Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni állandóan...

Mit lehet tenni állandóan kutyázni vágyó gyerekekkel a családban?

Figyelt kérdés

Van egy lassan féléves yorkim. Mióta elhoztam 8 hetesen, azóta “nyúzzák” a gyerekek a családban.

Van három unokatestvérem (5, 7, 9) évesek, és ha jönnek hozzánk, még be sem léptek az ajtón de már kiabálják a nevét. Annyira nem vészes a helyzet, de sosem hagyják pihenni. Mindig játszanának vele kötélhúzósat, kergetőzőset, meg mindenféle olyan játékot, ami idegbe hozza és felpörgeti. Nem bántják, hiszem tudják hogy kell bánni egy kutyával. Karácsonykor pár óra alatt 5-10 alkalommal szóltam rájuk, hogy hagyják békén pihenni, de egyszerűen nem értik meg. Az anyjuknak nem mondtam erről semmit, nem is szól rájuk sosem. Őszintén szólva én pedig nem is szívesen szólnék neki, mert volt már vele kisebb összetűzésem és nem szeretnék vele újra haragban lenni.

Másrészről pedig a barátom 11 éves húgáról lenne szó. Ő nemcsak kötélhúzósat akar vele játszani, hanem lefekszik a földre és hagyja hogy tépte a haját, ráadásul ha náluk alszunk, akkor a kutyámmal akar aludni (természetesen nem engedem). Már beszéltünk a barátommal vele többször is, de még igy sem érti meg. Képes este 11-ig is akár a barátom szobájában lenni velünk, csak mert ő kutyázni akar. Nekik is van egyébként egy kistestű, de az nem érdekli, sétálni sem hajlandó levinni. Ha megyek hozzájuk, muszáj vagyok vinni mert suli miatt abban a városban élek a kutyával, ahol ők, szóval nincs kire bíznom és heti több éjszakára nem szeretném egyedül hagyni. Nemsokára pedig hozzájuk is költözök és nem szeretném ha a barátom húga állandóan a szobánkban lenne és egy idegbeteg kutyát csinálna a kutyámból.

A kutyám pedig amiatt hogy 2 hónapos kora óta megszokta ezeket a durva játékokat, azóta élvezi ő is és állandóan menni akar ezekhez a gyerekekhez. Én pedig nem örülök neki, mert kissé idegbeteg lett a kutya ha játékról van szó, nem tudja hol a határ, hiába próbálom helyrehozni a dolgokat a fejében. Ha csak simogatnák és dobálnák neki a labdát egy bizonyos ideig, akkor nem lenne gond, illetve ha hagynák pihenni és hogy el legyen a saját kis dolgaival. Akiknek ezeket a dolgokat elmondom, azok a gyerekeket védik, mert csak hagy játszanak a kutyával, meg szerintük irigy is vagyok, pedig lehetne belőle egy teljesen nyugodt yorki a szüleit elnézve.

Tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban, mások nem értik miért olyan nagy gond nekem ez a “kutya téma”. Szeretném ha leírnátok, hogy nektek volt-e már ilyen problémátok, és leírnátok, hogy mit tettetek/tennétek ebben az esetben.

(Szóismétlésekért bocsi.)


2019. jan. 6. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Szóval van egy kutya, amit a gyerekek kínoznak?


Szerintem lépjetek szintet és vegyél a gyerekeknek egy forrasztó pisztolyt, meg egy akkus fúrót!

2019. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Most akkor az a baj, hogy egy kölyökkutyával játszani akarnak a gyerekek? Akik nem mellesleg tudják, hogy hogy kell bánni egy kutyával?
2019. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Nem ez volt a kérdés, ugyanolyan értékű kutya, mint egy németjuhász, de ebbe most ne menjünk bele. Én nem hordozgatom táskában és ruhát sem nagyon adok rá, kutyaként kezelem. De úgy gondolom ezeket hiába magyarázom Neked.

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor inkább ne is írj semmit.

További szép napot!

2019. jan. 6. 11:15
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik válaszoló!

Ezek a gyerekek sajnos nem tudják hogy kell bánni a kutyával. Arra lennék kiváncsi, ha valakinek volt már ilyen vagy hasonló problémája, Ő hogyan oldotta meg. Lehet vele játszani, de csak egy bizonyos mértékig és úgy, hogy ne durvuljon be a kutya, mert a játék során harap is idegből. Amit hangsúlyozok, hogy ez nem örökletes, hanem a durva játék tette ilyenné.

2019. jan. 6. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz egy klikkert, egy vödör jutlomfalatot, vidd ki a gyerekeket az udvarra/nyugis szobába, és kezd őket tréningezni, hogy tanítsanak trükköket. Előtte nézzenek meg egy youtube videót az egészről, majd mehet a gyakorlatban. Te kezeld a jutalomfalatokat, ossz ki mindenkinek egyet, és mehet az oktatás. Ha valakinek nem sikerül váltást van, próbálkozhat a következő. Te dirigálj és felügyeld őket. El fog menni a kedvük gyorsan, ha csak azt lehet játszani, amit te mondasz. Ők kisgyerekek, rendezd az erőviszonyokat, nem közéjük tartozol, hanem felettük állsz, az van, amit te mondasz.
2019. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt ki fogjuk próbálni!
2019. jan. 6. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:
És, ha a kutyát nem érdekli a jutalomfalat?
2019. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Karácsonykor haza vittem a 3 hós kiskutyám, többször átjöttek (amúgy neveletlen) 5,7 éves unokatesóim. Kellő önbizalommal megmutattam nekik hogy simogathatják és hogy játszhatnak vele. Nem volt gond bár olyan hangosak voltak, hogy a kutyus nem nagyon játszott velük. Amikor elaludt az ölemben a kutya akkor is mondtam, hogy finoman simogassák ne ébredjem fel, és mindig tovább adta az egyik a másiknak az infót. Amikor leraktam aludni akkor meg elvittem a gyerekeket másik szobába játszani valamit. De miután mondtam, hogy az a szabály hogy az alvó kutya közelében csendben kell lenni az se volt baj ha ott maradtak.


Sajnos sokan gondolják úgy, hogy egy kutya, főleg amelyik kicsi az játékszer. Én otthon megmondtam a család felnőtt tagjainak is, az én kutyám az én szabályaim, én nevelem, nincs "leeső falat az asztalról" és akinek ez nem tetszik az nem megy a közelébe. Voltak ellentmondásos vélemények de semmiben sem engedtem

2019. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nalunk is van/volt ilyen problema 8es11 eves gyerekekkel, sokszor amikor hozzank jottek elvittem a kutyat, mert maskepp nem lehetett. Olyat kell kitalalni, ami jobban lekoti oket, mint a kutya. Nalunk ez egy telefonos jatek volt, de ki lehet valami mast is talalni.

Kitartast! :)

2019. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!