Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin plusz tej?

Royal Canin plusz tej?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a royal táptól a kutyák hamar megnyúlnak és vékony, erőtlen csontozatuk lesz emiatt. A tejben meg ugye ott a kalcium, sokan amúgy is adják növekedésben lévő kölyköknek, a kalcium pótlására. Na most mi lenne, ha a tápra mindig öntenék egy kis pohár tejet? Akkor kiegyensúlyozná.

(kapott már sima tejet, nincs tőle baja, de neki külön vennék laktózmenteset)


2019. jan. 4. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha tényleg ilyet hallottál róla (én egyébként ezt még nem hallottam), akkor inkább tápot kéne cserélni, nem tejjel leöntögetni.
2019. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem ajánlott, mert összefoshatja magát a kutyus.
2019. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Lehet kapni calcium tablettát kutyáknak, párszáz forint.
2019. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Ajjaj, de sok baj van a fejben... A tehén tejtől tönkre megy az emésztése! Lehet, hogy most nem volt hasmenése, de pl olyan szép bélgyulladása lesz, ha rendszeresen kapja! Nemcsak a tejcukrot nem bírják, hanem a benne lévő fehérjét és zsírt sem! Emellett egy növendék kutyának, legkésőbb 10 hetes kor felett semmi szüksége tejre! Soha, semmilyen állat nem vesz már magához abban a fejlődési szakaszban tejet!

A plusz kálciumtól elkezd fejlődni a csontja, igen. Ettől lesz majd diszpláziája, gerinc gondja, növekedési zavara! Mert erőlteted a növekedést! Kicsit nézz már utána ennek! Miért nem tudsz normális táppal etetni?

2019. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!