Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám morog rám, hogy ha...

A kutyám morog rám, hogy ha megsimogatom miközben eszik. Ez mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Nem kap oda, nem bánt, csak jelzés értékűen morog. El tudom venni előle az ételt, olyankor leül és várja hogy visszaadjam. A szájából is ki tudom venni (már ha elég gyors vagyok és nem nyeli le egyben mielőtt annyit mondok hogy "nem"). Ha megsimogatom és morog és raszolok, akkor abbahagyja, újra hozzá nyúlok, enyhébben morog. De azért jelzi hogy hagyjam békén. Ez elfogadható vagy muszáj valahogy megszüntetni?
2019. jan. 2. 20:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A morgás minden esetben agresszió, akkor is, ha csak figyelmeztetés értékű, mert könnyen agresszióba mehet át. Semmiképp sem normális dolog, de lehet, hogy csak azért csinálja, mert nem bízik még benned maximálisan, ami viszont azt jelenti, hogy többet kellene foglalkoznod vele, hogy jobb legyen a kapcsolatotok. Egyébként ha állandóan nyúlkálsz hozzá kajálás közben akkor ezen ne csodálkozz, mert azért ez sem normális dolog.
2019. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes, és rangsorbeli bizonytalanságot jelez. Falkavezér elveheti az ételt.
2019. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szó ó 3 válaszolóval értek egyet. A kaját bármikor el kell tudnod venni a kutyádtól.

A gazdával szemben nem engedhető meg ilyesmi. Ki kell tudnod szedni még a szájából is bármit.

Ne hagyd rá még a jelzésértékű morgást sem.

Rendezzétek a falkasorrendet, mert ebből később gond lehet.

2019. jan. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem állandóan csesztetem kaja közben csak néha szoktam tesztelni. Mi a jó módszer?

Odaadom a kaját, hozza nyúlok a kutyahoz, és ha morog akkor azon felül hogy közlöm vele hogy "nem", vegyem el az ételt vagy koppintsak a fejére? És ha elveszem, utána vissza adhatom? Nem nagyon akarnám kaja nélkül hagyni.

Amúgy úgy adom oda neki hogy lerakom a tálat, ő leül és megvárom amíg nem csak a kaját fikszirozza hanem rám néz és akkor tolom elé, csak akkor ehet. Amikor morog és raszolok vagy odébb húzom előle a tálat akkor megint leül és várja hogy engedélyt adjak.

(De pl ha a párom csak oda hajit neki valamit, akkor a földről minden további nélkül azonnal megeszi.)

2019. jan. 3. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!