Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott 7 éves kutya...

Lakásban tartott 7 éves kutya normális, hogy mindenhova odapisil?

Figyelt kérdés
párom "öregségre" fogja..de szerintem egy 7 éves kutyának még tudnia kéne tartogatni 2-3-4órát
2019. jan. 7. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem normalis.

Vagy elhanyagolva erzi magat es a figyelmet akarja magara felhivni, vagy beteg.(2ik valoszinubb) vigyetek inkabb orvshoz szerintem.

2019. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
öreg és nem bírja szabályozni
2019. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű kutya esetén lehet az öregség jele, de más testalkat esetén én is vagy a betegségre vagy az elhanyagoltság érzetére tippelnék.
2019. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egy yorkiról van szó, szerintem csak szimplán neveletlen/nincs vele törödve... csak párom védi ezzel a szöveggel

nem a miénk a szüleié, csak most hosszabb ideig mi vigyázunk rá(eddig is szerintem bepisilt, mivel mindig pisiszagot éreztem náluk)

mit tudok ez ellen tenni? Mindig kiengedem az udvarra, akár mikor jelez.. de már az agyamra megy ez a pisigond..főleg,hogy van egy 2 éves fiam

2019. jan. 7. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Yorki esetén még bőven nem öreg. A kistestűek 14-20 évig is eléldegélnek.

Ha gyanús, hogy nevelési hibás, akkor fél-óránként vidd ki és ha pisil dicsérd meg nagyon. Kb elölről kezded a szobatisztaságra nevelését. Bent mindent fertőtleníts le, ecetes vízzel a pisis felületeket még egyszer. Ha rajtakapod, akkor szídd le/ zökkentsd ki és küld ki. Ha megtörtént már akkor pedig gyors takarítás.

2019. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Olyankor pisil be, mikor nem vagyunk itthon..ha itthon vagyok mindig kiengedem

ritka mikor 5-6óránál többet van egyedül

+ éjszaka pisil még be

tehát sajnos nem igen tudom leszidni, mert sose látom

ezért is vagyok tanácstalan

2019. jan. 7. 21:34
 7/13 A kérdező kommentje:
ma pl. csak 2 órát volt egyedül és bepisilt..
2019. jan. 7. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez a szeparációs szorongás jele. Abban nem tudok segíteni, nincs vele tapasztalatom
2019. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

lassan már én is szorongok, mit pisil le.. :( csak hát el kellett tenni már a fiam szivacsszőnyegét, mert azt is pisilta..karácsonyfát


szeretem a kutyákat, azért is mentem bele

..bár nem vagyok a lakásban tartás híve

de ha tudtam volna ezt, nem vállalom hónapokra


ezentúl ahova tudom viszem magammal, addig se pisil összemindent


köszönöm a válaszokat

2019. jan. 7. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a karácsonyfát is levizelte, akkor szerintem egy kanról van szó, amelyik nincs ivartalanítva.

Ha így van, simán jelöl a kis beste.

Annyit tehetsz, ha hónapokról van szó, hogy szépen beszoktatod egy szobaketrecbe, és éjszakára, meg amikor nem vagytok otthon, ott fog lenni. Nehéz lesz ennyi idős kutyánál, de megoldható.

2019. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!