Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a szuka kutyámat...

Baj, ha a szuka kutyámat ivartalanításkor a belső szöveteknél nem felszívódó varrattal/fonallal varrták össze?

Figyelt kérdés

Ez a későbbiekben jelenthet bármilyen problémát? A külső bőrréteget szintén nem felszívódóval varrták össze, annál persze mentünk is varratszedésre. Viszont a belsőt, a petefészek kivétele után is azzal varrták össze, és mindenhol azt olvasom, hogy azt mindenhol felszívódóval szokták csinálni. Mégiscsak egy idegen "anyag" van a testében. Ez már egyébként 7-8 éve történt, akkor volt ivartalanítva. A hasa alsó tájékán konkrétan a bőrön keresztül ki lehet tapogatni a varratokat, amik ott vannak benne, nem szívódott fel, csak én erre most jöttem rá, hogy az az.


Ez adhat okot akár a későbbiekben bármilyen gyulladásra, cisztára, duzzanatra, akármi időskorban? Mert most 1 hete kb egy dudor nőtt neki ennél a belső varratoknál melletti részre, a hasán ki lehet tapogatni, kb 2 cm átmérőjű és mozgatható pukli, nem kemény. Aggódom miatta.


2019. jan. 2. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Látom, hog, aggódsz, vagy a 6. kérdésed. Miért nem viszed el állatorvoshoz, ott mindent megtudsz. Addig fel is hívhatnád, ő nyilván ért hozzá, mi pedig nem. És minnél hamarabb, mert ha az duzzanat emlődaganat, akkor minden nap/óra számít...
2019. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Vidd orvoshoz, ahelyett, hogy x+1 kérdést még kiírsz!
2019. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az hálisten, egy jóindulatú lipoma. Viszont a varratok továbbra is érdekelnének, elmondtam neki is, azt mondta, hogy nem érti. Ő 15 éve csak felszívódóval csinálja a belsőket, és nem tudja, hogy az enyémnek miért van ott a bőre alatt. Azt mondta, hogy szerinte nem zavarja a kutyát, olyan neki mint egy "piercing". Mármint ha bőr alatti anyagról van szó legalábbis, és nem befolyásol nála valószínűleg semmit, hogy kb az egész életét úgy élte le, hogy ott vannak benne nem felszívódva. Ezt továbbra sem értem és tudom felfogni, de legalább baj nincs vele, ultrahangozva is volt.
2019. jan. 2. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Na szuper, akkor minden jó
2019. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!