Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusinak milyen tartási...

Kaukázusinak milyen tartási feltételek kellenek?

Figyelt kérdés
Udvar mérete, mozgás mennyisége stb.

2019. jan. 6. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van.


Nos ezek nagy bundájú nagy helyigényű kutyák, csak nagy kerttel rendelkező házba vegyél ilyen kutyát. Az én udvarom 1200 négyzetméter (a házat most nem számoltam bele) és az elég kettőnek. De nagy térre van szükségük.

A kertet ne betonozd le, legyen füves, fás, bokros. Azon kívül hogy alapvetően is szebb így, vonzza nyáron a madarakat, pillangókat a kutyának is jobb mint állandóan aszfalton sétálgatni (ami nyáron veszélyes)


Nyáron nem szabad lenyírni a bundájukat mert nekik ez a hőszigetelés. Ha nyáron meg akarod óvni, gyakran fésüld át alaposan a bundáját, biztosíts neki árnyékot, friss, hűvös (nem hideg) vizet, ne sétáltasd reggel 9 és este 5 között. Kis medencét tehetsz ki neki árnyékba (a szüretelő tálak jók erre a célra, vagy a gyerek medencék, homokozók) vagy vízpartra is mehetsz vele, de nem fog rajongani a többi kutyáért.


Napi 1,5 órát sétáltatom őket és 1 órát futnak futópadon. Hétvégén túrázunk erdőn, mezőn. Nekik ez megfelel, ha ennyire nincs időd, engedhetsz belőle egy kicsit.


Fizikai lefárasztásra nagyobb hangsúlyt kell helyezni, mint a szellemire, mivel pásztorkutyák. Én futópaddal edzem őket, ez beválik. Apportírozni nem nagyon szoktak de egy birkózásra, kötélhúzásra bármikor vevők. Mint mondtam, ők pásztorkutyák, nem trükközgetnek. Így a szellemi fárasztást nem fizikai tevékenységgel (pl lábszlalom) célszerű összekapcsolni, hanem tárgyakkal, személyekkel. Én pl megtanítottam nekik a locsoló szót és boldogan hozzák a locsoló tömlő végét. Hasonlókra érdemes megtanítani.


Olyan kutyaházat vegyél ami szigetelt, és a hosszabbik oldalán van az ajtó, télen pedig ne pokróccal vagy párnával béleld hanem szalmával vagy forgáccsal.


Szerető, gondoskodó, kemény kezű, következetes, fajtát nem tönkretevő környezetre van szüksége. Ne legyen agyonszocializált.


Pásztorkutyát tanyáról vegyél, ne pedig puccos tenyésztőtől.

2019. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!