Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes évente teljes labort...

Érdemes évente teljes labort csináltatni?

Figyelt kérdés
Van egy kb 1.5-2 éves befogadott kutyám, aki egy éve van velem. Januárban aktuális újra a kombinált oltás, és azon gondolkodtam, hogy csináltatok neki egy teljes labort, bár teljesen egészséges(nek tűnik). Ti szoktatok vérképet nézetni, és ha igen, volt olyan, hogy ebből derült ki egy rejtett betegség, aminek nem voltak tünetei?

2019. jan. 2. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk kiderűlt, hogy a mákértékek nem túl jók ezért válzotattunk az étrenden, azóta jó minden. És 1-1,5 évente nézetünk egy vérképet.
2019. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Igen érdemes. Én is évente viszem vérvételre + oltára egyszerre. Ki nem derült nála még semmi sem, tökéletes értékei vannak.

A másik kutyusunk sajnos beteg, őt 3 havonta kell vinni, hogy nézzék az értékeit. Teljesen jól beállították neki a gyógyszert.


Én amondó vagyok, hogy az egészséges kutyusnál évi 1 teljes labort nem árthat. Inkább derüljön ki, és akkor lehessen kezelni, mint sokáig lappangjon valamilyen betegség.

2019. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Fiatal, fajtatiszta kutyánál felesleges az állandó laborvizsgálat, főleg, ha tenyésztőtől van. Befogadásnál esetleg egy mehet, aztán idős koráig szerintem el lehet felejteni, ha minden rendben van, utána viszont fél-egy évente javasolt biztos-ami-biztos alapon. Egyedül a keverékeknél és szaporítóktól származó kutyáknál tartom jónak az éves kontrollt, mert ott nagyobb a rizikó, ki tudja milyen a genetikájuk.
2019. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó az megvan, hogy a keverékek genetikailag kevésbé terheltek? A szaporítós kutyával amúgy is rengeteget lesztek állatorvosnál. Az viszont tévhit, hogy csak akkor kell ellenőrzni a dolgokat, ha valami baja van. Sokkal könnyebb megelőzni a dolgokat, mint kezelni.
2019. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Keverék a kutya, 90%, hogy spániel és border collie mix.

Azért gondoltam, hogy érdemes lenne tünetek nélkül is labort csináltatni, mert embereknél is sok minden kiderülhet ilyenkor, aminek nincsenek tünetei.

2019. jan. 3. 05:15
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
sosem csináltattam. Jól néz ki a kutya, jól érzi magát, aktiv, minek szurkáltatni évente.
2019. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Évente kétszer is van szurkáltatva egy kutya jobb esetben ;) (kombinált és veszettseg elleni oltás)
2019. jan. 3. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha keverék, akkor évente vagy másfél évente indokolt lehet mondjuk az egyik kötelező oltás időpontjában.
2019. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Én első kutyámon nem csináltattam,bár tény kétszer műtve volt és előtte volt véreredmény nézés,egyik 3 évesen a másik 5 évesen.De 10 éves korban kezdtem nála az évenkénti vérkép nézést.

15 éves korában kiderült,hogy vese értéke nem igazán jó, kapott rá gyógyszert speckó tápot, utána 4 hetente nézni kellett. De sajnos tavaly nyáron 16,5 évesen búcsút kellett vennem tőle,végelgyengülés miatt.


Másik kutyám 8 éves lesz idén 6 évesen ivartalanítottam akkor lett nézve egy vérkép. 10 éves kortól nála is megkezdem az évenkénti vér nézést.


Én fiatal kutyán akkor csináltatnék évente ha esetleg nem táppal hanem mondjuk főznék vagy nyerseznék,hogy nehogy vmi gebasz legyen nézném.

2019. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy döntöttem, hogy most az oltásnál mindenképp csináltatok egy vérképet, hiszen utcáról lett mentve, és bár fiatal, azért megnyugodnék, hogy ha látnám, hogy minden rendben van. És ha minden rendben van, akkor nem piszkálom idősebb koráig.
2019. jan. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!