Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hó+ só égetheti a kutya lábát?

Hó+ só égetheti a kutya lábát?

Figyelt kérdés

Reggel elakartunk menni kutyaoviba, de miután megfürdött a hóban és elindultunk a felsózott úton elkezdett sántikálni, felemelni a lábait és sírni (inkább ölbem hazavittem).

Dél körül levittem egy körre, arra mentünk ahol fura kavicsokkal szórnak, de ott is felemelte az egyik mancsát 5 perc után(megmelengettem, utána úgy tűnt már nem fáj neki nem is sírt)

Délután pedig játszott a nagy hóban, akkor nem is mentünk járdán. Nem mutatott semmi fájdalmat.


Úgy több mimt egy hete az ajtó becsípte a lábát amikor kinyitottam, de utána nem fájlalta tapogatásra és nem is sántított rá. Lehet mégis jobban megsérült a lába amit előhozott a hideg, vagy csak a jeges sós út miatt sírt és fájt neki? 3hónapos bichon kutyus.

Másnál is volt ilyen?


2019. jan. 5. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld csak ki. Tegyél sót a tenyeredbe és szoríts bele egy jégkockát.

Én az alkaromon próbáltam ki, lila, dagadt és gyulladt volt majdnem két hétig.

Nagyon égetett! És ezt élik át a kutyáink egy séta alkalmával :(

2019. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Igen, kimarhatja a tappancsát (hasonló mint nyáron a forró járdán sétáltatni szegényt). Ha csak teheted, vidd a járda melletti füves részen, olyan helyeken ahol nincs felsózva. Lehet kapni ilyen tappancs védő krémeket, indulás előtt érdemes lekeni vastagon, ha meg hazaértetek, le tudod törölni
2019. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Írd be a YouTube-ra hogy ice and salt challenge. Ott meg lehet nézni hogy milyen kölcsönhatásba lép a jég és a só.
2019. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen én is erre gondoltam de barátom szerint hóval nem kéne működnie. Na nembaj most legalább biztosra tudom.


De kis kutya cipő/zokni nincs ilyem helyzetekre? Sose láttam ilyesmit kutyákon de akkor hogy bírják? Amikor csak hóban sétáltunk 10 percig akkor is nagyon jeges volt szegény tappancsa.

2019. jan. 5. 17:42
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ilyeneket lehet kapni, a kérdés hogy mennyire viseli el magán így, hogy nem erre lett szoktatva rögtön az első hetektől.

Én egyszer adtam a kutyámra cipőcskéket, de úgy ment benne szegény, mintha a holdon sétálna :D

Nem tetszett neki, nem érezte a lépéseket, úgyhogy soha többé nem adtam rá.

De meg lehet próbálni, hátha ő elviseli :)

2019. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
A hó is fagyott víz, miért ne működne ugyanúgy.
2019. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, mert az autót is kimarja :D
2019. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a só, de a környezetbarátnak hirdetett szóróanyagok is marják a kutya lábát. Én pár éve vettem kálcium-cloridot, előtte progresszt próbáltam, a kutyusom lába nem bírta azt sem az udvarban. Az utcát muszáj szórni, ha akarom, ha nem.

Azóta semmivel nem szórom az udvart, a sétákat úgy oldom meg havazásnál, hogy kutya kocsiba be, erdőnél ki és sétálunk jót, aztán haza. Kicsit macerás, de szerintem megéri.

2019. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, marja.

De a cipőtalpat is marja és az autók gumiját is. Illetve gyorsítja a korróziót (rozsdásodást) . Szóval baromi káros.

Nálunk ráadásul vagy 5 centi vastagon van felsózva minden. 3 napja is felsóztak mindent, pedig nem esett hó még akkor.

Ne vidd sózott helyen,mert nagyon ki tudja marni a mancsát, annyira is akár, hogy kötözni kell utána.

2019. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, hogy a sót simán lehetne helyettesíteni homokkal vagy faforgáccsal, csak ugye az dupla munka a nagyon "szorgos" közmunkásainknak, mert olvadás és száradás után le is kellene seperni a járdát, így egyszerűbb a só, viszont a sós hólé a növények teljes pusztulását is okozhatja, ha olyan területre kerül.
2019. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!