Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya macskatápot eszik, baja...

Kutya macskatápot eszik, baja lesz?

Figyelt kérdés
A kutyám imádja a macskatápot.Jobban megeszi mint a kutyáknak valót.Nagyon rossz étvágyú.Ha nincs a fogára való falat akkor inkább nem eszik.Néhány kutyatáptól hasmenést kap.Külföldön élek.Ha utazok haza az otthoni ételtől is rosszul van.Ilyenkor macska ételt kap.Valahogy az izlik neki.Nincs hasmenése tőle.Nem lesz tőle baja?2 éves bishon.
2019. jan. 5. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hosszú távon káros, nem neki találták ki. A macska az egy másik faj, nem egy "kis kutya". Más a bélrendszere, eltérő a vitaminigénye, eltérő az enzimkészlete stb.
2019. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

1-2 alkalommal nem fog belehalni.

Az enyém akkor kapott a szomszéd macska tápjából, amikor az övé elfogyott és este 8 volt egy munkaszüneti napon. Jobb, mint a sonka.


Hosszú távon viszont nem jó. Egy macskának mások a szükségletei. Elképzelhető hogy valamilyen anyagból hiányt szenved, míg egy másikból túl sokat kap, s mindkettő káros

2019. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereti egye! Sőt, 1-1 kocka csoki sem öli meg, és imádják!
2019. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Az én kutyám a macskáknak való konzervkaját szereti jobban, mint a sajátját. Amióta egyszer a barátnőmnél beleevett a cicák ételébe(konzerv), azóta semmi más ételt(a kutyatápot sem) hajlandó megenni, csakis azt. Nagy bajban is voltam, mire kitaláltam, hogy abból a macskakajából keverek a tápjához, így átverve szegényt, de megeszi! Egy 400grammos kis dobozos konzerv macskakaját osztok el 4 napra(egy nap 2x eszik, így adagonként 50gramm). Mindig jól összedolgozom a táppal, körüljárja z íze és ennyitől nem lesz baja, mert a táp a fő kaja neki.
2019. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Az alapvető probléma, hogy hagyod válogatni.

Találni kellene neki egy minőségi (kutya!)tápot, és csak azt adni neki. Ha nem eszik, semmi gond, elveszed előle és másnapig nincs kaja. Másnap lerakod elé ugyanazt az adagot, ha nem eszi, a fenti módszert alkalmazod ismét egészen addig ameddig muszáj lesz elkezdenie enni. Éhen halni nem fog, emiatt ne aggódj, nem hülye, csak finnyás.


A miénk is ilyen volt mert anyós elkényeztette mindenféle "tescogazdaságos" szintű tápnak nevezett szeméttel. Mikor elköltöztünk, vettünk Brit Premiumot, 3 napig nem ette, majd mikor rájött, hogy a válogatós korszaknak annyi, érdekes módon úgy kezdett enni mintha életében nem evett volna még finomabbat.

2019. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké.Egyenlőre hagyom a hétvégére a macsek kaját Van neki kutyatápja is.Keverni fogom.Nagyon válogatos,és nagyon érzékeny gyomrú.Valamiért a macskaételektől nincs rosszul.Februárban megyek vele orvoshoz.Kikérem a véleményét.Remélem addig semni baja nem lesz a kevert tápoktól.Amugy minőségi macskektápot kap.Se cukor se traunin nincs benne.Csirkéset vettem neki zöldségekkel.
2019. jan. 5. 16:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál.Az orvos szerint nem lesz baja a macskakaja evéstől kivéve higy meghízhat.Több kalória van a macskaételben.
2019. febr. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!