Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes-e, ha a kutya velünk...

Helyes-e, ha a kutya velünk alszik?

Figyelt kérdés

A kutyam most lesz fel eves, es az utobbi napokban reggelente fel szoktam engedni magam melle, mert hajnali 4-kor mar sir. Ilyenkor legalabb 2-3 orat elszundikal, aztan egyutt kelunk. Tegnap este korabban fekudtunk, es 2,5 oran at sirt. Nem kerezkedett fel, csak ult az agyaban es sirt. Felvettem kicsit, aztan valahogy ott maradt ejszakara, szerintem mindketten elaludtunk. Ahogy ezt a csaladnak elmeseltem, mindenki letamadt, hogy egeszsegtelen, meg stb., de en jobban aludtam valahogy.

A kerdesem az lenne, hogy ti mit szoltok ehhez, felengeditek ejszakara, vagy egyaltalan? Az a baj, hogy most ott vagyok, hogy nem tudom mit csinalok, jol csinalom-e, es senki nem ad tanacsot. Csaladra nem szamithatok, a kutya 2 hettel kesobb tanult meg setalni, es maris ki voltak akadva, hogy milyen eletkeptelen stb. Mindezt ugy, hogy mar nem is lakom veluk.


2019. jan. 4. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az élet minden területén alkalmazandó, hogy ne mások véleménye alapján élj, ne azon görcsölj hogy ki min botránkozik meg, vagy mit tart normálisnak vagy helyesnek.

Úgy csináld, ahogy te érzed, ahogy nektek jó :)

Nálam teljesen természetes hogy velem alszik, és egy fikarcnyit sem érdekel hogy hányan ítélnek el emiatt.

2019. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Vannak , akik a kutyával alszanak, vannak, akik be sem engedik a lakásba.

Egy, amit nem jól csinálsz, hogyha sír,nem akkor viszed magad mellé, hanem, amikor csendben van. Most kell azt is megtanulnia, te mondod meg, mikor menjen fel és mikor menjen le.

2019. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A te szempontodból te döntöd el, hogy zavar vagy sem. Ha elkezdi hullajtani a szőrét, kellemetlen lehet, de ha amúgy nem zavar és kényelmesen tudtok aludni, szerintem nyugodtan lehet hagyni :)


Az ő szemszögéből más a helyzet. Csak akkor engedd neki, ha később is felmehet, különben hisztizni fog. Szóval ha megengeded neki, akkor azt később is meg kell, mert hozzá lesz szokva.

Pont emiatt amúgy érdemes lehet, hogy nem hagyod neki mindig, mutasd meg azért ki a főnök. Ha mindig az lesz, amit ő akar, akkor sosem fogsz tudni neki parancsolni. Tudja, tanulja meg, hogy az ő helye az ő helye, és csak néha aludhat veletek, ha pedig azt mondjátok neki hogy nem, az nemet jelent, hiába sír, megsértődik, hisztizik, stb... Fájó dolog egy pár napig, de utána tudni fogja ki a vezér, és majd akkor jöhet vissza az ágyba, ha már nem sír. Ha következő nap megint órákon át könyörög, akkor pár napig megint ne engedd fel. Egy idő után csak egy ideig fog könyörögni, aztán fel fogja adni, és nem fog órákon át sírni :)

2019. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat, mindben volt felhasznalhato, szamomra hasznos dolog. Hat nem az lenne, hogy minden ejszaka velem aludna, van amikor nem is akar feljonni.

#2 igen, ezt en is eszrevettem magamon, hogy amikor sir, akkor engedem fel, es nem szeretnem ezt szokasba vinni. Ki kene talalnom valami koztes megoldast, hogy mindkettonknek jo legyen. Az elobb is fenn volt egy oracskat, de le akart menni, szoval most a labtorlon alszik az agya mellett, amit meg delutan megtoltott egy csomo jatekkal. (Ez amugy normalis? :D) mindegy, a lenyeg, hogy kitalalok valamit, ami nekem is jo, es neki is :))

2019. jan. 5. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Párom, 2 kutyánk, és én osztozunk egy nagy franciaágyon.

Nekem természetes,hogy velünk alszanak. (van lent ágyuk, külön külön is tudnának aludni lent).

Anyum az egyetlen, aki megjegyzéseket dobál felém, de letojom. Én döntöm el, nekem így jó.

Öcsém és köztem nagy a korkülönbség, ő még javában kiskorú, én meg 9 éve nagykorú, akinek már családja van. Öcsém mikor nálunk van játszó ruhát ad rá, mert jaj szőrös lesz a gyerek. Hát hajrá, a játszós még kényelmesebb is :D


Senkinek semmi köze ki, hogy alszik.

Engem megnyugtatnak!

2019. jan. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A miénk is telerakja az ágyát állandóan a játékaival :D
2019. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha rendesen vannak tartva, akkor higiéniailag nincs veszély, ha erre gondolsz.


Egyébként ez mindenkinél más. Tini koromban szerettem a macskám dorombolására ébredni, ma már a háló az háló, se kutya, se macska nem jöhet be.


Szóval ha te úgy szeretnéd, aludhat veled az ágyon. A lényeg hogy ne kényeztesd el, nehogy azt higgye hogy földön aludni megterhelő dolog, s talán utólag gondod legyen ezzel, ha esetleg változna az álláspontod.

2019. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!