Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasznál és a komondornál...

A kuvasznál és a komondornál létezik keményebb kutya?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Már megint ez a keményebb kutya téma...most már nagyon unalmas. Mindjárt összeugorhatsz itt a 90 kg-s kájos taggal meg a másikkal aki szerintem meg a pitbull a kemény kutya.


Jó veszekedést!

2019. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Persze rengeteg keményebb kutya van náluk.

Pitbull, KÁJ, Dobermann, Argentin dog, Rottweiler és még sorolhatnám.

2019. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kérlek veszekedés nélkül, próbáljatok meg érveket sorakoztatni, pro és kontra... Úgy, hogy egy laikus is értse.

Mégegyszer köszi!

2019. jan. 6. 21:11
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Pardon, most nézem hogy elírtam.

*aki szerint a pitbull a kemény kutya

2019. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok pásztorkutya jobb náluk. Testi erő felhasználása, testi erő, őrző-védő ösztön. Kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, török pásztorkutyák, sarplaninac...

Az alapvető gond a fajtákkal hogy ma már kevesen szelektálnak a fentebb sorolt képességekre. Csak az érdekli egyeseket, hány Chja van a kutyának, közben meg nem ér semmit, mert a felvezetésen is összeszarja magát a többi kutyától.


Pásztorkutyát nem pásztorkutyával összehasonlítani baromság. Mivel másra lettek kitalálva így semmit nem érne azzal dobálózni hogy az argentin dog keményebb kutya-e. Persze, nekimegy a vadkannak (megjegyzem nem a magyar állomány) de nem fogja -15 fokban őrizni a tanyát.

2019. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 komis1 ***** válasza:
83%

Igazából fajtákat felesleges összehasonlítani. Egyes egyedek között van különbség ( nagy különbség), fajtán belül is. Ezeket teszteken lehet lemérni, akár házi teszteken.

Azt lehet mondani, hogy bizonyos dolgokra a pásztorkutyák a legjobbak, biz. dolgokra meg az őrzò-védòk, megint másra vadászatra használt kutyák. Mindegyiknek a munkája során szükség lehet keménységre. De ezeken belül felesleges fajtákat "versenyeztetni", hisz az egyes egyedek közti különbség dönt. Pl. nem lehet megmkndani, hogy az argentin dog, az erdélyi kopó, vagy a magyar agár a keményebb, hisz bármelyikbòl találhatsz iszonyú kemény kutyát.

Ugyanígy az őrzò-védò fajtáknál, ahol a rottweiler, dobermann, németjuhász, malinois, stb fajták bármelyik egyede lehet iszonyú kemény, de persze gyenge is.

A pasztorkutyáknál káj, kuvasz, komondor, stb fajtáknál bármelyik egyed lehet brutálisan kemény, meg prrsze brutálisan gyenge is.

2019. jan. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Miben merül ki a kemėnyebb kutya? Verekedės? Hosszútávfutás, sprint?

Mert pl sprintben egy agár odaver nekik, hosszútávon egy malamut, husky alázza őket.

Univerzalis felhasznalas? Egy nėmetjuhász, mali sokkal több mindenre alkalmas.

Verekedės? Nos a komondor egyetlen nagy előnye a bundája ami kifejezetten vėdi őt.

Nyilván a pitbull t le tudja nyomni. De tudod nem vėletlenül voltaak a kutyaviadalokon is súlyhatárok. Ha a komondor akkora lenne mint a pit, akkor a bundaja sem vedene meg.

2019. jan. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

A minap a parkolóban találkoztam egy "kemény" kóbor komondorral. Amikor kinyitottam a kocsiajtót, hogy bepakoljak, akkor ő bepattant az ülésre és farokcsóválva nézett rám. Úgyhogy mentünk chipet nézetni.


Én német juhász gazdi vagyok, de az én kutyáim 100x keményebbek voltak ennél a komondornál. De van kuvaszos ismerősöm is, akinek a kutyája egy óriás macska.


Szóval mi a kérdés? Mi a kemény?

2019. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
3%
Kaukázusi nagyobb és keményebb is.
2019. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2019. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!