Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntetitek a kutyát?

Hogyan büntetitek a kutyát?

Figyelt kérdés

Ha pl rosszat csinál, rágja a bútort vagy sétánál elkapja a nadrágszárat és morog közben? Szóra nem nagyon reagál, megszoktam lökni de max egy kicsit kizökkenti. Eddig megálltam amíg megnyugszik, de kezdtem úgy érezni hogy direkt ezt akarja.


Vagy amikor esztek és 10 percen keresztül ugat és ugrál felfelé. (Soha nem adtunk neki a tányérunkból semmit)


2019. jan. 2. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem büntetni kell, hanem nevelni.

Ha nem jön ösztönösen, akkor kérj hozzá segítséget.

2019. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Lovagló pálca és elektromos nyakörv.

Ha bútort rág, oda kenek haragos Pista krémet.

2019. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Az én kutyám igaz már felnőtt(4éves), de nagyon rossz, ez azért van, mert kicsiként olyan cuki volt, hogy csak nevettem a hülyeségein, vagy ha rászóltam úgy nézett, hogy inkább felvettem és megölelgettem, szóval igen, szar gazda vagyok, de soha nem raknék rá elektromos nyakörvet és nem kennék erős paprika krémet oda, ahol eléri, ez állatkínzás(az én szememben), de legalábbis a kutyának nagyon nem tesz jót.
2019. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Kutyaiskola kellene nagyon, mert jól tiltani, jól büntetni, következetesnek lenni hosszabb tanulási folyamat a gazdának. Az elméleti hátteret sem fogod innen megtanulni, azt pedig végképp nem tudod meg itt, hogy gyakorlatban mire kell figyelni. Csak kiképzőtől.
2019. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola ajánlott még mielőtt teljesen a fejedre nő. Ott elmagyarázzák mi miért történik, miért csinálja a kutya azt amit, illetve téged is megtanítanak következetesen nevelni a kutyát, mert ez senkinek nem jön zsigerből (kedves első!), hosszú ideig kell tanulni.
2019. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen pont most kértem segítséget.

Kutyaoviba szombaton megyünk majd. Eddig azt csináltam ha abbahagyta a rosszalkodást megjutalmaztam.

De tegnap olyan hisztit levágott vacsinál, hogy nem tudtam mit kezdeni vele.

Bántani nem szeretném, de gondolom sokan mások sem ezért kérdeztem.

2019. jan. 2. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Elöször szépen szólok aztán jön az ,,ejjjhát kinek beszélek? Mit csinálsz? Szabad ilyet?,, Ha ezek nem használnak ,,ki a kur..va any..mnak beszélek?,, Na ez a legdurvább azonnal megadó pózt vesz fel és ha esetleg közbe az ujjammal mutogatok neki az felér egy veréssel nála. Persze ehhez kell egy fajta hangsúly is hogy érezze tényleg mérges vagyok.
2019. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
40%

Sosem voltam, nem vagyok és leszek az állatok bántalmazásának a híve, tehát szerintem az agresszió a kutyáknál sem vezet jó felé. Az a feladatod, hogy tudja: te vagy a gazdája, és tiszteljen. Fizikai büntetéssel csak azt érnéd el, hogy meghunyászkodjon és féljen tőled, ez pedig közel sem jó: sem neki, sem neked.


Igaz, már meghalt a kutyám, de amikor még megvolt, emlékszem az elején igen kis rosszcsont volt.

Nem vagyok oktató vagy kutyaiskolai dolgozó, de szerintem ha erőteljesebb hangom rászólsz, akkor hallgatni fog és érzi a hanglejtésedből, hogy nem jó dolgot csinál. Magabiztosnak kell lenned, hiszen ha megadod magadat, tudni fogja hogy ugatással és csínytevéssel eléri amit szeretne.


Egy bizonyos fokozat után már megéri elvinni kutyaiskolába, ott biztosan megtanulja a rendet.

2019. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom, kölyökkutya.

Vacsinál pl.: megfogod, és kipenderíted a helyiségből, kizárod.

Helytelen dolgot rág: abbahagyatod vele fizikailag, majd adsz neki olyan rágnivalót, amit rághat. Pl. marhacsont, bikacsök. Nadrágszár elkapás: elveszed tőle, és felajánlasz játékra rongyot, bőrdarabot, amivel huzakodhattok.

Meg fog tanulni különbséget tenni a dolgok között, csak légy következetes.

Saját kajáját is úgy add neki, hogy előtte leülteted, és csak parancsszóra mehet enni. Persze ez sem egyik napról a másikra megy majd, türelem.

2019. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, most 3 hónapos. Csak nem tudom, hogy értessem meg vele hogy a nem az nem. Néha ha elkezd új dolgot rágcsálni és szigorúan rászólok, akkor ugorva elfordul, de van amikor ha félrelököm akkor is visszajár.


Ma pl elkezdtem jutalom falattal tanítgatni "hagyd" "séta" "helyedre" de amint befejeztem elkezdett ugatni és hisztizni, hogy ő még kér. Azt se fejezte be csak arra hogy csúnyán néztem rá és "NEM", de arra is csak nagy nehezen, hogy elfordultam és nem reagáltam a hisztire.

2019. jan. 2. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!