Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos a kutyáknál az a...

Hasznos a kutyáknál az a fajta türelem jatek amikor az orrára pakolgafják a jutifalit?

Figyelt kérdés
2019. jan. 5. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Alapvetően nem. Semmi haszna nincs.
2019. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Önuralom tanulása fontos. Ne kezdjen el őrült módjára viselkedni ha megérez valami kaját. Ez is egy módja a hozzászoktatáshoz
2019. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha úgy vesszük, az alap parancsszavakon kívül semmilyen más trükk nem hasznos.


Ami nem igaz. A kutyának mentális fárasztásra, új kihívásokra van szüksége. Ha a gazdája úgy gondolja hogy nem a lábak közötti szlalomozás megtanulása lesz, akkor ennyi.


De persze jönnek majd az állatvédők mondván hogy kínzás

2019. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Hát passz 2 es. Soha sem pakoltam a kutya fejėre orrara jutifalit. Tudja amit tudnia kell (nem sorolom: suli, őv, munka)

Ha mondom neki hogy ül ės leteszek elė egy sonkaszeletet majd ott hagyom 5 percre, ha visszamegyek is ott ül ės a sonka is megvan.

2019. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem azt mondtam hogy kizárólag ez az egy módja, hanem hogy ez is egy módja. Értelmezd azt a pár mondatot.
2019. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ėrtelmezem. De alapvetően ez nem hasznos. Hiaba egy módja. Ha megtanítod a fontosabb vezenyszavakra stb stb akkor lazan hozza a kutya amit kell. Ez csak amolyan extra bohóckodas. Mint nalunk is pl az hogy vezenyszóra hempereg. Semmi haszna. Bohóckodás. Poėnnak jó.
2019. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az extra bohóckodás is hasznos, még akkor is ha így hívod. De szomorú ha szerinted csak akkor van értelme a kutyázásnak ha munkára tanítod a kutyádat és a buli meg a közös programok már csak poénnak jók. Baromira nem így van. Ezekre a kutyának is szüksége van.
2019. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Látom a lepontozas megy. Gondolom te is IPO vizsgas kutya mellett okoskodsz nem pedig morzsival a kamapėpincsivel! :D
2019. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

A "hasznos" definíciójától függ. A kutya szeret a Gazdával játszani "okos dolgokat" tanulni tőle. Ez is lehet egy gyakorlat.

Én a "melyik kezemben van" (nem tudom a nevét) gyakorlatot is megtanítottam:

Az egyik kezemben falat van. Akkor kapja meg, ha rámancsol. Imádják.

A másik az "itt a piros-hol a piros" Nézi, hogy keverem a poharakat (az egyik alatt piros falat. Képzeld el az eladót, amikor piros falatot kértem a kutyának...) Elborítja a "nyerő poharat".

A kutya számára nem a gyakorlat "gazdasági haszna" számít, hanem, hogy a Gazdával csinál valamit. Neki a lényeg a végén a falat és/vagy dicséret.

2019. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Persze, mert csak az IPO vizsgás kutya meg a kanapépincsi létezik, köztük semmi más nincs. Örülök, hogy nem egy helyre járunk kutyázni és, hogy az én oktatóim be sem engedik a suliba az ilyen embert, mint te, akinek a kutya csak egy tárgy...
2019. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!