt lépnek meg.

Egy pár éve már így tartjuk a szilvesztert, 365 nap alatt mindenkinek van ideje megtenni a szükséges lépéseket.


Én a magam részéről megfogom a két kaukázusimat, beviszem őket a kennelbe, kicserélem a vizet és egy baráti családdal együtt utazunk 50 kmt, és koccintunk a termálvízben Hajdúszoboszlón.


További szép napot és boldog új évet, az első válaszoló

2018. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az én kutyám ha kintről meghall valami fura hangot akkor elkezd ugatni, es szalad az ajtóhoz, egy perc es lenyugszik.

Már a napokban is dobaltak az utcánkban petardakat, de volt amelyik nem is erdekelte, volt amelyiket megugatta szóval ő nem retteg tőle.

Tavaly semmvolt probléma, még az utcára is kijott velünk tutijatekot nezni, nem mutatott semmi felelmet.

A másik kutyánkat nem is erdekli egyaltalan, ő is benti.

Csak idén anyuék lesznek itthon veluk, en sem leszek messze ha gaz van haza jovok.

2018. dec. 31. 02:47
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
# 7 Jaaa, hát akkor neked nincs ilyen "félős" problémád! :D Esetedben elég lehet a sima tiltás, ha a kutya nagyon mondja a magáét. Volt egy kis francia bulldogom, ő is ilyen kis tökös gyerek volt. Ha ment a petárdázás, kis duli-fuli volt, és ugatta. Egyszerűen tiltod, és kész. Lehet ilyenkor többször kell rászólni, esetleg még magában fog kicsit morogni, de ennyi.
2018. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Az enyém úgy fél hogy ugatni akarja, de közben rég a félelemtől. Nekünk a nyugtató semmit nem ért, most nem is vettem neki. Ilyenkor mikor durrogtatnak, megfogom a kutyát (23kg :D) berakom az ágyába és tiltom. Ilyenkor befejezi, és megnyugszik, én vagyok a főnök, biztonságot adok neki, tehát ha én nem félek, plusz le is tiltom a nem kívánt viselkedésről, ő is lenyugszik.

2018. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
xD
2018. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!