Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy mondják"az...

Miért van az hogy mondják"az ÁLLATVÉDŐK" hogy ha nem menhelyről hozunk kutyát akkor vegyünk tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Vettem kettő éve egy mudit egy "minta tenyésztőtől", és borzalmas körülmények között tartja a kutyáit. Ketrecekbe vannak bezárva. Én százmilliószor rosszabb körülmények között ellettem EGYSZER a tacsimat és tartom most is. DE vegyünk tenyésztőtől, mert az jó. És a közember nem ért hozzá.

2019. jan. 5. 18:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Az se normális tenyésztő volt, csak megvannak a papírjai. Te csak szimplán szaprító vagy.
2019. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Én utcáról fogadtam be kivert kutyát, de én liberális, hazaáruló, skinhead, punk, nagymagyar és kommunista vagyok egyszerre, attól függ, ki ÍTÉL EL.... szóval az "állatvédők" is azt mondanak, amit akarnak, én akkor is jól bánok a kutyámmal, ha az állatvédők ezért lenéznek.
2019. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Hihetetlen, hogy még mindig vannak olyanok, akik nem értik a tenyésztők és a szaporítók közti különbséget! Te nem tenyésztőtől vásároltál, hanem szaporítótól!
2019. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

A közember is látja hogy neked is meg a tenyésztőnek is kezét kéne törni amiért sz.ar körülmények között tart felnőtt és kölyök kutyát is.

A különbség tényleg csak annyi hogy tényleg senkinek fogalma sincs milyen tisztavérű a te tacskód. A tenyésztőnek legalább papirja van.

2019. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Te vagy az a nagyon tudatlan ember aki eltökélten kampányol a szaporítás mellett minden témába vágó kérdésnél.

Akármivel érvelsz, szaporítani felelőtlenség.

Ahonnan te vetted azt a mudit az se volt normális tenyésztő, csak papíros szaporító.

Mindig kihangsúlyozzuk, hogy RENDES tenyésztőtől vegyenek kutyát, mert köztük is sok a pénzéhes kontár.

2019. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Te most kevered a dolgokat.

Vannak a tenyésztők akik rendesen tartják az állataikat és nem a pénz a fontos nekik hanem a hobbi és a kutyák szeretete. És a céljuk,hogy egészséges szép küllemű kutyákat tenyésszenek.


Vannak a szaporítók akik szarul, ketrecekben tartják a kutyákat. Meghamisítják az összes tenyésztői papírt ami kell és minél több kölyköt elletnek a kutyával hogy minél több pénzük legyen.


A menhelyeket meg mindenki tudja mi.


És azért mondják az emberek, hogy tenyésztőtől kell venni a kutyát mert akkor nem támogatod a szaporítókat, hogy minél több beteg, ideg gyenge kutyát "tenyésszen".


Ezért mondják, hogy ha nem menhelyről akkor tenyésztőtől. DE sokan a szaporítókra is azt hiszik, hogy tenyésztők. Pedig nem.

2019. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Törzskönyves a tacskóm elötte szűrettem,törzskönyves volt a kan is,és csak azért lett pároztatva,mert a családban kérték többen is.
2019. jan. 5. 18:38
 8/26 A kérdező kommentje:
Rendes Tenyésztő volt az úr okmányokkal.
2019. jan. 5. 18:40
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért mondják, mert egy ideális világban a tenyésztő a fajta érdekeit nézi és jól bánik az állataival. Sajnos a valóságban vannak olyan "tenyésztők", akik papíron azok, ugyanakkor rosszul tartják az állataikat, trükköznek a papírokkal és hasonlók. Viszont vannak olyan "hobby szaporítók", akiknél jó sora van a családi kutyájuknak és szeretnének tőle egyszer kölyköket, ezért befedeztetik. Ezek az emberek sokszor jó szándékúak, csak valószínűleg kevesebbet értenek a tenyésztéshez, genetikához stb., mint egy tenyésztő, ezért minden igyekezetük ellenére árthatnak a kölyköknek és a fajtának. Aztán van az, aki anyagi haszonszerzés céljából minél több almot le akar hozni a kutyáitól. Az én szótáramban ők a tényleges szaporítók és szerintem náluk a legkönnyebb rossz körülményeket és beteg kutyákat találni.
2019. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Honnan veszed hogy rossz körülmények között tartom a kutyáimat? 5 hektár szabadságban élnek, emellett estére be vanna endeve napközbe fedett helyen lévő fűgtött kutya házban vannak,mindenhova viszem magammal őket, a kölykök a családban lettek szétosztva előtte oltva csippezve lettek.
2019. jan. 5. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!