Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért álvemhes minden tüzelés...

Miért álvemhes minden tüzelés után a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy tacsiról van szó.A mensijét kővető pár hét után általában jelentkeznek nála az álvemhesség tünetei. Már voltunk dokinál is, kap rá egy Galostop nevű gyógyszert. A doki szerint az álvemhesség nem hormonális, hanem a kutyus fejében dől el.De hát nem így tűnik...

A szeptemberi tüzelését követően bíztunk benne, hogy nem fognak jelentkezni a tünetek... De nem volt ilyen szerencsénk. Nem szeretjük gyógyszerezni sem szegényt.Fialtatni sem akarjuk.

Nektek mik a tapasztalataitok?



2019. jan. 4. 22:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Az ivartalanítás lenne a legjobb. Egyébként ellés után is megmarad ez. Jellemzően amelyik kutya álvemhes, az mindig az marad, elléstől, kortól, tartástól függetlenül.

Viszont szinte garantáltan lesz gennyes méhgyulladása és/vagy emlő, méhdaganata ettől. Ezért is lenne fontos az ivartalanítás.

2019. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Ne gyógyszerezd, vedd ki a méhét!
2019. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%

Nekünk fiú tacsink van, se nőstényt akartunk, és akkor felkészítettek minket erre. Sajnos a tacsik hajlamosabbak erre a többi fajtánál...

Az álvemhességnek amúgy biológiai oka van, a falkában élő emlősöknél gyakori, hogy többen is tudják etetni a kölyköket. Szóval de, ez hormonális eredetű, és nem ismerem a gyógyszert, de valószínűleg hormonális készítmémy amit felírt.

Sajnos ha egyszer előjött, akkor többször is elő fog, de meg lehet előzni illetve segíteni neki túljutni ezen az időszakon. A lenti cikkekben ezt taglalják.

Viszont érdemes lehet egyszer majd elgondolkodtatni a tényleges teherbeejtésen, nem tudom mennyire igaz, hogy egy kutyának egyszer egy életben terhesnek kell lennie, de biológiailag biztosan nem árt neki. Amúgy meg ha fiatal még, el lehet gondolkodni az ivartalanításon ha zavar, bár akkor megváltozik a hangulatuk úgy tudom.


[link]

[link]

[link]

2019. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
#2 akarod mondani köttesse el a petefészkét
2019. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell ellenie a kutyának! Nem fog sem tovább élni, sem varázslatosan megúszni minden ivarszervi betegséget! Ez egy óriasi tévhit, ami nagyon rég medgőlt már. És nem fog a kedve sem változni az ivartalanítástól! Kár, hogy az emberek többsége anélkül beszélhet, hogy bárminek is utána nézne vagy egyáltalán gondolkodna. A legveszélyesebbek az ilyen fajta buta emberek...
2019. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Válts dokit, első lépésként. Az az orvos, amelyik nem figyelmeztet a rendszeres álvemhesség veszélyeire és csak gyógyszerekkel tömi a kutyát, kontár.

Az új dokinál pedig ivartalaníttasd. Tudnod kell, hogy emlődaganata még így is kialakulhat később - minél későbbi az ivartalanítás, annál nagyobb marad a kockázat -, de legalább a gennyes méhgyulladást meg tudod előzni.

2019. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyám is volt álvemhes. Kétszer is. Ivartalanítottuk. Így utólag visszagondolva, alapból kellett volna ivartalanítani, ha nem is fiatal korában, de legalább az első álvemhesség után. De úgy voltunk vele, hogy ha még egyszer álvemhes lesz, akkor lesz ivartalanítva.

Többször nem követünk el ilyen hibát. Nem egészséges, hogy minden tüzelésnél álvemhes lesz. Ivartalanítasd. Mi is csak az elején azért nem akartuk, mert még előtte sosem ivartalanítottuk a kutyáinkat (egyik sem volt vemhes soha, szóval nem is szaporítottunk), és anno még nem tudtuk, hogy ez mennyi betegségtől megkímélheti.

2019. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%
#5 mondod ezt úgy, hogy összekevered az ellés és ivartalanítás fogalmát. :D
2019. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

Hát apám macskája 180 fokos fordulatot vett ivartalanítás után, rá sem lehetett ismerni úgy megváltozott.

Úgyhogy ezt a részét tapasztalatból nagyon is cáfolom annak amit az egyik előző válaszoló írt.

A többihez nem tudok hozzászólni, de a válaszoló stílusa miatt ez kikívánkozott. Bocsi kérdező az offért!

2019. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
3%

Mielőtt okoskodsz, először is írtam hogy nem tudom mennyire igaz, de egy emlősnek biológiailag igenis nem árt, ha egyszer terhes lesz. És mivel tacsim van ismerek más tacsis gazdákat, és igen, aki ivartalanítva lett, ott igenis megváltozott a hangulata, még ha minimálisan is, szukáknál és kanoknál egyaránt. Szóval légyszi értelmes hozzászólást legközelebb, vagy semmit, de más leszólásából és sértegetéséből nem kérünk.


--

Amúgy utánanéztem a gyógyszernek, a célja a tejtermelés blokkolása az agyban, vagyis annak a hormon termelődésnek a meggátlása egészen pontosan. Szóval hülyeséget mondott a doki. :D Nem is tudom egy ilyen hogyan dőlhet el a fejében, mármint ezt úgy kell elképzelni hogy azt gondolja, ,,te, én megszívatom őket, produkáljunk álvemhességet", vagy mi? :D Nem mondott valami tanácsot vagy példát erre? Mert nem tudom, ha tényleg pszichés lenne a gond, akkor hangulatra írt volna fel gyógyszert, nem hormonokra, nem?

2019. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!