Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem raknak bilètàt a...

Miért nem raknak bilètàt a kutyákra szilveszter előtt a gazdák?

Figyelt kérdés

Tavaly és tavaly előtt is mentem buliba szilveszter este. Vidéken lakok, minden utca tele volt kutyákkal az utcán. Párat sikerült megàllìtanom, egyiken sem volt cím /telefonszàm.. Úgy visszavittem volna őket haza, de így nem tudtam. Nyilván siettem, chippet olvastatni nem tudtam volna. De ha lett volna rajtuk cím, gyorsan hazavittem volna őket.

Miért nem raknak bilètàt a kutyákra a gazdik? Legalább ilyenkor. Komolyan nem értem.

Hülye petarda meg tűzijáték, egyet értek, de miért nem figyelnek ilyenkor jobban az állatra, illetve miért nem látják el bilètàval?


2018. dec. 31. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

"Áá, a mienk úgyse szökik el, úgyse jut ki a kerítésen, hát eddig még nem félt a petardától, Buksinak van háza..."


Kifogás millió van, aki nem veszi a fáradtságot arra, hogy vigyázzon rá, az a bilétával sem fog erőlködni. Kerti kutyán a nyakörv sem mindig jellemző.

2018. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán miért nem zárják el őket ilyenkor? Egy panelkutya nyilván nem tud elszökni, aki meg kertes házban él, nem igaz hogy nem lehet figyelni rá, valahova becsukni. Aki ezzel nem törődik hogy így megoldja, az bilétát sem fog rakni. Eleve a biléta egy második, pótmegoldás. Azzal kéne kezdeni, hogy a kutya ne is tudjon kiszökni. A mi utcánkban (kertvárosban) vannak rendszeres "önsétáltatós" kutyák akiket naponta látok csellengeni kint. Ha ez a gazdit az év többi napján sem zavarja, akkor Szilveszterkor sem fogja érdekelni.
2018. dec. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

ma 07:55-ös: ha egy "kerti" kutyát "elzársz" valahová, akkor az egész idö alatt örjöngeni, ugatni fog, ami nem hiszem, hogy jót tenne neki, a gazdája idegeiröl meg a szomszédokéról nem is szólva.

Emellett nagyon sok állat (kutya, macska) sokkal jhobban fél, ha be van zárva valahová és nincs meg az elvi lehetösége sem elmenekülni, ami neki ösztönös dolog.

2018. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Anyukám is a kerti kutyát bezárták a fáskamrába, tettek be neki egy zárt dobozt, hogy legyen mibe bele bújni, és egy kicsit sem nyüszített.


Chip sem ér semmit sem. sok ember Be chippelték a kutyát és azóta már a 10-ik gazdája van...

2018. dec. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Én személy szerint csak akkor teszek bilétás nyakörvet a kutyáimra, ha sétálni megyünk, mert láttam már olyat, hogy egy petárdázás elől menekülő kutya fennakadt nyakörvénél fogva a kerítésen.

Sajnos egyetlen jó megoldás létezik csak. Ne hagyd egyedül a kutyádat szilveszterkor.

Aki kint hagyja az udvaron a kutyáját egyedül, azt nem fogja érdekelni, hogy van rajta biléta, vagy sem, hogy megkönnyítse a megtalálónak a hazajuttatást.

Majd a hülyék-mint én-hazaviszik január 1-én.

Azért cáfolnám, hogy a chip nem ér semmit. Nagyon hasznos az. Rengeteg kutyát összeszedtem idén. 2 kivétellel mindben volt chip. Egy volt, ami nem volt rendesen regisztrálva, de így is visszakövethető volt, csak kissé nagyobb hercehurcával járt. A többi kutyát a chip száma alapján megtalálta az állatorvos és hamar meglett a gazdi.

Kérdező, még most a buli előtt keresd meg, hogy a településeden belül ki rendelkezik chipolvasó készülékkel. Nagyon sok önkéntes "riasztható" ilyenkor egy gyors chipolvasásra. Nem is kell a kutyát sehová vinned, csak pár percet várnod, hogy odaérjenek. Nagyon nagy segítség volna ez egy ijedt kutyának.

2018. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hiába vitted volna haza, ha tartott még a durrogtatás. :/

És őszintén szólva el sem tudom képzelni hogy az ilyen gazdák szeretik-e egyáltalán a kutyáikat és megérdemlik-e hogy visszakapják.

2018. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Falusi kutyás vagyok, nincs bilèta a kutyáim nyakörvèn szilveszterkor. A házban vannak mellettem, nem a fèszerben, vagy a fásban, ahol az ijedtsègtől ugyanúgy kárt tehet magában. Ha nem is benti kutya legalább ilyenkor engedjèk már be a kutyákat a gazdái mellè. Marad mèg 364 nap hogy kint legyenek az udvaron. Chip nincs regisztrálva sokszor de ezt a gazdi simán tudja ellenőrizni, ès már nagyobb az esèlye hogy a kobor kutya hazakerüljön.
2018. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
3%
Rokonom úgy oldja meg a párjával hogy ők (27 évesek) bezárják a kutyát a házba (nagy ház, több szoba ennivaló innivaló meg játék is van nekik) aztán elmennék bulizni.
2018. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Második voltam, és 3-nak írom: Kutyája válogatja, de sok múlik a gazdi hozzáállásán is. Nem is a fás kamrába kell bezárni és magára hagyni, hanem mellette lenni és ha látja hogy te nyugodt vagy, ő is nyugodtabb. Nekünk pl. van egy műhelyünk, ott szoktunk lenni velük, ott iszogatunk addig a párommal míg megy a petárdázás, és mivel látják, hogy mi nem félünk, így ők is elhiszik hogy nincs semmi baj mert bíznak bennünk. Néha vakkantanak egyet, de elég jól tűrik. Az olyan kutyák, akikkel törődik a gazdi, azok mindig figyelnek a gazdi reakcióira. Egyszer történt olyan pár éve, hogy egy felettünk elrepülő vadászgép átlépte a hangsebességet, amitől én is annyira megijedtem, hogy szinte sokkot kaptam és szaladtam ki az udvarra hogy mi volt ez. Akkor ők is nagyon megőrültek, és látszott hogy részben az én reakciómtól is megijedtek. Néztek mindenfelé, és ugattak percekig.
2018. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert nem ér semmit.

A szomszéd nem kötötte meg a kutyáját 5 éve, azóta sem látta. Chip volt benne, nyakörv és rajta biléta is.


De nem ez lenne az elsődleges, úgy gondolom

2018. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!