Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az igaz? Problémás...

Melyik az igaz? Problémás viselkedésű kutyáknal első tanács szokott lenni az ivartalanítás, nekem viszont azt mondták nem változik tőle a kutya.

Figyelt kérdés
Én nem szeretném hogy bármiben is változzon a kutyám akár mások szerint jó irányba sem (nyugodtabb, kedvesebb stb). De akkor miért ajánlják, rossz, agresszív stb kutyáknak az ivartalanítást elsősorban, és csak utána a nevelést? Vagy a kettő dolog különböző?
2010. jún. 28. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A domináns kutyáknál szokták ajánlani , mert kiürül a szervezetéből a hormon és ezáltal nem lesz olyan agresszív(bár megjegyzem nem 100% hogy segíteni fog a műtét).De ez amúgy önmagában kevés , ugyan-úgy szocializálni és nevelni kell a kutyát.
2010. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önmagában az ivartalanítás nem változtatja meg az agressziót.Attól függ mi az oka.Ahogy az előző válaszoló írta elsősorban a dominanciából fakadó agresszivitáson segít,de ha félelemből,vagy nevelési hiba miatt van,akkor nem fog változni.
2010. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Mert a nevelést ilyen esetekben már elrontotta a gazdi. Ilyenkor jön a másik módszer.

De van, hogy a neveléssel semmire sem megyünk, a kutya gyárilag utálja a többi kutyát. Ez inkább kanoknál fordul elő. Nekem is volt alkalmam tapasztalni. 3 kan kutyám közül az egyik mindenkinek nekiment. Kiherélés után lenyugodott, azóta bármilyen más kutyával remekül elvan.

2010. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Van itt pár ember akinek agyára ment a küldetéstudat, és minden kérdéshez iparszerűen irogatják hogy ivartalanítás, ha kell ha nem.


Az ivartalanítástól nem lesz jólnevelt a kutyád, lenyugszik, nem fog tuzelni/tüzelő szukák után kajtatni.

Jobban kijön más kutyákkal, kevésbé lesz agressziv, és domináns.Főleg a dominancia az ami miatt az ivartalanítás ajánlani szokták.

Az ivarzervek eltávolítása értelemszerűen az azokat érítő betegségek kockáatát megszünteti.Magának a műtétnek azonban vannak kockázatai.

Ezen kívül el tudod kerülni a kéretlen szaporulatot, mert bár a kedvencünk nem szbad elfelejteni, hogy egyetlen kutyapárból 2 év alatt 20-30 kutya keletkezhet,ő nagyon szapora állat.

Kb ennyi. nem csodaszer csak az eszetlenül irogató ivartalanítós brigád szerint.

A kutyád nem lesz sem okosabb sem jobban nevelt tőle,mx picit könnyebb dolgod lesz a neveléssel, mert jobban tud koncentrálni.

2010. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én viszont nem akarom hogy kevésbé legyen akár domináns is a kutyám mert szeretem hogy ilyen magabiztos, olyan amilyen. Semmi gondom a neveléssel, tökéletesen jó kutya, és normálisan megvan a többiekkel.

És kedves utolsó láttam mennyi kérdsénél bunkózól a felelős állattartókkal, tökéletesen tisztában vagyok az ivartalanítás előnyeivel, nem azt kérdeztem, sőt el kell keserítselek, az okok között ezek közül egyik sem szerepel csak az hogyha ivartalanítom akkor versenyezhetek vele. :)

2010. jún. 28. 21:13
 6/6 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi a válszt. :)
2010. jún. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!