Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy bírjátok ki, ha elôre...

Ti hogy bírjátok ki, ha elôre megy kedvencetek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben 4 kutyámat vesztettem el. 3 éve meghalt öregségben 13 évesen a kutyám, utána akit a menhelyrôl hoztunk ô kiszökött, ameddig nem voltunk itthon, és többet nem jött haza. Hónapokig plakátoztunk, hirdettünk, kerestük, semmi. Chipelve volt, úgyhogy valaki több, mint valószínû, hogy befogta. Menhelyen is gyakran kèrdeztük, hogy bevittèk-e, de nem. Aztán egy ismerôsünknek lettek kiskutyái, adott egy nèmetjuhász jellegû keveréket. Imádtam, de 9 hónaposan vírusos bélgyulladást kapott, és elment. Pedig mindig minden oltása megvolt, és kezelést is kapott, de legyôzte. Rá 9 hónapra hoztunk egy kutyust a menhelyrôl, ô még mindig velünk van szerencsére. Nagyon félénk ô, bizalmatlan, fôleg a fèrfiakkal szemben, valószînûleg bántalmazták. Rá egy hónapra hallottam, hogy a szomszéd városban van egy nyugdíjas rendôr, aki németjuhászokat tenyészt, munkavonalra, viszont van egy kutyusa, akit nem tudott betanítani, ezért árulta. Megbízhatónak tûnt, mivel külföldiek szokták megvenni a kutyàit, Ohoioban is és Ausztriában is vannak kutyái. Megvettem, mert az elsô németjuhászom óta a kedvenc fajtám lett. decemberben elkezdett betegeskedni, az orvos alaposan kivizsgálta, adott neki gyógyszert, meg is gyógyult 4 nap alatt. Ùjra jó étvágya volt, ugràlt, futkosott. Nagyon jò barátok lettek a menhelyi kutyával, imàdták egymást, elválaszthatatlanok voltak. Aztán január elsején elkezdett remegni, alig tudott menni, és szinte rögtön el is ment. Olyan hirtelen jött.. pedig neki is állandóan minden oltása megvolt, ès a betegsége alatt mindennap(!) vittük az orvoshoz... aggódok a másik kutyimért is, hogy mi lesz vele egyedül a kis társa nélkül, de egy ideig biztos nem merek még másik kutyust hozni... csak akkor, ha nagyon befordul.

Úgy èrzem, hogy nálunk nincs biztonságban egy kutya se, ès hogy nem tudok rájuk vigyázni.


2019. jan. 3. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ugye nem táppal eteted a kutyáid?

Nagyon egészségtelen.

2019. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, szinte mindennap fozunk nekik. Maradek husbol stb, neha kapnak hozza konzervet is, de az nagyon ritka. Szaraztapot soha
2019. jan. 3. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Keresnék egy másik állatorvost,illetve jobban kell figyelni a kutyát,bármi furcsát észlelni elvinni orvoshoz.


Vírusos bélgyulladás, gondolom Parvós volt.

Időben ha észre veszi az ember gyógyítható,viszont tény ennél a betegségnél minden óra számít. Nekem volt parvós a kutyám,túlélte.


Német juhász, ki lett vizsgálva. Mi volt a panasz? Milyen vizsgálatok voltak? Mit kapott rá.

Valószínű más próbléma volt a kutyával ilyen hirtelen nem igazán halnak meg fiatal kutyák. Mérgezés még amire gyanakszok,de annak is vannak azért előjelei.


Vagy ti voltatok figyelmetlenek, vagy az orvosotok nem jó :/

2019. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Az egyes nem normális :D Minden kérdést megrohamoz. Már miért lenne egészségtelen? És mi az egészséges? Ha ennyire jól tudod, magyarázd már el. Miért élt 13+ évig az összes kutyám, mikor táppal etettem mindet? (13, 15, 16 évig éltek, most egy 8 és egy 3 éves kutyám van)
2019. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van benne valami, úgy látszik itt mindenkit leszólnak aki táppal vagy bármilyen szerintük ,,mesterséges" dologgal eteti az állatát (sőt, rám egy másik posztban konkrétan közölték hogy állatkínzó vagyok emiatt...).


Amúgy nagyon sajnálom, én nem tudom hogy bírnék ezek után új kutyusokat befogadni. :( Nekünk egy tacsink van, szegénykénél tavaly kezdett kialakulni a tacsibénulás, kapott szteroidokat meg porcerősítőt, azóta úgy néz ki jól van. Első kutya a családban, nem tudom mihez kezdenék ha elmenne, ez a kevés kórház is elég volt, el tudom képzelni milyen lehetett naponta vinni orvoshoz (és nem fizikailag vagy pénzügyileg mondom, lelkileg). Erős vagy, tarts ki, és fel a fejjel!

