Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfundlandi, Landseer, Tibeti...

Újfundlandi, Landseer, Tibeti masztiff, Leonbergi, Pireneusi hegyikutya?

Figyelt kérdés

A felsorolt fajtáknak milyen a természetük?

Melyik a jobb házőrző?

Megvédene valamelyik is a felsoroltak közül?

Mennyire lehet velük sportolni, kirándulni?

Valamelyikkel elbírna egy 15 éves lány ha kutyaoviba és kutyasuliba járnánk vele?


Előre is köszi!!!


2010. jún. 28. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A újfundlandiról tudok neked beszélni.

A nővérem annyi idős volt mint te kb amikor volt neki. Teljesen EGYEDÜL, nevelte egy rotikeverékkel egyetemben stb! Annyi díjuk volt hogy tele volt vele a szoba fala. És nem ám kiállítási hanem engedelmes verseny stb. Még csibészelt is. De az újfundlandi alapvetően barátságos kutya, nem biztos hogy mindegyik alkalmas rá. Illetve a nővérem egészen biztos hogy tehetség volt, nem mindenk tudná ugyanezt megtenni. Nagyon okos, békés kutya volt. Én akkor pici gyerek voltam, de emlékszem hogy az kutya anyján lovagoltam! Vagy a mi kutyánk szőrét fogtam hogy tudjak menni. Télen húzott a szánkón. Ha a nővérem takarította hátul a kennelt akkor a kutya szalat előre és hozta a lapátot meg a söprűt. Egyszer a nővérem nyírta a szőrét és belevágott a kutyába de az meg sem mukkant, csak az látszott hogy vérzik. Nagyon jó kutya volt, egészséges, egy kullancs miatt halt meg öregen.

De talán a legjobb házőrző ezek közül a tibeti masztiff. A többi kutya már inkább kedves maci manapság.

2010. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
[link] fajtabemutatóba minden le van irva.. am hány kg a lány?
2010. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én a leonbergit, és az újfounlandit ajánlom. Mid2 gyerekbarát, házat őriz(legalább is jelez), az újfounlandival lehet úszni, és nem nagy a mozgásigénye, lakásba is ajánlott. A többit sajnos nem ismerem:(
2010. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a leonbergit ismerem. Nagyon kedves, barátságos családi kutya. Imád úszni és nagyokat lehet vele az erdőben túrázni. Én nem is hagynám ki semmi pénzért a nyaralásokból! Rengeteget alszik, de igényli a rendszeres foglalkozást, azt, hogy a családja közelében lehessen és persze napi 5-10 km sétát.


A házörzés az egy olyan dolog, hogy kinek mi számít házörzésnek. Hozzánk konkrétan akkor sem mernek bejönni idegenek, ha direkt mondjuk, hogy nem harap. Eszméletlen hangja van ha ugat, viszont biztosan nem harapna meg senkit. (Meg aztán ha valaki nagyon be akar menni valahova, akkor legfeljebb lefújja a kutyát és el van intézve, bármilyen fajta is.) Ok nélkül viszont nem ugat. Másrészt az örző védő ösztön egyedfüggő is. Hallottam olyan leóról, aki a kerités felett kikukucskálva barátkozik mindenkivel, még a postással is. Az viszont egyértelmű, hogy utcán megvédene egy támadástól, nincs az az ember, aki ne csinálná össze magát egy tüdőremegtető morgástól, de nehezen tudom elképzelni, hogy bárkinek eszébe jutna megtámadni valakit, aki mellett egy 70 kilós kutya sétál.


Szerintem egy 15 éves lány símán elboldogul vele a kutyaiskolában, mert nagyon jóindulatú kutyus. A fegyelmet mindenképp meg kell neki tanítani, mert egy ekkora kutyát ha szóval nem tudsz visszatartani, akkor sehogy. Nem csak egy 15 éves lány, de egy 100 kilós férfi sem!


