Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatkínzás a...

Szerintetek állatkínzás a fülvágás hobbikutyán?

Figyelt kérdés
Teljesen elméleti kérdés, sosem volt még vágott fülű kutyám és nem is tervezem, csak kiváncsi vagyok minél több véleményre mert ez egy elég megosztó téma. Sokan azt mondják hogy munkakutyáknál megérthető a fül és farokvágás, mert a kutya útjába kerülhet, de mások szerint mindenhogy álltakínzás és felesleges. Szerintetek?

2019. jan. 4. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Tiltott a fülvágás! Csakis orvosi cellal lehet. Ok, sokan megoldják,de attól mėg tilos!
2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Tedd fel magadnak a kérdést, fordított esetben te hogy éreznél? Mindennek két oldala van.
2019. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1, itthon tudom hogy tilos, de például Amerikában egy csomó helyen megengedett, nem feltétlen Magyarországra gondoltam.
2019. jan. 4. 13:29
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Ugy tudom a fulvagas mindenhogy tilos mar. Sot meg Dobbermannal is versenyre is ep fullel lehet vinni. Farkat nem tudom azt de szetintem par napig lehet.
2019. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

10 éves a pitem. A fülei: egyik szépen áll, másik felénél visszakonyul.

Sokan kérdezték tőlem még kisebb korában, miért nem vágattam le neki.

Eszembe nem jutott. Szerintem felesleges csonkítás. Én így szeretem őt, ilyen fél kajla füllel.


Munkakutyánál sem tudom igazán elfogadni ezt az érvet. Nézd meg a vizslát, vagy a német juhászt. Ők aztán dolgoznak rendesen. Vágják valamijüket? Nem. Úgy dolgoznak, ahogy születtek. Ha adott munkához kurta fül kell, akkor tenyésszék úgy, hogy rövid füllel szülessen. De ne alakítsák kedvük szerint az emberek a már megszületett egyedet.

2019. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%
Inkább feleslegesnek mondanám. Gondolom nem úgy vágják, hogy fájjon neki szóval nem kínzás de inkább legyen olyan amilyennel születik.
2019. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Ha állatorvos végzi, akkor nem.


Mellesleg mitől más ez, mint egészséges állatok heréinek és méhének kivágatása?


Sokan elfelejtik, hogy a kutya TULAJDON! Jogom van dönteni róla, akár az életéről is!

2019. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

"Mellesleg mitől más ez, mint egészséges állatok heréinek és méhének kivágatása?"


Talán mert a fülvágás szépészeti, az ivartalanítás meg egészségügyi beavatkozás???

Mert nem csak azért ivartalanítasz, hogy ne legyenek kölykök (bár ez az elsődleges indok), hanem hogy megkíméld a későbbi ivarszervi betegségektől, amibe bele is halhat.

2019. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
nekem munka pitem van, a tenyésztője az egész alomnak megcsinálta kicsiként.
2019. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Sok esetben csak felesleges, de kínzásnak nem mondanám. Nem jár fájdalommal fiatal korban. Ettől függetlenül van nem egy olyan fajta, ahol a lógó fül sokkal nagyobb szenvedést fog okozni. Viszont felnőttként ha kell, már közel sem olyan könnyű és fájdalommentes a kupírozás.
2019. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!