2019. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Német juhászomnak az volt a tünete, hogy nem evett, és csak bambult. Nem volt lázas, hôemelkedèse sem volt, rendes szînû volt a vizelete. Vèrt vettek tôle, immunerôsîtôt kapott, valamint mindenét kivizsgálták. Fogai egészségesek voltak, nem volt kiszáradva, szemei rendben voltak. A mèrgezèst mindkèt kutyànàl kizàrtàk. Több orvoshoz is vittük, amikor beteg volt ès napi rendszeressèggel vittük. Az egyik utolsó nap konkrétan rá se nézett, csak megvonta a vállát, és annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni vele,ès hogy nincs remény, csak csoda. Hozzà akkor vittük az állatainkat elôszôr ès utoljàra, pedig a megye legjobb állatorvosának említették sokan.


Tápot mi azért nem adunk neki, mert ami húst mi eszünk, abból mindig fél-1 kilòval többet kérünk a kutyáknak, plusz a maradékot is megkapják. Régen hallottam, hogy olyan káros lehet nekik a táp, mint nekünk a chips, de nem tudom, nem igazán nèztem utána, mert apum már kb 40 éve így eteti a kutyákat. Eddig sosem volt gond ezzel, mindegyik kutyája 10-13 èvig èlt, ez az utolsò 3 év mióta meghalt a 13 èves kutyànk öregsègben azòta mintha meg lennénk átkozva:(


Köszönöm szépen a választ, utolsó. Nagyon aranyos vagy.

2019. jan. 4. 08:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet epilepsziás volt :/

Bambult maga elé és nem evett hát fura,ha meg amúgy minden oké volt. Epilepsziának is vannak fokozatai.


De nekem ez a remeg,alig bír menni majd meghal. Hát nem tudom.


Vmi nem volt vele sem okés :/



Én azt javaslom,hogy tenyésztőtől vegyetek egészséges kutyát,ahol a szülők szűrve vannak betegségekre!


150-200 ezer ftnál kezdődnek az egészséges kölykök,jól járj utána milyen tenyésztőt választasz,illetve a beteges tömeg fajtákat szerintem mellőzd pl német juhász,labi,golden,husky,yorki stb..


Menhelyesekre is mindenki azt mondja,hogy tök szívósak, de azért nem mindig ez a jellemző. Náluk is ugyan úgy előjöhetnek betegségek.

2019. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A menhelyi kutyusunk nekünk is úgy tûnik, hogy “szívós”, idén lesz 6 éves (5 évesen fogadtuk örökbe), csak most nagyon hiányzik neki a társa.:( én nem vagyok mèg rá kész, hogy újabb kutyába “belevágjak”, de ha nagyon nem szokik hozzá ahhoz, hogy egyedüli kutyus, akkor hozunk mèg egyet a menhelyrôl.


Nem szeretem én sem a tenyésztôket, viszont úgy gondoltam, hogy ebben a nyugdíjas rendôrben megbízhatok, hiszen nem civil embereknek tenyészt, hanem munkavonalra, csak ôt nem tudta betanítani. A házába mentünk a kutyusomért, ott laktak a szülei is, és pár testvére is. Apa arra is gondol, hogy lehet, hogy az anyját a gyereke ejtette teherbe, és az én kutyám vèrfertôzött volt, mert ez elvileg nem ritka a német juhászoknál. :(


Most már mindegy, én nagyon szerettem ôt, és mindent megtettem érte, de megszakad a szívem, hogy pont egy hónappal a második szülinapja után egyik percrôl a másikra meghal. Pedig mindenre odafigyeltem, minden oltást idôben megkapott... csak fáj, hogy nálunk mostanában ennyi kutya elmegy, mások meg szinte rá se néznek a kutyájukra, csak kikötik ôket egy láncra ès néha odadobnak neki valami kaját, és azok a kutyák tovább èlnek, mint az enyém:(

2019. jan. 4. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit, tényleg így gondolom.És teljesen egyetértek, a kutyák társak. Szeretem az állatokat, főleg azért mert belenézel a szemükbe és látod mit gondolnak vagy éreznek. A hamis emberi magatartás után kész felüdülés hazamenni egy ilyen cukisághoz :D


Nem lehet, hogy azért nem tudta betanítani, mert akkor volt már valamilyen baja? Magatartászavar, vagy nem tudom, biztos nálunk is vannak különböző pszichés eredetű betegségek... A vérfertőzés azért nem lehetne, mert akkor a testvéreinél is előjönne, nem? Szerintem nem mernének egy ilyet megkockáztatni (bár ha véletlenül történne az más eset...)

2019. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Konkrètan nem mondta, hogy miért nem sikerült a betaníttatás, lehet, hogy már beteges volt akkor is :( csak annyit mondott, hogy nèha elôfordul 1-1 alomban, hogy valamelyik kutyust nem lehet betanítani. mi nem làttuk semmi jelèt betegsègnek egèsz decemberig, de elôtte is hívtuk màr hozzà az àllatorvost chip miatt, + ami èpp soron volt szurit beadta neki.


Szerintem nem direkt volt a vèrfertôzès, ha az lehetett:( de nem ô(k) volt(ak) az elsô alom ott, ès nem is az utolsó.

2019. jan. 4. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!