Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pörög fel a kutyám...

Miért pörög fel a kutyám ahelyett hogy elfáradna?

Figyelt kérdés
A kutyám minden nap miután 3 órát sétált, ami keretében futott, sétált, labdázott, játszott kutyákkal, jutalomfalattal és nélküle tanult, majd miután hazaérünk még fél óráig le nem lehet lőni. Utána kidől, de fél-1 óráig még össze vissza fut. EZ MIÉRT VAN? nem nagy probléma, csak gondoltam hátha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata

2018. dec. 30. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Túlpörög és lassan képes lenyugodni.
2018. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, nagyon képes túlpörögni.. ha vendégek jönnek akkor is szenvedünk rendesen akkor
2018. dec. 30. 23:51
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Azért van mert sok inger éri, sok dolgot csinál (ami jó) és aztán te már elfáradtál, pihensz/mást csinálsz/éled tovább az életed ő viszont még mindig pörög. Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni, ő ilyen
2018. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Nem "ő ilyen". Nem "nem tudsz vele mit csinálni".


Oda kell rá figyelni, hogy ne pörögjön / fáradjon túl.

Labdát, frizbit, egyéb játékot csak ésszel használni, mert az is pörgeti a kutyát (a jutalomfalat nem). El lehet osztani a sétát, feladatozást kisebb részekre. Lehet neki relaxációs gyakorlatokat tanítani... szerintem a "relax on mat" nektek nagyon hasznos lenne. Meg lehet tanítani a kutyát JÓ döntéseket hozni, bár tudom, a Cesar Millanon szocializálódott magyar kutyatartótól mennyire idegen, hogy a kutyának önálló gondolatai és döntései legyenek....

2018. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a tanácsokat!!!:)
2019. jan. 1. 03:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!