Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlotok?

Milyen kistestű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen fajta kistestű kutyát válasszak. Napi 3, max. 4 órát lenne egyedül, gyerekbarát, sétáltatni vagy reggel-délután tudnám levinni kisebb sétákra, vagy délután egy nagyra. Örülnék, ha nem hullana egyfolytában a szőre, de fésülném kb hetente. Első kutyám lenne, szóval könnyen nevelhető legyen. Szerintetek van az elképzeléseimhez illő kutya? Előre is köszi a válaszokat.

2019. jan. 5. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Boston terrier, tacskó, esetleg pincsi kutya, vagy nézz be a menhelyekre, biztos jó lenne legalább egy, és még segítenél is neki!
2019. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
keverék vagy semmi
2019. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kertes ház vagy panel?

Mennyit szántok rá?

2019. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Törpe pincser. Ha rendesen lemozgatod, otthon szépen fekszik a helyén. A szőre minimálisan hullik, persze nem mindegy, mit kap enni, de fésülni nem kell, egy fürdetés után kb. 10 perc múlva már száraz. Értelmes, könnyen tanítható, nagyon emberközpontú, figyelmes.
2019. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Egyébként a #3-as válaszolónak: egy 5 lakásos társasházban lakunk, ahol van egy kb.8 m2-es, közös terasz. És nem szeretnék olyan nagyon sokat költeni rá, de ha egy fajta megtetszik, akkor hajlandó vagyok, hisz tudom, hogy a fajtiszták nem valami olcsók. Ha nem, akkor menhelyről fogadunk örökbe, az nem is olyan költséges. Viszont ott ugye leginkább keverék kutyusok vannak.
2019. jan. 5. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha benti kutyus lenne (kert nélkül) akkor a napi 4 séta kell neki. :)

3 e.ü. és egy hosszabb (1,5-2) órás.

Amíg kölyök addig többször kell, hogy szokja a szobatisztaságot :)

2019. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szükséges, hogy fajtatiszta legyen, akkor érdemes olyan állatvédő egyesületet keresned, akik ideiglenes gazdikhoz helyezik ki a mentett kutyákat. Így a kutyusok már jórészt szobatiszták, szocializáltak és az ideiglenes gazdi a kutya jelleméről is tud mesélni.

Ha nem ragaszkodsz a nagyon kicsi kölyökhöz, akkor én ezt tudnám javasolni.

2019. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cavalier. Ennyi alapján én őket ajánlanám. Ritka fajta magyarországon, de mindenki odáig van értük, akik láttak már egyet is.
2019. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a Cavalier King Charles spánielt ajánlom, igaz, nem annyira kicsi, de ez szerintem inkább előny. Nagyon nyugodt, barátságos, igazi bohóc. Az enyém olyan, hogy ha leülök a földre, egyből az ölemben van, bújik hozzám.
2019. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!