Az utcán sétálva pedig általában azt lehet hallani, hogy "Nézd mekkora kutya! Egy medveölő!" :)


Ajánlom tanulmányozásra ezt az oldalt:

[link]


(Ja, és van benne pireneusi hegyikutya és újfoundlandi is.) :)

2010. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzőnek ebből a felsorolásból a Pireneusi és a tibeti.

Nem igazán sportolásra alkalmas fajták, ha csak nem őrző-védőzésre gondolsz. Néhány dolgot viszont hiányolok a leírásodból. Mekkora területen élnének a kutyák? Volt-e korábban kutyád? Másik fontos kérdés, hány kg a lány?

Ugyanis ezekhez a típusú kutyákhoz fizikai erő is kell, nem kevés, hogy a szükséges pillanatban képes legyen visszatartani a kutyát. Mielőtt széttép egy ártatlan embert.

2010. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
mi egy landseerrel turázunk :) nagyon aranyos egy mackó ...
2010. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Biztos utánanéztél már, de azért leírom, hátha újdonság, hogy egy ekkora kutya várható élettartama úgy 7-9 év... Ez az egyetlen hátrányuk.
2010. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű.


15 éves lánynak, én egyiket se. Esetleg egy spánielt, vagy más effélét. Az is kérdés, mennyi időd van rá, lakásban vagy házban tartanád. Amikor valaki kutyát akar, a fajta választás előtt, ezeket a kérdéseket vegye végig.


Na akkor: Újfundlandi, nagyon barátságos, kedves, ezzel a fajjal nem sok gond lehet, olyan mint a bernáthegyi, a különbség az, hogy az Újfundlandi nagyon szeret úszni

Viszont, a nagy szőre miatt, a nyarakat nehezen viseli el. Sokat kell úsztatni.


Landseer: Barátságos, jó családi kutya. Talán, ő lenne neked a legmegfelelőbb, ha már ilyen nagy termetű kutyát szeretnél.


Tibeti masztiff: Én magamnak őt választanám, de neked nem ajánlom. Nincs vele baj, remek kutya, erős, nagyszerű házőrző szereti a családját és a gyerekeket, de határozott, hozzáértő nevelés kell neki. A tibeti is egy ,,békés óriás" a családjával, de idegenekkel szemben igen bizalmatlan, és a területére engedély nélkül tévedőket megtámadja, és abból nagyon csúnya dolgok lehetnek.

Épp ezért nem ajánlott első kutyásnak.


Leonbergi: Nagy darab, nyugis, családi kutya.


Pireneusi hegyikutya: Éber, ugatós, makacs, gyerekekkel szemben barátságos(mint ahogy mindegyik)


Összegezve: Tapasztalatlanabb kutyásnak inkább a Landseer, tapasztalt gazdinak a Tibeti Masztiff lenne a megfelelő.

2010. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindegyik általad felsorolt fajta jól tanítható,onnantól meg rajtad múlik milyen kutyát nevelsz :) természetükről:Tibeti masztiff:bátor, hűséges (ha szukát választasz róla tudni kell,hogy más fajtáktól eltérően évente nem 2x, csak 1x tüzel.) Pireneusi:éber,hűséges. (teljes kifejlődéséhez 3-4 év szükséges) Leonbergi:értelmes,barátságos. Landseer:éber,szintén barátságos. Újfullandi:kezes, fogékony. És mindegyikkel elbirhat egy 15éves lány, én is 17 éves vagyok és régóta foglalkozom kutyákkal, sose volt problémám velük... én a leonbergit ajánlanám ha kezdő kutyások vagytok.
2010. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
52 kg vagyok. Nem az első kutyám. Kutyákkal nőttem fel. Most is van egy 25 hónapos szálkás szőrű tacskó keverék szukám. A kutya kertben lenne tartva, de néha bejöhetne a lakásba is. Van még 2 lovam is amiket szintén itthon tartok, és van egy vörös-fehér kandúr cicám is. Fiatal még. Hatalmas udvarunk van, rohangálhatna kedvére és naponta vinnénk sétálni a másik kutyánkkal. Lenne rá időm is.
2010. jún. 29. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!