Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessek egy labradort?...

Mivel etessek egy labradort? Nem gáz neki olyan kemény tápot adni mint a taste of the wild vagy wolf of wilderness?

Figyelt kérdés
nem lenne jobb pl a royal canin fajtatáp vagy a happy dog? olyan kemény farkastápot adjak egy puhaszájú jmbor kutyusnak? mert szerintem a fent említettek inkább egy kuvasznak vagy német juhásznak vagy pitbullnak valók, nem?
2019. jan. 1. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

A kemény táp pont, hogy jót tesz a fogaknak, mert a rágás megelőzi a fogkövek kialakulását. Ha túl száraznak találod a tápot, akkor esetleg önts hozzá egy kis vizet.


A tápról: A TotW a legjobb kapható táp a piacon, de egyben a legdrágább is. Abban igazad van, hogy ilyen drága tápot inkább a munkakutyáknak szoktak megvenni, de nyugodtan etethetsz vele te is, csak arra figyelj, hogy az ajánlottnál kicsit kevesebb mennyiséggel, nehogy elhízzon tőle a kutya. Ha olcsóbb tápra akarsz váltani, akkor ajánlom a Brit Care-t.

2019. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ui.: Még annyit, hogy Royal Cannin-t NE! Amilyen messziről csak tudod, kerüld el! Tele van gabonával, ami a kutya számára emészthetetlen ballasztanyag és ehhez képest iszonyatos árat kérnek érte...
2019. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert "puha szájú" fajtád van, még rágni tud. A labradorok is képesek elrágni a csontot.

Farkastáp pedig nincs.

2019. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Félre értettetek! Nem úgy értettem, hogy kemény, hanem, hogy .. Szóval pl nehezen tudom elképzelni egy labradort nyers húst tépni, ellenben egy kemény kutya, mint a pitbull vagy kau, simán. És ezeknek a tápoknak a nevében is ott, hogy a farkasok táplálkozási szokásaikhoz van igazítva, meg a zacskójuk is meg a nevük is olyan. Egy labradornak nem durva egy ilyen táp? Pl egy kicsi palotapincsinek is inkább vennék egy hills tápot, mint egy ilyen "farkastápot", mert nem illik hozzá, vagy hogyan fogalmazzak ..
2019. jan. 1. 16:57
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Ettől nagyobb butaságot még életemben nem hallottam.

Nem, a labrador is ugyanazt igényli, mint egy "kemény" kutya. Sok húst tartalmazó tápot, ami gabona mentes és mindenekelőtt egészséges, szímezék, ízfokozó mentes. A fajtatáp csak pénzlehúzás, bármit ráírhatnak a csomagolásra, de semmiben nem különbözik egy labrador tápja a többi vele egy kategóriájú táptól (max kevesebb zsír, de annyira minimálissal kevesebb, hogy lényegtelen eltérés) .

Azért, mert ez a fajta jámbor attól még normális tápra van szüksége, húsra. És nem, nem magának kell szétszedje az áldozatot meg elfogja, szóval teljesen mindegy a kutya jelleme.

A taste of the wild az egyik legjobb táp a piacon, nyugodtan adhatod.

Royal canint és társait kerüld, rossz beltartalom, káros összetevők tömkelege.

2019. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ő is kutya, meg minden, de ő olyan más, nem őriz házat, mindenkivel játszik, barátkozós, nem olyan, mint egy pitbull vagy kuvasz. Nem bírnék barf szerint etetni egy labradort, szerintem meg se enné, ő nem arra lett kitalálva.

De hogy érted, hogy hülyeség a fajtatáp? Azért találták ki pont, amiért én ezt a kérdést kiírtam: mert nem ugyanaz az igénye egy németjuhásznak meg egy labradornak, pedig a méretük ugyanakkora és ugyanolyan aktívak is, de mások.

2019. jan. 1. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha hiszed, ha nem, a labrador is képes húst tépni és csontot elrágni. Azért, mert a jelleme miatt nem egy pit-re hasonlít, még kutyából van.
2019. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

A TotW nem BARF... Jézusom. Legalább olvass utána, hogy mit jelent.


A fajtatáp általánosságban a noname márkák bevált marketing stratégiája, ezért szokták tanácsolni, hogy inkább kerülni kell. A rendes tápok inkább korcsoport szerint osztályozzák a tápjukat (kölyök, felnőtt, idős) és azon belül vannak speciális keverékek, pl. ízületet támogató tápok (ízületvédő anyagokat is tartalmaznak pluszban) és hasonlók.


"nem ugyanaz az igénye egy németjuhásznak meg egy labradornak"

De, ugyanaz az igényük. Egyedül a beltartalom számít, semmi más. A munkakutyát az különbözteti meg a hobbikutyától, hogy nagyobb az energiaigénye, ezért célszerűbb minőségibb tápot adni nekik és fokozottan figyelni kell az ízületeikre is, mert fizikailag nehezebb munkát végeznek. De attól még te is etetheted a hobbikutyádat TotW-vel és ugyanúgy adhatsz ízületvédőt is neki, ha éppen van rá fölös pénzed, ez utóbbit idős korában meg fogja hálálni.

2019. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Jesszusom. Sötét vagy, mint az éjszaka, nekem meg nincs türelmem ilyenekkel tölteni az újév első napját. Biztos jön valaki aki elmagyarázza kedvesen.


Egyszerűen: a labrador is kutya. Kész. UGYANAZOK AZ IGÉNYEI, MINT A VELE EGY MÉRETŰ ÉS AKTIVITÁSÚ KUTYÁKNAK, HABITUSTÓL FÜGGETLENÜL.

2019. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
oké, megértettem, csak akkor is fura.
2019. jan. 1. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!