Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig marad meg a kutyában a...

Meddig marad meg a kutyában a tanult tudás?

Figyelt kérdés

Van egy kis 3 hónapos golden retrieverem. Ma volt az első napja a kutyaoviban, heti 3szor járunk mellette pedig visszük egy világbajnok, nagy tudású kutyakiképzőhoz is magán foglalkozásra. Ez nagyon sok időt emészt fel, de persze a kutyatartás ilyen és szivesen csinálom, csak igazából a cél, hogy egy nagyon engedelmes, jó családi kutya legyen belőle, nem több ( egyből halgasson a hívásra, láb mellett menjen póráz nélkül is, egy-kettő trükk).

Az lenne a kérdésen, hogy ha ezeket folyamatosan gyakorlom majd vele nagy korában, de nem viszem az iskolába akkor megmarad-e ez a tudás a kutyában? Vagy szüksége van rá, hogy mindig vigyem?

Egyébként nagyon tanulékony kutyusról van szó.


2019. jan. 5. 09:36
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A kutyaiskolában nem a kutyát tanítják, hanem téged. Ha megtanultad, hogy hogyan kell a kutyádat tanítani, irányítani és ezeket otthon is alkalmazod, akkor nem kell később iskolába járnia. Sőt a következő kutyádnak sem, ha te nem felejted el a módszert és alkalmazod is.
2019. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak saját tapasztalatot tudok írni, kutyaiskolába nem jártam a szüleim berni pásztorával, magam tanítgattam fiatal korában (ül, fekszik, hajol, hátán átfordul, labdát visszahoz, meg is keresi, akkor eszik ha megengedem, ugat)

A szüleim biztos nem tanítják (csak apa megsétáltatja esténként), és ezeket nem ismételgették vele.

Kb két hetente mentem haza, volt hogy átismételtem vele, volt hogy nem, vagy valami kimaradt.


Most lassan 3 éves, de még mindig mindent szépen tud.

2019. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!