Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van vki, akinek szintén ezt...

Van vki, akinek szintén ezt csinálja a kutyája? Nagyon idegesítő .

Figyelt kérdés
Utoljára egy rosszabb minőségű tápot vettem neki, mert megszorultam. Nem akarja megenni, csak játszik vele, egyesével kiszedi és kiköpi őket, körbe rakja a tálat vele, vagy rág rajta kettőt, hogy szétmorzsolja, de így vicsorítva, hogy egy szem se maradjon a szájában és tiszta morzsa meg nyál minden. Két napig eszik egy fél adagot, de nem is ez a legidegesítőbb, hanem, hogy kint minden szart összeeszik, felnyal a fűben. Legalább lenne hó, ami eltakarná ...
2019. jan. 2. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem enném meg a szar tápot. Van esze a kutyádnak.,
2019. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igaza van, de nem tehetek róla, most nem tudtam megvenni a jó fajtát. De akkor se kéne ilyen sznobnak lennie :/
2019. jan. 2. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Próbálj meg főzni neki! Én ezt csináltam, amikor nem tudtam megfelelő tápot venni. Farhátat, belsőségeket és néhány egyszerű zöldséget (pl. répa) beszerezni sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mint tápot venni. Egészségesebb is, mert nincs benne annyi gabona és mesterséges adalék. Csinálhatsz neki tartalmas levest, húst kevés rizzsel keverve, egyszerű főtt belsőségeket. Hűtőben napokig tárolhatók, így nem kell minden nap főznöd. Nem tart sokáig, csak feldarabolsz mindent egy fazékba és megfő magától. Ha nincs időd, az összetevőket félkészen le is fagyaszthatod előre, így már csak főzni kell.


Nagyon fontos, hogy ne úgy csináld, mintha embernek készülne! A hagyma, sok só és a fűszerek nem tesznek jót a kutya emésztésének, de szerencsére neki ezek nélkül is finom az étel, így ezeket kihagyhatod. Ha jól csinálod, egy olcsóbb táp árából kijön az etetése, és sokkal egészségesebb, mint a bolti.

2019. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

1.: Ha hajlamos felenni dolgokat, akkor szájkosárral sétáltasd.

2.: 2 napig ne adj neki kaját, semmit! A 3. napon meg fogja enni az új fajta tápot is.

3.: Ha csóróság van, adj neki sima emberkaját, tészta, rizs, pöci, virsli,...

2019. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem csoda, konkrétan hulladékot adsz neki. Viszont tényleg olcsóbban kijössz ha ilyen esetben főzöl neki valamilyen húst, 1-2 hónap alatt semmilyen hiánybetegsége sem fog kialakulni. Húsleves szerűen főzd meg a húst amit veszel, picit sót használhatsz de nem kell fűszer. Mehet bele répa is akár. Plusz adhatsz neki egy kevés rízst is ha nem lenne elég a hús.
2019. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont ma csináltam kocsonyát, van benne hús, bőr, csontok, tettem bele répát is, igaz rizs nincs benne, azt főzzek külön, vagy elég ez?
2019. jan. 2. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsi tészta vagy rizs menjen bele, de jó lesz. A kocsonya amúgy is jótékony az ízületeinek, csontjainak.
2019. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt ilyen. Végig etettem a tápot, aztán nem vettem többet. Ha elfogy válts egy másik olcsóra. Milyen táp ez? Lehet van jobb minőségű ugyan ennyiért.

Amúgy addig amíg elfogy azt tudod csinálni, hogy keversz hozzá valamit. Húslevest, kocsonyát, májkrémet, ilyesmit. Én volt, hogy egy kanál kefírt, joghurtot tettem rá, volt hogy direkt főztem só nélkül, jó puha répás, almás rizst és azzal. A lényeg, hogy valamit, ami feldobja a vacak ízét, és lehetőleg nem tudja kiválogatni, tehát teljesen összekeveredik, beszívja a táp.

2019. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!