Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerelitek le a simogató...

Hogy szerelitek le a simogató idegeneket?

Figyelt kérdés

Legszivesebben megszólalnék, hogy "elnézést, mi a fa@sz?!" Kis 3 hós kutyám van és mindenkihez odarohanna farkcsóválva, ezért a járókelők azt hiszik ez feljogosítja őket hogy lehajoljanak és megsimogassák bármi kérdés, köszönés nélkül. Hiába látják, hogy amennyire lehet visszafogom, néha az se elég ha a másik oldalra húzom, szinte benyúlnak a lábamközé.


Ti megszoktátok mondani a magatokét, elhúzzátok a kutyát, vagy "kibírjátok" amíg gügyögnek neki?


2019. jan. 4. 09:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy "kérem ne simogassa meg a kutyát, nincs még meg az összes oltása".
2019. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg mindenkihez odarohant, nem szóltam érte, mert állatszerető embereknél ez ösztönös reakció. A kutyára szóltam rá, hogy tanulja meg, nem minden idegennek mászunk a nyakába, mert ugye van, aki ezt nem értékeli, bármennyire cukimuki is.

Később sokkal ritkábbak voltak az ilyen atrocitások, a többség azért rákérdez, hogy szabad-e, még ha kicsit késve is, mikor már nyúl felé. Meg megtanultam kiismerni a kutyámat, már a farka billenésén látom, hogyha valaki szimpi neki, és nekiindulna, úgyhogy időben tudok reagálni.

Ha valaki nagyon nyomul, akkor meg valamilyen udvarias szöveggel le lehet rázni, pl. most ne simogassa, kérem, most kapott bolhacseppet. Vagy beteg volt a kutya eddig, nem megyünk közelebb, ne haragudjon.

2019. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
17%

Èn nem is tudtam,hogy ez gond

Sőt,azt hittem,hogy a gazdi is örül neki,ha megsimizem...😞

Ha odajött kutya vagy èn láttam egy kutyat...nem emlèkszem,talán lehet,hogy meg sem kèrdeztem szabad e.

2019. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Hangosan ráköszönök, hogy legalább az leesen neki, hogy nem hogy nem kérdezte meg, hogy megsimogathatja-e, de annyit bem böfögött oda, hogy hello. Bár eddig még 1 embernek sem esett le, és amikor továbbmegy, akkor sincs viszlát meg semmi....


Múltkor mindenféle kérdés/kérés/köszönés nélkül odajött egy nő 15 cm-re tőlem, leguggolt és elkezdte simogatni. Én meg megsimogattam a fejét.... Fel volt háborodva és neki állt feljebb. :D


De valamelyik nap odajött egy 10 év körüli gyerek. "Jónapot! Meg szabad simogatni a kutyát?" Rendesen meglepődtem, neki meg is engedtem.


A kérdésre válaszolva. Most már nem érdekel, elhúzom és elmegyek mellettük. Azt se mondom, hogy nem simogathatják meg, mert ha nem köszönnek és nem kérdeznek, akkor mit magyarázkodjak. Akkor én is annyira semmibe veszem őket, mint ők engem.

2019. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
25%

Egy járòkelő ùgy gondolja,hogy a gazdi,ilyenkor büszke ès boldog is,hogy szeretik a kutyuját.

Előbb gondold at egy járòkelőnek,akinek nincs kutyája mèg nem èrti ezt...

Csak meglát egy cukibombát stb

2019. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Ötösnek:


Oké, de nekem mondjuk nincs gyermekem még. Akkor ha megyek az utcán, én mint járókelő gondolhatom azt, hogy a szülő, aki a gyerekével sétál boldog és büszke, ha aranyosnak találom a gyerekét. És semmi baj, ha odamegyek hozzá és megsimogatom, megcsipkedem az arcocskáját? Hiszen mivel nincs gyermekem, nem érzem át.

2019. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem felnőttként is kölykösen aranyos kutyád van, akkor amint megnő, békén fogja hagyni a többség a kutyádat.

Előttem már mondták, hogy milyen szöveget lehet lenyomni, hogy elmenjen a kedvük a dögönyözéstől. Én még hozzátenném azt, hogy olyasmit is meg lehet említeni, hogy a jobb oldalát ne, mert dögben fetrengett, lócitromot evett és hasonlók.

Ha kis cuki társasági kutyád van, az ebből a szempontból szívás, bár ha ő sem akar már annyira másokhoz odamenni, akkor talán eljutnak odáig, hogy megkérdezzék, szabad-e. Nekem nagy, fekete, de még fiatal kutyám van, barátságos, de őt valamiért kevesen akarják megsimogatni és előtte meg is kérdezik, hogy lehet-e ;). Hátránya, hogy amint meglátják, a kistestű kutyások harmada ölbe kapja a kutyáját, másik harmada csak elrángatja vagy még morog is mellé, hogy "Gyere, mert meg fog enni!" (szerintem arra gondol, hogy az ő acsarkodó kutyája az enyémet :D), és csak a maradék harmad semleges vagy hagyja ismerkedni.

2019. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem megy mindenkihez oda a kutya mert nem engedem, szorosan a lábam mellett tartom, mégha ugrál is. De séta közben gyakran beszorulok egy szűk járdán az idegen és egy kerítés közé.


Amúgy azzal nincs baj ha édesnek tartják, sokan csak nézik míg sétálnak és megjegyzik milyen aranyos. De aki előbb rárepül, minthogy egy szót is szólna az felháborít. És még mindig nem az a baj, hogy megakarják simogatni, hanem hogy minden ismerettség, köszönés, kérdés, előjel nélkül teszik. Mert amúgy megszoktam engedni ha valaki kéri.


Nem tudom számít-e, de szerintem (nekem) fontos, hogy a kutyám azt lássa csak olyan ember simogatja akit én "jóváhagyok" és ne ő, ne az idegen döntsön erről.

2019. jan. 4. 10:24
 9/20 A kérdező kommentje:

Amúgy egy kis bolyhos bichonom van. Most kezdem vele a kutyaovit, arra várok, hogy végre megtanulhassuk hogy viszonyuljon az idegenekhez :)

Talán ha azt látják, hogy nem rohanna mindenkihez jobb lesz a helyzet.

Mert én általában senki lelkivilágába nem szeretek belegázolni akkor sem ha "bunkó". Ezért érdekelt, hogy más kutyások mit gondolnak, csinálnak ilyenkor.

2019. jan. 4. 10:29
 10/20 anonim válasza:
84%
Nekem ez sosem jelentett gondot, se a kutyámnak. Nyilván sétáltatásnál visszafogom, ha nagyon oda akar menni valakihez, mert biztos van, aki fél vagy undorodik a kutyáktól. De ha az a valaki hosszassan bámulja, mosolyog és hallom, hogy már tör is elő belőle a "Jaj, de cuki kutyus!", akkor lazábbra engedem, hogy megsimogathassa, ha szeretné. A kutyámat amúgyis a farok csóválja, ahányszor csak találkozik egy kedveskedő hanggal. Neki is jó érzés barátkozni, a járókelő napját is feldobja, akkor miért ne engedném? Ha az illető nem köszön nekem, azt nem sértésnek veszem, hanem hogy annyira elbűvöli a kutyám, hogy mindenről megfeledkezik. Előfordulhat mindenkivel, aki imádja az állatokat. Az ilyen emberek bájosan mosolyognak rám, vidáman kérdezgetnek a kutyáról. Nekem ez felér egy udvarias "Jó napot! Megsimogathatom a kutyust?"-tal.
2019. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!