Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretem a kutyákat...

01anonymus01 kérdése:

Nagyon szeretem a kutyákat így hát próbálok egyszerre 2 kutyát tartani, de nem vagyok 100%-ig biztos a "komolyabb" kutya tartásában. Hogy kell szocializálni, és a harcokba beleszólni?

Figyelt kérdés
Most is van 2 kutyám (3 volt, de a 3. elpusztult 12 évesen), viszont ők kisebb testűek, majd 15 kiló a legnehezebb. A későbbiekben amennyiben nagyobb kutyát szeretnék tartani (ha a mostaniak már sajnos nem fognak élni) milyen oldalakat vagy tippeket javasoltok ami segít "falkában" tartani a kutyákat? A mostani 2 kutyám ritkán (kb 3 havonta egyszer) összeverekednek, viszont én sosem hagytam nekik hogy " majd egymás között lerendezik " hanem szétszedtem, megszidtam őket, majd 1-2 perc elteltével újra össze engedve játszottak. Ők engem falkavezérnek tekintenek, és (nem annyira mint egy rendőr kutya) de ki vannak képezve (fekszik->marad-> nem/kifele/befele/lefele-> forog-ig) sokmindenre. !!!VISZONT!!! Ha én tartani szeretnék a későbbiekben mondjuk egy Argentin dogot és egy Cane Corsot azokat már nem fogom tudni szétszedni azzal hogy mind a 2-t lefogom, vagy a grabancánál széthúzom őket. Ehhez kérnék tippeket, oldalakat, videókat, hogy mi az a helyzet amikor a kutyák egymás közt el tudják intézni és nem történik komoly sérülés csak dominancia, illetve hogy hogy küszöböljem ki már előre az élet -halál harcokat amikbe úgy sem fogok tudni "beleszólni" fizikailag csak paranccsal (de mivan ha nem fognak rám hargatni egy adott szituációban)?

2019. jan. 7. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Öröm látni, hogy van, aki előre gondolkodik :)

Alapvető dolgok: egyszerre, először csak egy nagytestű kutyád legyen, és ha ő már felnőtt és sikerült jól nevelned, jól szocializálnod, utána jöhet mellé a következő kölyök.

Hacsak nem kiállítási kutyákat akarsz, akkor mindenképpen érdemes ivartalanítani mindkét nemet.

Minden fajtatiszta kutyát, de ilyen komolyabb habitusú kutyákat pláne, megbízható tenyésztőtől szabad csak venni, ahol nem csak a küllem fontos, hanem az egészség is, beleértve ebbe a kiegyensúlyozott idegrendszert, illetve ahol eladásig is családi körülmények között tartják, szocializálják a kiskutyákat.

A leendő kutyáddal (ugye először csak eggyel), érdemes lesz eljárnod kutyaoviba, majd iskolába, ahol sok más hasznos dolog mellett szocializálódik is, és megtanul ingergazdag környezetben is rád figyelni, szót fogadni - nem mellesleg te is megtanulod, hogyan irányítsd, neveld akár sok idegen kutya között is, és hogyan legyen tekintélyed előtte.

Ha ezek megvannak, akkor azért élet-halál harc nem fog kialakulni, de az agresszió legkisebb jelét is azonnal tiltani kell.

2019. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cesar Millan könyveit olvasd, és a műsorát: A csodálatos kutyadokit nézzed meg. Bemutat rengeteg viselkedés problémás kutyát, tanítja a gazdikat és van egy egész kutyafalkája(10-20 kutyából) a kutyapszichológiai központjában, ahova a problémás kutyákat viszi és helyrehozza, a falka is sokat segít ebben.

De a fő lényege az egésznek, hogy légy Te a falkavezér és kutyáid követni fognak Téged. Akkor legtöbbször veszekedés sem lesz, ha mégis, akkor is egy szóra meghunyászkodnak majd. De NEM veréssel kell ezt elérni, nehogy hülyeséget csinálj, szóval nézd meg Cesar műsorát és olvasd el a könyveit és tanulj Tőle!

2019. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A póráz két végén" műsor is jó, szerintem az sokkal következetesebben mutatja be, hogy milyen viselkedésre milyen parancsszavakat hogyan taníts meg a kutyának. A Cesar Millanos műsornál néha olyan érzésem van, mintha annyi elég lenne, hogy lecsitteged, valagba "rugod" a kutyát, kihúzod magad, és egyből csak rád figyel és követ. :D

Persze mindkettőből lehet tanulni, de én kutya ovi/iskolába is járnék.

2019. jan. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!