Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem volt felelőtlen...

Csak szerintem volt felelőtlen döntés?

Figyelt kérdés
Húgom és párja vettek egy Kaukázusi kölyköt. Első kutya, semmilyen kutyás tapasztalattal. Én már minimum 10 éve kutyázom de nem mernék még most se bevállalni egy ennyire erős jellemű kutyát. Az aggaszt leginkább,hogy van egy féléves Keresztlányom. Nem akarom,hogy a kutya bántsa. felajánlottam nekik a segítségemet,hogy segítek a nevelésben de ezen csak megsértődtek....
2010. jún. 28. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
És a kutyát nem félted hogy nem bírnak vele és elpaterolják? Igen, szerintem is felelőten döntés volt. Úgyse lesz idejük eleget foglalkozni vele.
2010. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapesetben a kaukázusi ( és egyik sem) nem bántja a piciket. Látod egyátalán a hajlandóságot a húgodékon, hogy olvasnak, tanulnak, egyszóval próbálnak tájékozódni, és nevelni a kutyát?
2010. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébiránt pedig a kutyát is féltem, nem csak a kislányt. Megunják és elpaterolják a fenébe.
2010. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Hát inkább féltem a kicsit mint a kutyát. A kutyusnak találhatunk új gazdit de a gyerek élete végéig hordozni fogja a sebeket vagy még rosszabb.

2. válaszoló: Hát nem nagyon. De majd beszélek a fejükkel.



Egyszer amikor kicsi voltam megtámadott unokabátyám kauja és azóta nem bízom ebben a fajtában.

2010. jún. 28. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Felelőtlen vagy sem...a fene tudja.


Attól, hogy első kutyások még nevelhetik jól, mert hát vannak akik sokadik kutya után se értenek hozzá.


De tényleg nem ajánlott első kutyásoknak , kisgyerek mellé meg semmilyen fajtát se ajánlanék, mert a szülők a gyerekkel foglalkoznak legtöbbet. A kutyára meg nem lesz idejük.


Viszont, ha alaposan felkészültek a nevelésből, és határozottan normálisan fognak hozzá nem lesz gond.

Bár, mivel a segítségedet visszautasították, azt gondolom, nem készültek fel a nevelésre, és nagyon sok gondjuk lesz.


Azt tudom csak tanácsolni, ha tőled sem fogadnak el segítséget, legalább olvassanak el pár könyvet a témáról, nézzenek ilyen TV műsorokat.

2010. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essek! A kutyát nem fogom hagyni,hogy elvigyék v valami. Inkább befogadom én.
2010. jún. 28. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
nekünk is egy kaukázusink most 8 honapos, eddig nagyon bartátságos, van vele egy 4 éves spitz is, jol elvannak, de én 3 hét mulva szülök, nem tudom hogy nem e fogja majd nyalogatni meg összekenni, én inkább ettöl tartok, attol hogy bántani fogja attol nem, a kaukázusi nem a mienk, az anyosomé, de egy házban élünk egy udvarral..
2010. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia.

Szerintem egíátalán nem kell félteni a kisbabát.Nekem sok ismerősömnek van kaukáziusi és egyéb nagytestü kutyafajátjuk.mindenhol van egy gyerek. a kutya nem bántja a gyereket főleg ha a kutya még kölyök.eszébe sem jut.csak engedni kell, hogy megismerje,megszagolja .:)

2010. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felelőtlen volt, de visszacsinálni már nem lehet. Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy megpróbálod rábeszélni őket egy kutyaiskolára. Tőled úgysem fogják elfogadni, sőt majd direkt az ellenkezőjét csinálják, mint amit mondasz, csak hogy ne legyen igazad. Mondd meg nekik, hogy a suli azért jó, mert ott tud barátkozni, meg hát ez a kutya elég hamar lesz olyan nagy, hogy simán felborítja a gyereket, tehát ha a gyerekkel ijesztgeted őket, akkor talán tudsz rájuk hatni.
2010. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.:)
2010. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!