Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyahátizsákot milyen idős...

Kutyahátizsákot milyen idős kortól lehet használni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Alapszabály, hogy 1 éves koráig nem szabad komolyabban terhelni a kutyát. Amúgy függ a mérettől is. Egy 8 hónapos kaukázusi juhászkutya már azért nagyobb teherbírású, mint egy 8 hónapos border collie.
2019. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
7 hónapos stafford. Hiperaktív, ezèrt gondoltam kipróbálnánk.
2019. jan. 6. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha tönkre akarod tenni az ízületeit, akkor nyugodtan rakd rá...
2019. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

A nagy testű kutyáknak pont hogy a legkevésbé szabad terhelni pluszban az ízületeiket, mert így is megterhelő lehet a hirtelen növekedés. Ezért is mondják, hogy inkább jobb kicsit "soványabban" tartani őket amíg nőnek mint kicsit "kövérebben".


Egyébként ilyen korú kutyára még ne rakj hátizsákot.

2019. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Akkor még várj vele 12-14 hónapos koráig (látni fogod, hogy erősödik, milyen ütemben lehet edzeni)

A súlyhám célszerűbb lenne, az előző kérdésednél is tanácsoltam.


A sötétzöld állatvédőkkel meg ne törődj.

2019. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasszokat. Èn mèg nem kèrdeztem erről. Tesom staffordja került hozzám. Nem volt vele eddig foglalkozva, tesom csak aludni járt haza. Sètálni elkezdtünk, de erős bajok vannak, így utcán nem tudom annyira fárasztani. Nem akarok rosszat neki ezèrt is kèrdeztem.
2019. jan. 6. 22:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon van a hangsúly, hogy elég ereje van-e már hozzá, hanem a terhelésen. A kutyákkal hogy úgy mondjam anatómiailag kics. a sors, mert az ízületeik olyanok, hogy idős korukra szinte biztosan kikopnak (főleg a medencénél). Nem véletlen javasolják orrba-szájba az ízületvédő készítményeket és nem hülyeségből mondják azt sem, hogy figyeljünk a súlyukra.
2019. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha a gyermeked lesz hiperaktiv akkor ra is ra fogod adni? Ra ne add mar te..
2019. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. A gyerekem is hord táskát igen. Nem cipelem helyette az iskolába. Kèrdeztem róla, nem megvettem.
2019. jan. 6. 22:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos kutyát nevelés helyett terheléssel fárasztani? A teher nem fárasztásra van, hanem az erőnlét javítására.

Keress kutyaiskolát, ahol segítenek a kölyök kutyádat nevelni. Biztosan adnak majd tanácsokat arra is, miként lehet lefárasztani egy fiatal kutyát.

Kétlem, hogy hiperaktív lenne a kutyád. Csak egy nem megfelelően foglalkoztatott, fiatal, eleven kutya lehet.

2019. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!